 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-04-2010 13:48 | Konrad Grzegorczyk (0 punktów) | Błędy społeczeństwa
-2 na 4 | Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny moimi dobrymi stronami są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów sprzed sklepu ! Dlaczego dlaczego oni to robią .... !
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | apud (4399 punktów) | >Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny moimi dobrymi stronami >są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio >jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt >mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete >która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z >przed sklepu ! Dlaczego dlaczego oni to robią .... !
Ty masz isc tak, aby sie nie spoznic do kosciola! To jest wazniejsze od wszystkiego! Pan ksiadz nie nauczyl?
|
|
2 na 2 | Guzik (2020 punktów) | > jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt> mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete> która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z> przed sklepu ! Dlaczego dlaczego oni to robią .... !Witaj młody człowieku! Masz zadatki, aby zostać dobrym. Widzisz krzywdę i cierpienie szarego człowieka. Super! Otto von Bismarck - Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie s*******nem, ....itd Teraz prawdziwych socjialistów już nie ma! Został się jeden - Ikonowicz. Walczył w obronie eksmitowanych, innego nie pamiętam(aby walczył, a nie mówił) Dlaczego tak jest? Oto jest pytanie! Poza tym przecietny człowiek na ulicy brzydzi się bezdomnych. Powinny być jakieś instytucje, o rozwiązaniach systemowych nie wspomnę, bo jestem już osobą, do której pasowałaby druga część powiedzenia Bismarcka.
|
|
2 na 2 | Adrian Sadura (0 punktów) | Z pewnością Twoją mocną stroną nie jest poprawna polszczyzna  A co do tematu, to uważam, że tak było zawsze, w dużych skupiskach ludzkich takich jak miasta. Nie uważam natomiast, iż tak pozostać powinno. Pozdrawiam
|
|
14 na 14 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > uwierzcie mi jestem genialnyBłogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli?  . > moimi dobrymi stronami są raczej fizyka i biologia chemia i matematykaDoceniam, że kwestię języka polskiego taktownie przemilczeć postanowiłeś  . > ale mam pytanieDlaczego "ale"? Genialnym już pytać nie wolno?  > czy my się degradujemy ostatnioSkąd Forumowicze mają wiedzieć, jak to z Wami jest? Swoich znajomych popytajcie. > jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt> mu nie pomógł dlaczego ?!No cóż - nikt, jak Genialny Moralista sam zauważyć raczył...  . > Dlaczego oni są obojętniAha. Oni. > innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z przed sklepu !Nie mam nic przeciw żebraniu, ale i żebrak też powinien zdawać sobie sprawę, że nie jest jedyną osobą na świecie, która pieniędzy potrzebuje. Pomijając już wszystko inne -jeśli potencjalni darczyńcy jakoś tej forsy nie zarobią, nie będą mieć czym go wesprzeć, a w końcu powiększą szeregi jego "konkurencji". > Dlaczego dlaczego oni to robią .... !Bo to oni są. Nie to, co Wy  .
|
|
8 na 8 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | >Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny
Wierzymy, to w końcu portal ludzi wierzących.
>ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio >jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt >mu nie pomógł dlaczego ?!
Znaczy... wy też mu nie pomogliście?
>Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete >która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z >przed sklepu !
A ty, synku, co wtedy zrobiłeś?
CYMBAŁ BRZMIĄCY.
|
|
6 na 6 | -jad- (18783 punktów) | >jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny
Skoro tak, to odpowiedz: co ma pierwszy piernik do drugiego wiatraka? Bez obrazy, jestem po prostu ciekawy.
Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
|
|
4 na 4 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | > uwierzcie mi jestem genialny
A ja jestem niewierzący. Minus, nieudolny prowokatorze.
|
|
| Gustaw (370 punktów) | Rozumiem Twoją troskę o słabszych, ale samo zauważanie problemów ich nie rozwiąże. Co Ty zrobiłeś, aby pomóc tym osobom??? Daj przykład, inni pójdą za Tobą. I popracuj nad polszczyzną.
|
|
10 na 10 | TyDraniu (6569 punktów) | >Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny moimi dobrymi stronami są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów sprzed sklepu !
witam też jestem tu nowy i sądzę że także mam nerwicę natręctw mianowicie tak jak ty nie lubie stawiac kropki po prostu mnie ta kropka jakos odrzuca wszystko zaczęło się od ogólniaka stress i wkuwanie po nocach mnie wyczerpały i miałem robione badania od miesiąca chodzę do psychologa ale to się pogłębia bo już nawet boje się przecinka a klawisz shift w ogóle też no bo taki on duży jest w ogóle wyobrażam sobie różne złe rzeczy z klawiszem shift
|
|
 | 3 na 3 | Madman (7811 punktów) | >witam też jestem tu nowy i sądzę że także mam nerwicę natręctw mianowicie tak jak ty nie lubie stawiac kropki po prostu mnie ta kropka jakos odrzuca wszystko zaczęło się od ogólniaka stress i wkuwanie po nocach mnie wyczerpały i miałem robione badania od miesiąca chodzę do psychologa ale to się pogłębia bo już nawet boje się przecinka a klawisz shift w ogóle też no bo taki on duży jest w ogóle wyobrażam sobie różne złe rzeczy z klawiszem shift zapomniałeś dodać że jesteś genialny
|
|
1 na 1 | ktośtam (650 punktów) | >zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów
Dając na ulicy nie pomagasz. Pamiętaj o tym.
|
|
 | 2 na 2 | nomilk (1013 punktów) | Dając na ulicy nie pomagasz. Pamiętaj o tym.Wolę nie widzieć, które "dając" masz na myśli. 
three of a perfect pair
|
|
2 na 2 | sztejkat (4743 punktów) | > (...) nikt mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów sprzed sklepu !
>(...)Dlaczego dlaczego oni to robią .... !
Po pierwsze: nie oni a my.
Choć to pewnie wstyd: przyznam się, należę do onych. Jestem średnio dobry - pomagać też mi się zdarzyło, jednak nie przymuszony wstydem czy powinnością, ale - bo tak chciałem. Ot, taka satanistyczna moralność - wolność oznacza zarówno prawo do bycia złym jak i dobrym. Wedle woli i własnych szacunków.
Jako ony mogę jednak powiedzieć, dlaczego: 1. Bo człowiek to najpopularniejsze ostatnio zwierzę. Ludzi w mieście więcej niż psów. Tego, czego pod dostatkiem zwykle się nie docenia; 2. Bo lenistwo, kłopot, niechęć do angażowania; 3. Bo lęk, bo nie potrafię, bo brak zdecydowania; 4. Bo stado, bo obok są inni. Dlaczego więc JA a nie ONI? 5. Bo pijani, bo ćpuny, bo sobie sami winni, bo ludzkie odpadki; 6. Bo oszukują, żebry zamiast pracy, na flaszę, bo jedzie denaturatem, bo "im się należy", bo jak nie dasz - "spierdalaj, żydzie, gnoju skąpy"; 7. Bo ewoluują, od "kup pan cegłę" do "witam szanownego pana", do "zbieram na obiad" - ale nadal - dasz, toś nie dobry człowiek a frajer. Nie dasz - toś cham i gnój skąpy.
Zważ, śmietnikowych zbieraczy z pewną kulturą szanuję i spotkawszy witam "dzień dobry". Ci bowiem na swój chleb dziwnie, ale uczciwie pracują.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|