Racjonalista - Strona głównaDo treści
Błędy społeczeństwa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
13-04-2010 13:48Konrad Grzegorczyk (0 punktów)Błędy społeczeństwa
Ocena -2 na 4
Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny moimi dobrymi stronami są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów sprzed sklepu ! Dlaczego dlaczego oni to robią .... !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

apud (4399 punktów)
>Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny moimi dobrymi stronami
>są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio
>jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt
>mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete
>która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z
>przed sklepu ! Dlaczego dlaczego oni to robią .... !

Ty masz isc tak, aby sie nie spoznic do kosciola! To jest wazniejsze od wszystkiego!
Pan ksiadz nie nauczyl?
Guzik (2020 punktów)
>jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt
>mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete
>która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z
>przed sklepu ! Dlaczego dlaczego oni to robią .... !

Witaj młody człowieku!
Masz zadatki, aby zostać dobrym. Widzisz krzywdę i cierpienie szarego człowieka. Super!

Otto von Bismarck - Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie s*******nem, ....itd

Teraz prawdziwych socjialistów już nie ma!
Został się jeden - Ikonowicz. Walczył w obronie eksmitowanych, innego nie pamiętam(aby walczył, a nie mówił)

Dlaczego tak jest? Oto jest pytanie!
Poza tym przecietny człowiek na ulicy brzydzi się bezdomnych. Powinny być jakieś instytucje, o rozwiązaniach systemowych nie wspomnę, bo jestem już osobą, do której pasowałaby druga część powiedzenia Bismarcka.
Adrian Sadura (0 punktów)
Z pewnością Twoją mocną stroną nie jest poprawna polszczyzna

A co do tematu, to uważam, że tak było zawsze, w dużych skupiskach ludzkich takich jak miasta. Nie uważam natomiast, iż tak pozostać powinno.

Pozdrawiam
13-04-2010 14:45
 Ocena 14 na 14
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>uwierzcie mi jestem genialny

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli? .

>moimi dobrymi stronami są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka

Doceniam, że kwestię języka polskiego taktownie przemilczeć postanowiłeś .

>ale mam pytanie

Dlaczego "ale"? Genialnym już pytać nie wolno?

>czy my się degradujemy ostatnio

Skąd Forumowicze mają wiedzieć, jak to z Wami jest? Swoich znajomych popytajcie.

>jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt
>mu nie pomógł dlaczego ?!

No cóż - nikt, jak Genialny Moralista sam zauważyć raczył... .

>Dlaczego oni są obojętni

Aha. Oni.

>innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z przed sklepu !

Nie mam nic przeciw żebraniu, ale i żebrak też powinien zdawać sobie sprawę, że nie jest jedyną osobą na świecie, która pieniędzy potrzebuje. Pomijając już wszystko inne -jeśli potencjalni darczyńcy jakoś tej forsy nie zarobią, nie będą mieć czym go wesprzeć, a w końcu powiększą szeregi jego "konkurencji".

>Dlaczego dlaczego oni to robią .... !

Bo to oni są. Nie to, co Wy .
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny

Wierzymy, to w końcu portal ludzi wierzących.

>ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio
>jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt
>mu nie pomógł dlaczego ?!

Znaczy... wy też mu nie pomogliście?

>Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete
>która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klijentów z
>przed sklepu !

A ty, synku, co wtedy zrobiłeś?


CYMBAŁ BRZMIĄCY.
-jad- (18783 punktów)
>jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny

Skoro tak, to odpowiedz: co ma pierwszy piernik do drugiego wiatraka?
Bez obrazy, jestem po prostu ciekawy.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> uwierzcie mi jestem genialny

A ja jestem niewierzący.
Minus, nieudolny prowokatorze.
Gustaw (370 punktów)
Rozumiem Twoją troskę o słabszych, ale samo zauważanie problemów ich nie rozwiąże. Co Ty zrobiłeś, aby pomóc tym osobom??? Daj przykład, inni pójdą za Tobą.
I popracuj nad polszczyzną.
13-04-2010 19:18
 Ocena 10 na 10
TyDraniu (6569 punktów)
>Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny moimi dobrymi stronami są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów sprzed sklepu !

witam też jestem tu nowy i sądzę że także mam nerwicę natręctw mianowicie tak jak ty nie lubie stawiac kropki po prostu mnie ta kropka jakos odrzuca wszystko zaczęło się od ogólniaka stress i wkuwanie po nocach mnie wyczerpały i miałem robione badania od miesiąca chodzę do psychologa ale to się pogłębia bo już nawet boje się przecinka a klawisz shift w ogóle też no bo taki on duży jest w ogóle wyobrażam sobie różne złe rzeczy z klawiszem shift
13-04-2010 23:22 
 Ocena 3 na 3
Madman (7811 punktów)
>witam też jestem tu nowy i sądzę że także mam nerwicę natręctw mianowicie tak jak ty nie lubie stawiac kropki po prostu mnie ta kropka jakos odrzuca wszystko zaczęło się od ogólniaka stress i wkuwanie po nocach mnie wyczerpały i miałem robione badania od miesiąca chodzę do psychologa ale to się pogłębia bo już nawet boje się przecinka a klawisz shift w ogóle też no bo taki on duży jest w ogóle wyobrażam sobie różne złe rzeczy z klawiszem shift
zapomniałeś dodać że jesteś genialny
ktośtam (650 punktów)
>zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów

Dając na ulicy nie pomagasz. Pamiętaj o tym.
13-04-2010 22:50 
 Ocena 2 na 2
nomilk (1013 punktów)
Dając na ulicy nie pomagasz. Pamiętaj o tym.

Wolę nie widzieć, które "dając" masz na myśli.

three of a perfect pair
sztejkat (4743 punktów)
> (...) nikt mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów sprzed sklepu !

>(...)Dlaczego dlaczego oni to robią .... !

Po pierwsze: nie oni a my.

Choć to pewnie wstyd: przyznam się, należę do onych. Jestem średnio dobry - pomagać też mi się zdarzyło, jednak nie przymuszony wstydem czy powinnością, ale - bo tak chciałem. Ot, taka satanistyczna moralność - wolność oznacza zarówno prawo do bycia złym jak i dobrym. Wedle woli i własnych szacunków.

Jako ony mogę jednak powiedzieć, dlaczego:
1. Bo człowiek to najpopularniejsze ostatnio zwierzę. Ludzi w mieście więcej niż psów. Tego, czego pod dostatkiem zwykle się nie docenia;
2. Bo lenistwo, kłopot, niechęć do angażowania;
3. Bo lęk, bo nie potrafię, bo brak zdecydowania;
4. Bo stado, bo obok są inni. Dlaczego więc JA a nie ONI?
5. Bo pijani, bo ćpuny, bo sobie sami winni, bo ludzkie odpadki;
6. Bo oszukują, żebry zamiast pracy, na flaszę, bo jedzie denaturatem, bo "im się należy", bo jak nie dasz - "spierdalaj, żydzie, gnoju skąpy";
7. Bo ewoluują, od "kup pan cegłę" do "witam szanownego pana", do "zbieram na obiad" - ale nadal - dasz, toś nie dobry człowiek a frajer. Nie dasz - toś cham i gnój skąpy.

Zważ, śmietnikowych zbieraczy z pewną kulturą szanuję i spotkawszy witam "dzień dobry". Ci bowiem na swój chleb dziwnie, ale uczciwie pracują.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365