Racjonalista - Strona głównaDo treści
Taczką do nieba.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-04-2010 07:48Adamiak (36436 punktów)Taczką do nieba.
Ocena 13 na 13
          Wawel, Krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

   Siedziałem sobie wczoraj na dachu i paliłem papierosa.
   Usiadłem na chwilkę, bom się zmęczył pozimowym przeglądem pokrycia i naprawą drobnych uszkodzeń.
   Był to daszek na ładnym bungalowie o powierzchni 520 m2.

   Patrzyłem na budowaną za płotem salę gimnastyczną podstawówki.

   Kilka myśli.
   Budowlańcy zamontowali już rynny, ale bez dylatacji na całej, ca 40 m, długości - ktoś wiosną zarobi na naprawie, bo w lecie lub zimie pęknąć musi.
   Na budowie robotnik pchał taczkę, chyba ze żwirem. Kółko taczki skrzypiało znajomo. Zostało mi pół papierosa.

   W szkole dzieciaki nauczą się paru rzeczy, później będą mieszkać w takim ślicznym bungalowie, lub pchać skrzypiącą taczkę, lecz sala gimnastyczna może przydać się jednym i drugim.
   Taczka była nieokirowana, choć pchana w czasie żałoby - zwyczajnie.

   Cena.
   Cena będzie wypadkową mojej wiedzy, myśli i znajomości myśli klienta.
   Skończyłem palić.

          Wieczność, Wszechświat.

   Dach, jak i cały bungalow jest własnością znajomego, papieros był mój.
   Znajomek jest niezłym klientem, choć podobno niezłe z niego ziółko, więc zarobiłem niezły grosz - wystarczy na kilka dni.

          Konsekwencje.

   Dzisiaj ma być ładna pogoda - też nieźle jak na żałobny czwartek.

          Czwartek.

   Jeszcze jest.

         

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

julek (1527 punktów)

>   Budowlańcy zamontowali już rynny, ale bez dylatacji na całej, ca 40 m, długości - ktoś wiosną
>zarobi na naprawie, bo w lecie lub zimie pęknąć musi.


Jak bazgroły to bazgroły - ale dla mnie to ważne .

Dekarz - nawet "wysoko" wykwalifikowany , wykonujący dobrze płatne przeglądy to nie budowlaniec ?-

Bardzo mi zależy na tym - Byś się jednak "zaliczył" do budowlańców . - w jedności siła.

Z budowlanym pozdrowieniem - julek
15-04-2010 08:19 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>
>   Budowlańcy zamontowali już rynny, ale bez dylatacji na całej, ca 40 m, długości - ktoś wiosną
>>zarobi na naprawie, bo w lecie lub zimie pęknąć musi.

>Jak bazgroły to bazgroły - ale dla mnie to ważne .
   Ważne, to ważne - nieważne gdzie.

>Dekarz - nawet "wysoko" wykwalifikowany , wykonujący dobrze płatne przeglądy to nie budowlaniec ?-
   Jasne, że budowlaniec.

>Bardzo mi zależy na tym - Byś się jednak "zaliczył" do budowlańców . - w jedności siła.
   A gdzieś się... wyschizmiłem z tego, Wielce Szacownego Gronka?

>Z budowlanym pozdrowieniem - julek
   Z budowlannem, a jakże - Czuj Bud* - Juruś.

* - nie kojarzyć z Budweiserem.
15-04-2010 10:16 
 Ocena 2 na 2
julek (1527 punktów)

wiadomosci(*)arkofag_z_bialego_marmuru.html

Budowlańcy pracują ostro - musza zdążyć na sobotę -
Fresk upamiętniający wielkie wygrane bitwy domaluje się później ./mogła by to zrobić Pani Nieznalska/

- z budowlanym pozdrowieniem julek
18-04-2010 05:08 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>wiadomosci(*)arkofag_z_bialego_marmuru.html
   Biały kolor oznacza nadzieję, wiarę, czystość, perfekcję, zaufanie i oświecenie - zgodnie z tym mam nadzieję, iż tę wiarę oświecenie perfekcyjnie sprzątnie, w rozumie pokładając zaufanie.

>Budowlańcy pracują ostro - musza zdążyć na sobotę -
   Często odnoszę wrażenie, że wyłącznie budowlańcom ludzkość zawdzięcza istnienie sobót, eh!

>Fresk upamiętniający wielkie wygrane bitwy domaluje się później ./mogła by to zrobić Pani Nieznalska/
   Nieznalska... To ta od szukania właściwych miejsc przynależnych rzeczom?

> - z budowlanym pozdrowieniem julek
   Z sobotnim - i wszystko jasne.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Wawel, Krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

Czyś jest z Pcimia czy też z Helu,
Jak nie kochasz Peerelu,
Zgnijesz, bracie, na Wawelu!


Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365