Racjonalista - Strona głównaDo treści
Słowiczy śpiew

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-04-2010 22:31diogenes (42753 punktów)Słowiczy śpiew
Ocena 12 na 12
Jak zaznaczył ks. Słowik, osoby które zginęły pod Smoleńskiem były z różnych partii i różnych opcji, i razem stanęły przed Bogiem.

- Teraz już nie dyskutują o aborcji, eutanazji. Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest Bóg. Dlatego Jego prawo i Jego przykazania to normy, których nie można zmieniać, bo kto przekreśla Boga, przekreśla człowieka. Historia to już wielokrotnie potwierdziła - zaznaczył.

Zaapelował, aby smoleńska ofiara stała się granicą, i żeby "wedle założeń ofiar uprzątnąć dom ojczysty z grzechów naszych, z win przeklętych".

- Niech będzie biedny, ale czysty nasz dom z cmentarza podźwignięty. Bo trzeba żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, z pola polskiego, a trumny z polskiej sosny. Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość sprawiedliwość - jak podpowiada poeta - mówił ks. Słowik.


wiadomosci(*)_wiedza__ze_jest_bog,item.html

Podobno okazja czyni złodziejem. Odnosi się to również do głupoty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

placownik (17853 punktów)

   Zamiłowanie do sosnowych trumien, to wśród kościelnych hierarchów prawdziwa rzadkość i dlatego gorąco popieram księdza Słowika.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
26-04-2010 02:00 
 Ocena 3 na 3
Kurczewski (2471 punktów)
Drewna im nikt nie pożałuje, ale mogliby się troszkę pospieszyć.

erka.ovh.org/
hototogitsu.blogspot.com/
26-04-2010 05:52
 Ocena 11 na 11
Adamiak (36436 punktów)
>... żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, z pola polskiego, a trumny z polskiej sosny.
>Podobno okazja czyni złodziejem. Odnosi się to również do głupoty.

   To okazja uczyniła Słowika głupcem, czy głupota złodziejem?

   Bo mnie najbardziej z treści wynika zapowiedź fuzji Watykanu z Greenpeacem.

>... uprzątnąć dom ojczysty [...] z win przeklętych.
   Prócz lobbowania na rzecz bogobojnych trunków bez siarki.
26-04-2010 09:01 
 Ocena 13 na 13
diogenes (42753 punktów)
>...żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, ...

Ten postulat należałoby umieścić w zmodyfikowanym Pater noster:

...
chleba powszedniego
z niezmodyfikowanego zboża
daj nam dzisiaj

...


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-04-2010 07:52 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Ten postulat należałoby umieścić w zmodyfikowanym Pater noster:
>...
> chleba powszedniego
>z niezmodyfikowanego zboża
>daj nam dzisiaj
...

   Ufff, policzyłem - na tak zmienioną recepturę nie zgodziłyby się połączone Cechy Demonstrancji Różnych Obrońców Rospud oraz Młynarzy na Młyn VRP.

   Trzema głosami przeciw w tym jeden z Wawelu.
      
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest Bóg.

Ale że niby jak? Ta wiedza zapisała się w ich - wydawałoby się - martwych mózgach? I jest teraz przetwarzana?
No to ekshumować natychmiast!

> (...) kto przekreśla Boga, przekreśla człowieka. Historia to już wielokrotnie potwierdziła

"Dowody" anegdotyczne się nie liczą, panie Słowiku.

> Niech będzie biedny, ale czysty nasz dom z (...) niezmodyfikowanego zboża (...) - jak podpowiada poeta

Skoro już cytujemy poezję...

Muszę zajrzeć do słownika,
By zrozumieć śpiew Słowika.
Ćwir ćwir świrk!
Świr świr ćwirk!
Tu nie teatr ani cyrk!
szperacz (2861 punktów)
>- Teraz już nie dyskutują o aborcji, eutanazji. Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest
>Bóg.

Pan Słowik widocznie tam już był i sprawdził. Pan Słowik już nie musi wierzyć. Pan Słowik wie. Pan Słowik mówi.
26-04-2010 13:19 
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>- Teraz już nie dyskutują o aborcji, eutanazji. Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest Bóg.
>Pan Słowik widocznie tam już był i sprawdził. Pan Słowik już nie musi wierzyć. Pan Słowik wie. Pan Słowik mówi.

Ale najwyraźniej nie zdecydował się pozostać... Czyżby jednak niefajnie TAM było?...
setarkos (10757 punktów)
> .. trzeba żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, z pola polskiego, a trumny z polskiej sosny.

Ciekawe czy z polskiego terytorium, czy z polskiego kapitału?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365