Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przypatrujcie się, bracia...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
26-04-2010 14:38diogenes (42753 punktów)Przypatrujcie się, bracia...
Ocena 6 na 6
To tytuł książki arcybiskupa przemyskiego Michalika, doktora teologii, itd. Pójdźmy za jego radą i patrzmy:

www.naszepoloniny.pl/articles.php?id=705
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szperacz (2861 punktów)
>www.naszepoloniny.pl/articles.php?id=705

Wyjątkowa podłość czarnej, świętej krowy. Możnaby wykorzystać tę postawę na lekcjach wychowawczych jako antyprzykład.
"A teraz posłuchajcie drogie dzieci jak nie należy postępować. Nauczymy się tego z postawy pana arcybiskupa".
Arłukowicz (3162 punktów)
>To tytuł książki arcybiskupa przemyskiego Michalika, doktora teologii, itd. Pójdźmy za jego radą i
>patrzmy:
>www.naszepoloniny.pl/articles.php?id=705

To jest właśnie kraj, w którym przyszło nam żyć.
Niedługo obowiązkowo będzie trzeba przyklęknąć i się przeżegnać przechodząc koło kościoła ( katolickiego oczywiście, na inne można spokojnie nawet oddać mocz, gdy w pobliżu nie ma szaletu ), tudzież figurki czy czegośtam co przedstawia symbol kojarzony z jedyną słuszną ( a więc obowiązkową ) wiarą, pod rygorem pozbawienia wolności na 48 godz.

pozdrawiam
devares (605 punktów)
To niesamowite, jak kapłani wzbudzają we mnie religijność. Zaczynam się wręcz gorliwie modlić by w końcu wyrżnęli kopyta.
Wiecie - odnaleźli w końcu 'Królestwo Boże'...

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
pompa (524 punktów)
panie ale to stare jest już w necie było to wałkowane wiele razy
27-04-2010 08:45 
 Ocena 2 na 2
szperacz (2861 punktów)
>panie ale to stare jest już w necie było to wałkowane wiele razy

A policjant wraz z rodziną po staremu cierpi.
27-04-2010 09:19 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
>panie ale to stare jest już w necie było to wałkowane wiele razy
Wałkowania takich spraw nigdy za wiele. Albo mamy państwo prawa, albo równych i równiejszych, przy czym ci drudzy to kler katolicki. Arcybiskup zniszczył człowieka i jego rodzinę. Zasłużył na wielokrotne przypominanie ludziom, co zrobił.
Z wrodzonej powściągliwości i nabytego wychowania nie obdarzę go żadnym epitetem, chociaż też zasłużył.
lodowy (1486 punktów)
>>panie ale to stare jest już w necie było to wałkowane wiele razy
>Wałkowania takich spraw nigdy za wiele.
Hm, kwestia gustu.
27-04-2010 10:02 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Hm, kwestia gustu.
Myślę, że kwestia przyzwoitości. I nie mam tu na myśli przyzwoitości wałkujących.
27-04-2010 10:07 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>panie ale to stare jest ...

Warto sięgać do klasyki.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365