Racjonalista - Strona głównaDo treści
Znać(=?)Znaczy Wiedzieć?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
05-05-2010 18:05Sojka (97 punktów)Znać(=?)Znaczy Wiedzieć?
Witam postanowiłem odgrzać stary temat. Co Wy Na to?
Widzę że debata zażarta.Fobie szaleją a strach rośnie w obie strony
Jedni boją się Boga,a drudzy wierzących w niego
Bunt to domena młodości!
Przekora dla samej przekory,to domena kapryśnych panienek.
Jeśli mocno szukamy i dociekamy przyczyny prapoczątku,
to zawsze kiedyś dojdziemy do (jak ja to nazywam )
kamienia milowego poznania,czyli"Wiem że nic nie wiem".
Dopiero od tego punktu zaczyna się istna frajda szukania.
Logika nie stoi na przeszkodzie w twierdzeniu iż istnieją byty niewidzialne!?
Oczywiście zależy to od tego,jak przeprowadzamy "rachunek prawdopodobieństwa"
Bogowie z Biblii i wszystkich ziemskich mitologi,(wszystkich to tylko uogólnienie)
to bogowie tylko w oczach człowieka!
Umieli więcej,wiedzieli więcej,i mieli lepsze zabawki
Samo to iż zostaliśmy stworzeni jak napisano-
Na OBRAZ i PODOBIEŃSTWO -Boga!
Co to jest obraz,nie trzeba nikomu tłumaczyć (chyba?)
No ale niech-to to co widzimy na zewnątrz!
A podobieństwo to to co jest w środku (dusza nie dusza,charakter,zachowanie)
Więc jak można nazwać takie "COŚ" Bogiem?
Na upartego można by przyjąć,że zabawa genami na obecnym poziomie-
noo mogła by nas postawić już w widełkach tolerancji
i zaszufladkowania jako Bogów
Głos nasz też może grzmieć z góry (przez megafon)
będąc niewidzialnymi-będziemy równi bogom?!
A mając dodatkowo "paralizator" w łapkach
nooo niech by nawet sam Zeus się poważył:D:D:D
A tak trochę poważniej to nawet Anunaki Bogowie Sumeru i Babilonu
też wspominali o Bogu w Niebiosach,który jest ponad wszystko.
Więc wychodzi na to iż "Oni" byli jakby to nazwać
"Starszymi Braćmi na drodze ewolucji,lub manipulacji"
Dodam na koniec iż bardzo zgubne jest zamykanie drogi dedukcji myślenia ,
schematami zaliczając "Mity" do bajek!
Nie wszyscy wiedzą iż słowo mity w starogrece miało dwa znaczenia,
jednym z nich była wiedza-(wiedza tajemna dodam) ,tak zwane "Hieroi Logoi"
Żałować tylko należy ,że niegdysiejszy starożytny "IPN" Biblioteka Aleksandryjska
spłonęła ,ale według powiedzenia -Szukajcie a znajdziecie!)

Znać!-nie znaczy wiedzieć!!
A wiedzieć-Rozumieć!!
Bo albo Wiemy i Rozumiemy-albo,
Wierzymy-że wiemy!
E.R.S...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

nomilk (1013 punktów)
......................

... brakowało mi tylko rymów....

three of a perfect pair
06-05-2010 07:51 
 Ocena 1 na 1
Appenzeller (122 punktów)
> ......................
>... brakowało mi tylko rymów....
No jakże, biały wiersz, moje ulubione abstrakcyjne pojęcie humanistyczne; w naturze odpowiada mu w przybliżeniu "masło roślinne" lub "intelektualista katolicki". Grafomania ma przyszłość, tylko grafomani nie przejmują się krytyką.

Są bakterie, które zabija się światłem
kogut59 (3090 punktów)
> ......................
>... brakowało mi tylko rymów....
>
three of a perfect pair

www.youtube.com/watch?v=9EMomMbRHMI
devares (605 punktów)
Widzę właśnie, iż - parafrazując - "Wierzysz, że wiesz". My, poniekąd, czasem, też.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
Sojka (97 punktów)
>Widzę właśnie, iż - parafrazując - "Wierzysz, że wiesz". My, poniekąd, czasem, też.
>
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."

>mentalrapist.blogspot.com/
>
Nie wińmy ludzi "Nobody's Perfect" lepiej niech myślą i dociekają ,
niż mieli by przyjmować naukę na "Wiarę" bez sprawdzania jej logiczności z danymi!
devares (605 punktów)
Nie wińmy ludźmi? To brzmi jak bardzo niebezpiecznie założenie, na domiar złego - naiwne. Oczywiście, by myśleli, ale - niech mają dystans do efektów swego główkowania, niech nie będą nawracać wszystkich na te swe poglądy, niech nie oczekują, że każdy się z nimi zgodzi, wreszcie niech nie starają się zgotować piekła tym, którzy w nie nie wierzą.
Prócz tego, wiesz chyba, że i Stalin myślał, i Goebbels główkował, i Pol Pot dociekał, a o św. Pawle jeno wspomnę - widzisz przecie, jakie to miało obrzydliwie gówniane konsekwencje.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
kogut59 (3090 punktów)

>Znać!-nie znaczy wiedzieć!!
>A wiedzieć-Rozumieć!!
>Bo albo Wiemy i Rozumiemy-albo,
>Wierzymy-że wiemy!
>E.R.S...

www.youtube.com/watch?v=91Id1_4_WeA
Sojka (97 punktów)
Widzę bardzo twórcze i konstruktywne wypowiedzi
Ale dziękuję za zainteresowanie się tematem

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365