Racjonalista - Strona głównaDo treści
Palikot pyta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-05-2010 18:00Adamiak (36436 punktów)Palikot pyta
Ocena 5 na 5
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

immune.ltd (1783 punktów)Odp: Palikot pyta.
Palikot słusznie o to pyta i dobrze się dzieje, że ktoś o to pyta. Nadużyciem by było opłacanie z pieniędzy państwowych prywatnych polis. Mam nadzieje, że ten post utrzyma się na tym portalu i nie zostanie złośliwie przesunięty do oślej ławki co się ostatnio tutaj dzieje
29-05-2010 18:37 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Mam nadzieje, że ten post utrzyma się na tym portalu i nie zostanie złośliwie przesunięty do oślej ławki co się ostatnio tutaj dzieje

   Będę bronił swoich bazgrołów, jak niepodległości Orłowa!!!



29-05-2010 18:48 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
Będę bronił swoich bazgrołów, jak niepodległości Orłowa!!!

i tak trzymaj i za ten post również masz + ''good job''
kapitan AS (298 punktów)
Cytat:
Mam nadzieję, że to wszystko nieprawda.


Jeszcze na końcu Pan Janusz to zdanie napisał.

Jedyne, co może budzić zastrzeżenia to to, że polisa Lecha i Marii Kaczyńskich była za nasze podatki. A reszta?
To, że polisa była 300 razy wyższa? He przecież to oczywiste i nigdy tak nie będzie, że polisa jakiegoś borowca będzie taka sama jak prezydenta. Na co dzień można mówić o równości wszystkich, ale jak przyjdzie, co, do czego to ochronę będzie miał prezydent, premier może poseł Palikot a reszta ludu niech się martwi o siebie.

I ciekawe, co przeszkadza Palikotowi w tym, że Pani Marta dostanie 3 mln zł?
Taka polisa to tyle dostanie. Ciekawe, dlaczego tu ma nadzieję, że to nieprawda. Sam pewnie też jest na sporo ubezpieczony. Kwestia tylko skąd były pieniądze na polisę i czy każdy prezydent był ubezpieczony.
29-05-2010 19:50 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
do Kapitana AS
Palikot słusznie zadał publicznie to pytanie. Istotą sprawy jest sprawa wydawania publicznych pieniędzy na prywatne cele ! To jest bulwersujące i mam nadzieję, że odpowiedzi się doczeka udokumentowanej. Na tym polega transparentność życia politycznego.
kapitan AS (298 punktów)
>Palikot słusznie zadał publicznie to pytanie.

Uważasz, że blog Palikota to dobre miejsce na zadanie tego pytania? Może interpelacja tu by była odpowiednia( nie wiem czy możliwa i do kogo miałaby być kierowana). Na to ktoś musi odpowiedzieć. Pytanie na blogu pozostanie tylko pytaniem na blogu po to, aby taki ja czy Ty mógł to przeczytać i snuć jakieś domysły. I czy to są prywatne cele? Pieniądze idą do prywatnej osoby, ale może każdy prezydent musi być ubezpieczony.
kapitan AS (298 punktów)
www.polski(*)ospodarka/artykul154688,1.html

Tu jest trochę o ubezpieczeniach. Można wyczytać, że MON ubezpiecza nieraz swoich pracowników. Jeszcze jest dodane, że rodziny ofiar mogą walczyć w sądzie o odszkodowania, jeśli samolot nie był ubezpieczony, więc wychodzi na to, że lepiej, że prezydent i inne osoby były ubezpieczone, bo gdyby to państwo miało płacić odszkodowania za brak ubezpieczenia to wyszłoby to pewnie drożej.
29-05-2010 22:34 
 Ocena 2 na 2
immune.ltd (1783 punktów)
do: Kapitan AS
Forumowicz Adamiak odpowiedział na większość Pańskich wątpliwości zanim ja to zdążyłem zrobić, za co przyznaję mu + , a od siebie dodam:
1. Ubezpieczenie jest obowiązkowe min. samolotu, a co do Pana Prezydenta i jego małżonki ten przepis nie znajduje zastosowania ! Można ubezpieczyć się ( Polisa na życie ) samemu i za swoje pieniążki, a nie za Państwowe. Stosuje się tzw. polisy od odpowiedzialności cywilnej i takową mógłbym przełknąć z punktu widzenia podatnika, ale też prywatnie uważam, że powinna być polisą indywidualną.
2. Nie obchodzi mnie kto i ile dostaje z Polisy to są prywatne sprawy i w zależności od wysokości składki i rodzaju umowy ludzie otrzymują środki. W tym przypadku zakładam, że Pan Palikot dokładnie sprawdził tą informację i zadał pytanie retoryczne jak zwykł to wcześniej już robić. Jeśli ta informacja się potwierdzi to sprawa nadaje się do Sądu.
W przeciwnym przypadku jeśli Pan PALIKOT (Polityk) to zmyślił będę pierwszym który go publicznie wskaże palcem jako zawadiakę.

Nie zgadzam się na wykorzystywanie środków publicznych na prywatne ubezpieczenia Polityków !
kapitan AS (298 punktów)
>Ubezpieczenie jest obowiązkowe min. Samolotu

Cywilnego. Ten jak wynika z artykułu nie był ubezpieczony( według eksperta ubezpieczeniowego).

>Można ubezpieczyć się ( Polisa na życie) samemu i za swoje pieniążki, a nie za Państwowe.

Cytat:
Sobieraj jest również zdania, że "w braku ubezpieczenia lotu, odpowiedzialność odszkodowawczą za śmierć w katastrofie pod Smoleńskiem powinien ponieść Skarb Państwa, chyba że śledztwo wskaże innych odpowiedzialnych za tę katastrofę".


Prezydent był w pracy. Zginął w pracy. Jeśli z winy pracodawcy(państwa) to rodzina ofiary może ubiegać się o odszkodowanie od pracodawcy. Pracodawca ubezpieczył pracownika i rodzina z polisy dostanie pieniądze. Gdyby nie ubezpieczył to może sąd by stwierdził, że pracodawca sam musi zapłacić. Na czym państwo więcej straci na polisie czy na wypłacie odszkodowania? W artykule, do którego dałem link jest to napisane.

>W przeciwnym przypadku jeśli Pan PALIKOT (Polityk) to zmyślił będę pierwszym który go publicznie wskaże palcem jako zawadiakę.

Pewnie nie zmyślił i prezydent był ubezpieczony tak jak niektóre firm też ubezpieczają swoich pracowników żeby w razie czego odszkodowań rodzinom nie płacić lub kosztów leczenia, gdy ZUS da za mało.
30-05-2010 05:55 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Prezydent był w pracy. Zginą w pracy. Jeśli z winy pracodawcy...
   Właśnie, jeśli zginął z winy pracodawcy.

>... niektóre firm też ubezpieczają swoich pracowników żeby w razie, czego odszkodowań rodziną nie płacić lub kosztów leczenia, gdy ZUS da za mało.
   Wysokość odszkodowania z ZUS-u nie ma niczego wspólnego z ew. roszczeniami z tytułu ubezpieczeń w innych firmach.
   Uposażonym też nie musi być członek rodziny osoby ubezpieczonej.
30-05-2010 19:31 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
do Kapitan AS
I znów Adamiak szybciej składa zdania i za to + ( już jestem lekko zdeprymowany ).

Panie Kapitanie rozmowa troszkę nam się rozmywa nie uważa Pan ? Ja mówię o czymś zupełnie innym.
1. Nie wolno wykorzystywać środków publicznych do prywatnych celów, jest to przestępstwo !
2. Jeśli uposażanym byłaby kancelaria Prezydenta ( osobowość prawna ) nie ma w ogóle tej dyskusji. W tym przypadku tak nie jest.

Tutaj kiedyś w innej sprawie nam wszystkim zwrócił uwagę forumowicz, że gorączkujemy się przedwcześnie nie sprawdzając dowodów i miał rację. Troszkę nam wszystkim poszło w pięty. Poczekajmy zobaczymy w razie czego przyznam rację. Co do winy Państwa to troszkę abstrakcyjne pojęcie w tym przypadku, ponieważ nie jest tajemnicą jak wizyty Prezydent sobie organizował i jak współpracował ...
kapitan AS (298 punktów)
>1. Nie wolno wykorzystywać środków publicznych do prywatnych celów, jest to przestępstwo !

Czy ubezpieczenie pracownika jest przestępstwem i prywatą? Są to koszty. Tak jak służbowy samochód, samolot, pałac i co tam jeszcze prezydent ma. Zgodnie z kodeksem cywilnym (artykuły od 400 któregoś) pracownik(prezydent) jak coś mu się stanie podczas pracy z winy pracodawcy może żądać od pracodawcy pokrycia wszystkich kosztów, jakie poniósł. Ubezpieczenie zwalnia pracodawcę z płacenia tych kosztów. Kwaśniewski miał takie samo ubezpieczenie to jest wiadome na razie.

>Co do winy Państwa to troszkę abstrakcyjne pojęcie w tym przypadku, ponieważ nie jest tajemnicą jak wizyty Prezydent sobie organizował i jak współpracował ...

Samolot był państwa i państwo za niego odpowiada. Pilotów też państwo zatrudniło. Prezydent nie organizował wizyt tylko mówił gdzie chce lecieć resztą zajmują się urzędnicy państwa i za nich państwo chyba odpowiada.
immune.ltd (1783 punktów)
Panie Kapitanie AS jeśli Prezydent Kwaśniewski stosował tą samą zasadę należy zainteresować organy ścigania tym.
Na pozostałą część odpowiedziałem wyczerpująco wcześniej
30-05-2010 15:01 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>jeśli Pan PALIKOT (Polityk) to zmyślił będę pierwszym który go publicznie wskaże palcem jako zawadiakę.

Nie lepiej łokciem? Bo palec to mu dawno wisi.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
immune.ltd (1783 punktów)
Nie lepiej łokciem? Bo palec to mu dawno wisi.

Odp. do Diogenes:
Na szczęście wyniosłem z domu przedwojenne wychowanie
29-05-2010 19:59 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Jedyne, co może budzić zastrzeżenia to to, że polisa Lecha i Marii Kaczyńskich była za nasze podatki.
   Właśnie kwestia płacenia składek była treścią mojego pytania, nie interesuje mnie ile dostanie rodzina zmarłego w wypadku, choć życzę, by jak najwięcej, jeśli polisa nie była opłacona ze środków publicznych.

> I ciekawe, co przeszkadza Palikotowi w tym, że Pani Marta dostanie 3 mln zł?
   To już pytanie do Palikota.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365