 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-05-2010 18:00 | Adamiak (36436 punktów) | Palikot pyta
5 na 5 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | immune.ltd (1783 punktów) | Odp: Palikot pyta. | Palikot słusznie o to pyta i dobrze się dzieje, że ktoś o to pyta. Nadużyciem by było opłacanie z pieniędzy państwowych prywatnych polis. Mam nadzieje, że ten post utrzyma się na tym portalu i nie zostanie złośliwie przesunięty do oślej ławki co się ostatnio tutaj dzieje
|
|
 | 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | > Mam nadzieje, że ten post utrzyma się na tym portalu i nie zostanie złośliwie przesunięty do oślej ławki co się ostatnio tutaj dzieje Będę bronił swoich bazgrołów, jak niepodległości Orłowa!!!
|
|
|  | 1 na 1 | immune.ltd (1783 punktów) | Będę bronił swoich bazgrołów, jak niepodległości Orłowa!!! i tak trzymaj  i za ten post również masz + ''good job''
|
|
| kapitan AS (298 punktów) | Cytat: Mam nadzieję, że to wszystko nieprawda. Jeszcze na końcu Pan Janusz to zdanie napisał. Jedyne, co może budzić zastrzeżenia to to, że polisa Lecha i Marii Kaczyńskich była za nasze podatki. A reszta? To, że polisa była 300 razy wyższa? He przecież to oczywiste i nigdy tak nie będzie, że polisa jakiegoś borowca będzie taka sama jak prezydenta. Na co dzień można mówić o równości wszystkich, ale jak przyjdzie, co, do czego to ochronę będzie miał prezydent, premier może poseł Palikot a reszta ludu niech się martwi o siebie. I ciekawe, co przeszkadza Palikotowi w tym, że Pani Marta dostanie 3 mln zł? Taka polisa to tyle dostanie. Ciekawe, dlaczego tu ma nadzieję, że to nieprawda. Sam pewnie też jest na sporo ubezpieczony. Kwestia tylko skąd były pieniądze na polisę i czy każdy prezydent był ubezpieczony.
|
|
 | 1 na 1 | immune.ltd (1783 punktów) | do Kapitana AS Palikot słusznie zadał publicznie to pytanie. Istotą sprawy jest sprawa wydawania publicznych pieniędzy na prywatne cele ! To jest bulwersujące i mam nadzieję, że odpowiedzi się doczeka udokumentowanej. Na tym polega transparentność życia politycznego.
|
|
|  | | kapitan AS (298 punktów) | >Palikot słusznie zadał publicznie to pytanie.
Uważasz, że blog Palikota to dobre miejsce na zadanie tego pytania? Może interpelacja tu by była odpowiednia( nie wiem czy możliwa i do kogo miałaby być kierowana). Na to ktoś musi odpowiedzieć. Pytanie na blogu pozostanie tylko pytaniem na blogu po to, aby taki ja czy Ty mógł to przeczytać i snuć jakieś domysły. I czy to są prywatne cele? Pieniądze idą do prywatnej osoby, ale może każdy prezydent musi być ubezpieczony.
|
|
|  | | kapitan AS (298 punktów) | www.polski(*)ospodarka/artykul154688,1.htmlTu jest trochę o ubezpieczeniach. Można wyczytać, że MON ubezpiecza nieraz swoich pracowników. Jeszcze jest dodane, że rodziny ofiar mogą walczyć w sądzie o odszkodowania, jeśli samolot nie był ubezpieczony, więc wychodzi na to, że lepiej, że prezydent i inne osoby były ubezpieczone, bo gdyby to państwo miało płacić odszkodowania za brak ubezpieczenia to wyszłoby to pewnie drożej.
|
|
| |  | 2 na 2 | immune.ltd (1783 punktów) | do: Kapitan AS Forumowicz Adamiak odpowiedział na większość Pańskich wątpliwości zanim ja to zdążyłem zrobić, za co przyznaję mu +  , a od siebie dodam: 1. Ubezpieczenie jest obowiązkowe min. samolotu, a co do Pana Prezydenta i jego małżonki ten przepis nie znajduje zastosowania ! Można ubezpieczyć się ( Polisa na życie ) samemu i za swoje pieniążki, a nie za Państwowe. Stosuje się tzw. polisy od odpowiedzialności cywilnej i takową mógłbym przełknąć z punktu widzenia podatnika, ale też prywatnie uważam, że powinna być polisą indywidualną. 2. Nie obchodzi mnie kto i ile dostaje z Polisy to są prywatne sprawy i w zależności od wysokości składki i rodzaju umowy ludzie otrzymują środki. W tym przypadku zakładam, że Pan Palikot dokładnie sprawdził tą informację i zadał pytanie retoryczne  jak zwykł to wcześniej już robić. Jeśli ta informacja się potwierdzi to sprawa nadaje się do Sądu. W przeciwnym przypadku jeśli Pan PALIKOT (Polityk) to zmyślił będę pierwszym który go publicznie wskaże palcem jako zawadiakę. Nie zgadzam się na wykorzystywanie środków publicznych na prywatne ubezpieczenia Polityków !
|
|
| | |  | | kapitan AS (298 punktów) | > Ubezpieczenie jest obowiązkowe min. SamolotuCywilnego. Ten jak wynika z artykułu nie był ubezpieczony( według eksperta ubezpieczeniowego). > Można ubezpieczyć się ( Polisa na życie) samemu i za swoje pieniążki, a nie za Państwowe.Cytat: Sobieraj jest również zdania, że "w braku ubezpieczenia lotu, odpowiedzialność odszkodowawczą za śmierć w katastrofie pod Smoleńskiem powinien ponieść Skarb Państwa, chyba że śledztwo wskaże innych odpowiedzialnych za tę katastrofę". Prezydent był w pracy. Zginął w pracy. Jeśli z winy pracodawcy(państwa) to rodzina ofiary może ubiegać się o odszkodowanie od pracodawcy. Pracodawca ubezpieczył pracownika i rodzina z polisy dostanie pieniądze. Gdyby nie ubezpieczył to może sąd by stwierdził, że pracodawca sam musi zapłacić. Na czym państwo więcej straci na polisie czy na wypłacie odszkodowania? W artykule, do którego dałem link jest to napisane. > W przeciwnym przypadku jeśli Pan PALIKOT (Polityk) to zmyślił będę pierwszym który go publicznie wskaże palcem jako zawadiakę.Pewnie nie zmyślił i prezydent był ubezpieczony tak jak niektóre firm też ubezpieczają swoich pracowników żeby w razie czego odszkodowań rodzinom nie płacić lub kosztów leczenia, gdy ZUS da za mało.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | > Prezydent był w pracy. Zginą w pracy. Jeśli z winy pracodawcy... Właśnie, jeśli zgin ął z winy pracodawcy. > ... niektóre firm też ubezpieczają swoich pracowników żeby w razie, czego odszkodowań rodziną nie płacić lub kosztów leczenia, gdy ZUS da za mało. Wysokość odszkodowania z ZUS-u nie ma niczego wspólnego z ew. roszczeniami z tytułu ubezpieczeń w innych firmach. Uposażonym też nie musi być członek rodziny osoby ubezpieczonej.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | immune.ltd (1783 punktów) | do Kapitan AS I znów Adamiak szybciej składa zdania  i za to + ( już jestem lekko zdeprymowany ). Panie Kapitanie rozmowa troszkę nam się rozmywa nie uważa Pan ? Ja mówię o czymś zupełnie innym. 1. Nie wolno wykorzystywać środków publicznych do prywatnych celów, jest to przestępstwo ! 2. Jeśli uposażanym byłaby kancelaria Prezydenta ( osobowość prawna ) nie ma w ogóle tej dyskusji. W tym przypadku tak nie jest. Tutaj kiedyś w innej sprawie nam wszystkim zwrócił uwagę forumowicz, że gorączkujemy się przedwcześnie nie sprawdzając dowodów i miał rację. Troszkę nam wszystkim poszło w pięty. Poczekajmy zobaczymy  w razie czego przyznam rację. Co do winy Państwa to troszkę abstrakcyjne pojęcie w tym przypadku, ponieważ nie jest tajemnicą jak wizyty Prezydent sobie organizował i jak współpracował ...
|
|
| | | | |  | | kapitan AS (298 punktów) | >1. Nie wolno wykorzystywać środków publicznych do prywatnych celów, jest to przestępstwo !
Czy ubezpieczenie pracownika jest przestępstwem i prywatą? Są to koszty. Tak jak służbowy samochód, samolot, pałac i co tam jeszcze prezydent ma. Zgodnie z kodeksem cywilnym (artykuły od 400 któregoś) pracownik(prezydent) jak coś mu się stanie podczas pracy z winy pracodawcy może żądać od pracodawcy pokrycia wszystkich kosztów, jakie poniósł. Ubezpieczenie zwalnia pracodawcę z płacenia tych kosztów. Kwaśniewski miał takie samo ubezpieczenie to jest wiadome na razie.
>Co do winy Państwa to troszkę abstrakcyjne pojęcie w tym przypadku, ponieważ nie jest tajemnicą jak wizyty Prezydent sobie organizował i jak współpracował ...
Samolot był państwa i państwo za niego odpowiada. Pilotów też państwo zatrudniło. Prezydent nie organizował wizyt tylko mówił gdzie chce lecieć resztą zajmują się urzędnicy państwa i za nich państwo chyba odpowiada.
|
|
| | | | | |  | | immune.ltd (1783 punktów) | Panie Kapitanie AS jeśli Prezydent Kwaśniewski stosował tą samą zasadę należy zainteresować organy ścigania tym. Na pozostałą część odpowiedziałem wyczerpująco wcześniej
|
|
| | |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >jeśli Pan PALIKOT (Polityk) to zmyślił będę pierwszym który go publicznie wskaże palcem jako zawadiakę.
Nie lepiej łokciem? Bo palec to mu dawno wisi.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | |  | | immune.ltd (1783 punktów) | Nie lepiej łokciem? Bo palec to mu dawno wisi. Odp. do Diogenes: Na szczęście wyniosłem z domu przedwojenne wychowanie
|
|
 | 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | >Jedyne, co może budzić zastrzeżenia to to, że polisa Lecha i Marii Kaczyńskich była za nasze podatki. Właśnie kwestia płacenia składek była treścią mojego pytania, nie interesuje mnie ile dostanie rodzina zmarłego w wypadku, choć życzę, by jak najwięcej, jeśli polisa nie była opłacona ze środków publicznych.
> I ciekawe, co przeszkadza Palikotowi w tym, że Pani Marta dostanie 3 mln zł? To już pytanie do Palikota.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|