Racjonalista - Strona głównaDo treści
Więcej minusów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
12-06-2010 11:32Madman (7811 punktów)Więcej minusów
Ocena 12 na 12
Jako że zdolności postotwórcze trolli oraz trollów przerastają liczebność minusów, dostępnych w codziennym pakiecie, domagam się zniesienia limitu ocen negatywnych.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

12-06-2010 11:50
 Ocena 10 na 10
lotrek (14275 punktów)
A ja domagam się przywrócenia paragraf 14.4 w Regulaminie Forum.


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
12-06-2010 11:58 
 Ocena 9 na 9
Adamiak (36436 punktów)
> A ja domagam się przywrócenia paragraf 14.4 w Regulaminie Forum.

    Popieram.
17-07-2010 05:44 
 Ocena 6 na 6
rokokoko (186 punktów)
(zablokowany)
>> A ja domagam się przywrócenia paragraf 14.4 w Regulaminie Forum.
>    Popieram.

POPIERAM
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Jako że zdolności postotwórcze trolli oraz trollów przerastają liczebność minusów, dostępnych w codziennym pakiecie, domagam się zniesienia limitu ocen negatywnych.
Może lepiej poprosić o nową funkcję: jest + i -, a przydałby się przycisk "trollujący post" i obok punktacji widać by było ilość głosowań na "trollujące posty" (użytkownik miałby limit wskazań dzienny 10 dla trollujących postów).
Powiedzmy, że po przekroczeniu pewnego progu postów do postów trollujących użytkownik miałby rangę "trollujący".
Byłoby miło.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
12-06-2010 12:06 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Byłoby miło.

   I głupio.
12-06-2010 17:28 
 Ocena 2 na 2
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>Byłoby miło.
>   I głupio.
Uderz w stół...
Pozdrawiam


Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
12-06-2010 18:04 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>>Byłoby miło.
>>   I głupio.
>Uderz w stół...

   ... a brzytwa się odezwie.
12-06-2010 18:08 
 Ocena 9 na 9
Adamiak (36436 punktów)
>>>Byłoby miło.
>>   I głupio.
>Uderz w stół...

   Zgłaszam śmiertelne zagrożenie pyskówką!!!
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>Byłoby miło.
>   I głupio.
A jeszcze. Przecież można rzecz rozwinąć, by użytkownik miał opcje ukrywania "trollujących postów", by nerwów sobie nie psuć.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
12-06-2010 18:05 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>>Byłoby miło.
>>   I głupio.
>A jeszcze. Przecież można rzecz rozwinąć...

   ... brzytwa Ockhama.
14-07-2010 12:03 
 Ocena 3 na 3
Myflowers (2721 punktów)
>>>>Byłoby miło.
>>>   I głupio.
>>A jeszcze. Przecież można rzecz rozwinąć...
>   ... brzytwa Ockhama.
>
A pewnie, tonący brzytwy chwyta się byle czego, jak mawia nasz klasyk niedościgniony - Lech Wałęsa

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
>Jako że zdolności postotwórcze trolli oraz trollów przerastają liczebność minusów, dostępnych w
>codziennym pakiecie, domagam się zniesienia limitu ocen negatywnych.


Trollom nie podskoczysz minusami, bo autentyczne trolle mają kilkanaście wypowiedzi, sto kilkadziesiąt wzajemnych punktów i siedza cicho.

Popieram twój wniosek z innego powodu. Nie należy ograniczać wolności bez powodu.

Osobiście postuluję wprowadzenie uzasadnienia każdej negatywnej oceny.

Jestem przeciwny przywróceniu paragrafu usuwającego za stan punktów i byłem już temu przeciwny zanim 5 trolli mnie zaatakowało. Usuwanie za stan punktów to pozbawianie kogoś prawa do wypowiedzi.

W związku z aktywnością trolli na forum, proponuję sumować punkty dodatnie i ujemne dla oceny i proceder trollowania w ten sposób się skończy.


Apeluję też do użytkowników o zmianę nastawienia do oceny. Godne uwagi są wypowiedzi o dużej ilości ocen niezależnie od ich znaku.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
12-06-2010 14:38 
 Ocena 14 na 14
lotrek (14275 punktów)

>Trollom nie podskoczysz minusami,
Trolle noszą piętno...brak punktów przy nicku.



"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
12-06-2010 17:43Nie na temat 
 Ocena 7 na 7
immune.ltd (1783 punktów)
Mi ten scepticus dał minusa mimo, że nie brał udziału w rozmowie. Ot tak sobie postanowił hahah co za gość, naprawdę różnych nam tu "gen" przyniósł
13-06-2010 09:59 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)
>Mi ten scepticus dał minusa mimo, że nie brał udziału w rozmowie.
Napiętnowany Scepticus jest znanym kolekcjonerem minusów. Jak jego kolekcja zbyt wolno się powiększa, sam zaczyna rozdawać... by pobudzić aktywność zbyt opieszałych. Nie przejmuj się, tylko wzbogacaj jego kolekcje.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
15-07-2010 13:18 
 Ocena-5 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Mi ten scepticus dał minusa mimo, że nie brał udziału w rozmowie. Ot tak sobie postanowił hahah co za gość, naprawdę różnych nam tu "gen" przyniósł

To, co dla mnie jest wyjątkiem, dla innych tu jest regułą postępowania, ale to ci u nich nie przeszkadza obłudniku.

Podaj link do miejsca w którym dostałeś ode mnie minusa bez komentarza, to powiem ci czy ten przypadek na mój komentarz zasługuje.

Masa pozytywnych ocen za twoją wypowiedź przypomina mi burze oklasków, po każdej pustej wypowiedzi JP2.

Uczestniczysz w rytualnym kole wzajemnej adoracji i w obecnej sytuacji nawet chrząkając porozumiewawczo do twoich stronników którymkolwiek końcem twojego ciała zdobędziesz gwarantowany aplaus.

Główne warunki to nie mieć niewygodnych poglądów i popierać się wzajemnie.

Nie jesteście racjonalistami typu Voltaira. Jesteście tu tylko dlatego, że rządzą tu wasi bezideowi pobratymcy i że wiele osób lubi obcować na waszym plemiennym poziomie.

A tak na marginesie, to moja wypowiedź jest kolejną odpowiedzią na sprzeczne z regulaminem wypowiedzi skierowane przeciw konkretnemu użytkownikowi, zupełnie niezwiązane z tematem wątku.

Oczywiście jak moderacja zostanie poszturchana, to mi udowodni, że to ja łamię prawo i wymagam takiego samego, albo wyłącznego ukarania.

Sądy i prokuratura w Polsce robią podobnie. Same uzbrojone w immunitety i życzliwą ślepotę kolegów, wyrywają obywatela z kontekstu sytuacyjnego, stawiają go w fikcyjnym idealnym świecie i oceniają wyizolowanego od wszystkiego niewygodnego i mącącego pożądany chwilowo obraz zatwardziałego winowajcy.


Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
16-07-2010 11:38 
 Ocena 5 na 5
immune.ltd (1783 punktów)
To, co dla mnie jest wyjątkiem, dla innych tu jest regułą postępowania, ale to ci u nich nie przeszkadza obłudniku. Podaj link do miejsca w którym dostałeś ode mnie minusa bez komentarza, to powiem ci czy ten przypadek na mój komentarz zasługuje.
Masa pozytywnych ocen za twoją wypowiedź przypomina mi burze oklasków, po każdej pustej wypowiedzi JP2.

Najwidoczniej mnie Pan z kimś myli i to w sposób nie elegancki ! Myślę, że twarzą w twarz nie byłby Pan tak odważny . Zupełnie nie wiem o co Panu chodzi i proszę się zająć własnymi problemami.
Uczestniczysz w rytualnym kole wzajemnej adoracji i w obecnej sytuacji nawet chrząkając porozumiewawczo do twoich stronników którymkolwiek końcem twojego ciała zdobędziesz gwarantowany aplaus. Główne warunki to nie mieć niewygodnych poglądów i popierać się wzajemnie.Nie jesteście racjonalistami typu Voltaira. Jesteście tu tylko dlatego, że rządzą tu wasi bezideowi pobratymcy i że wiele osób lubi obcować na waszym plemiennym poziomie.
Nie jesteśmy na Ty to po pierwsze, po drugie proszę zwrócić się do specjalisty, który ukoi Pana problem.
16-07-2010 23:34 
 Ocena-2 na 2
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Mi ten scepticus dał minusa mimo, że nie brał udziału w rozmowie. Ot tak sobie postanowił hahah co za gość

Twierdzisz że "nie jesteśmy na ty" zwracając się w tym momencie per ty? Piszesz nie na temat i sprzecznie z regulaminem fabrykując wycieczkę osobistą: "ten scepticus, co za gość, ha ha," i domagasz się szacunku?

Najwidoczniej mnie Pan z kimś myli i to w sposób nie elegancki !

Nie znam Pana, nie wiem jak można się mylić w sposób bardziej elegancki i jakie to ma znaczenie dla ewentualnej pomyłki?

Myślę, że twarzą w twarz nie byłby Pan tak odważny
Sugeruje Pan, że ma Pan pełne prawo zmieniać twarz w bezkształtną masę, co miałoby mnie skłonić do nie wyrażania własnych opinii?

proszę zwrócić się do specjalisty, który ukoi Pana problem


Grzeczny cham pozostaje ciągle chamem. A może nie widzi Pan chamskiego pierwiastka w tej własnej wypowiedzi? Jaki to rzekomo mój problem wymaga interwencji specjalisty?

Zamiast uciekać się ponownie do wycieczek osobistych, może by tak Pan odpowiedział na moje pytanie?

Proszę jaśnie wielmożnego Pana o podanie linku do miejsca w którym dostał Pan ode mnie minusa bez komentarza, to powiem Panu, czy ten przypadek na mój komentarz zasługuje.

Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
17-07-2010 00:47 
 Ocena 5 na 5
immune.ltd (1783 punktów)
Twierdzisz że "nie jesteśmy na ty" zwracając się w tym momencie per ty? Piszesz nie na temat i sprzecznie z regulaminem fabrykując wycieczkę osobistą: "ten scepticus, co za gość, ha ha," i domagasz się szacunku?
Niczego się nie domagam i potrafię zadbać o swoje sprawy. Zwrot w wypowiedzi nie odnosił się bezpośrednio do Pana, tylko do forumowiczów i w związku z tym proszę zaprzestać tych natarczywych wypowiedzi.
Nie znam Pana, nie wiem jak można się mylić w sposób bardziej elegancki i jakie to ma znaczenie dla ewentualnej pomyłki?
Nie potrafię odnaleźć wypowiedzi za którą postawił mi Pan minus, a szkoda. Możliwe, że ta opcja jest tylko dla moderatora. Jeśli minus był postawiony omyłkowo to wystarczyło do mnie napisać i po sprawie.
Sugeruje Pan, że ma Pan pełne prawo zmieniać twarz w bezkształtną masę, co miałoby mnie skłonić do nie wyrażania własnych opinii?
Miałem na myśli to, że łatwo pisać agresywnie nie mając rozmówcy bezpośrednio przed sobą. Nadal uważam, że sposób dobierania słów pod moim adresem jest co najmniej dziwny ! Zupełnie nie wiem co chce Pan przez to osiągnąć. Uważam ten temat za zamknięty i nie będę odpowiadał na tą prowokację, a jeśli czyta to moderator to zwracam się publicznie o powstrzymanie tego typu działań, dziękuję.
17-07-2010 01:36 
 Ocena-2 na 2
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
nie będę odpowiadał na tą prowokację, a jeśli czyta to moderator to zwracam się publicznie o powstrzymanie tego typu działań, dziękuję.


Jest Pan świetny. Oskarża Pan obraźliwie i zupełnie bez potrzeby, nie potrafiąc podać przykładu. Zaczyna Pan konflikt i określa moje zachowanie jako dziwne?
Co jest w tym z prowokacji , że usiłuję się dowiedzieć kiedy to byłem taki niegodziwy, aby postawić minusa bez komentarza, jeżeli komentarz był stosowny.

Zamiast przeprosić, przywołuje pan moderatora na pomoc, mimo że tylko wyrażamy sobie nawzajem niechęć w związku z postępowaniem?

Forum nie jest od tego żeby się głaskać, ani od tego żeby się kolegować, tylko do wymiany poglądów, o czym Pan zapomina.


Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
17-07-2010 20:06 
 Ocena 5 na 5
immune.ltd (1783 punktów)
Naprawdę nie potrafię odszukać tej wypowiedzi, nie mam takich narzędzi. Z tymi przeprosinami to troszkę się Pan zagalopował hahah (proszę przeanalizować rozmowę i wyciągnąć wnioski), pozdrawiam .
18-07-2010 12:19 
 Ocena-3 na 3
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
(proszę przeanalizować rozmowę i wyciągnąć wnioski), pozdrawiam

Analizuję zawsze na bieżąco. Solidaryzuje się Pan z obozem osób, które są dla mnie fałszywymi i obłudnymi racjonalistami. Od pańskiego wyrażenia takiej solidarności (w negatywny i zaangażowany sposób) zaczęła się nasza "dyskusja". Proszę samemu przeanalizować.
Cała rozmowa bezprzedmiotowa i typowa dla antyracjonalistów, czyli uczucia zamiast argumentów.
Nie mam za złe, że nie może Pan podać przykładu, ale mam za złe że zapamiętał Pan tylko własne negatywne emocje, zapominając o kontekście sytuacyjnym.
To zwierzęce postępowanie i nie jest Pan osamotniony. Mam grupę oblizujących się wzajemnie po pyskach i wrogo nastawionych zwierzaków vis a vis.
Niech Pan spróbuje dyskutować z małpą?
Do małpy trzeba z bananem, bo on jest dla niej argumentem.
Na portalu "Racjonalista" jest podobnie. Moderator może sobie przenosić moje odpowiedzi do oślej ławki, gdy wskazuję na czyjeś głupie i prymitywne zachowanie.
Wiem, że mam rację w tym wypadku, bo tylko takie spojrzenie pozwala zrozumieć, przewidywać i nie prowadzi do sprzeczności. Nawet podsycanie i nakręcanie wrogości staje się zrozumiałe. Nie jestem zainteresowany wrogością, jest ona produktem ubocznym. Nie mam zamiaru jednak uciekać się do socjologicznej manipulacji, aby kosztem własnej koniecznej obłudy wypłynąć na przyjaźniejsze wody.
Pozdrawiam


Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
18-07-2010 15:27 
 Ocena 6 na 6
immune.ltd (1783 punktów)
Analizuję zawsze na bieżąco.
Nie zauważyłem wówczas odpowiedzi , widocznie na analizę zabrakło Panu czasu, ale na minus wystarczyło , to kwestia stosunkowo krótko trwająca, więc rozumiem
olidaryzuje się Pan z obozem osób, które są dla mnie fałszywymi i obłudnymi racjonalistami. Od pańskiego wyrażenia takiej solidarności (w negatywny i zaangażowany sposób) zaczęła się nasza "dyskusja". Proszę samemu przeanalizować.
Nie jest to dyskusja , nawet nie wiem o co Panu chodzi
Cała rozmowa bezprzedmiotowa i typowa dla antyracjonalistów, czyli uczucia zamiast argumentów.
Już o tym pisałem
Nie mam za złe, że nie może Pan podać przykładu, ale mam za złe że zapamiętał Pan tylko własne negatywne emocje, zapominając o kontekście sytuacyjnym.
To zwierzęce postępowanie i nie jest Pan osamotniony. Mam grupę oblizujących się wzajemnie po pyskach i wrogo nastawionych zwierzaków vis a vis.

Otrzymałem minus mimo, że nie wziął Pan udziału w rozmowie. Trudno tego nie zapamiętać . Nie należę do żadnej grupy, nikogo tu nie znam. Z tym oblizywaniem pysków to dobre , żeby nie agresja od Pana płynąca postawiłbym bym plusika za błyskotliwość.
Niech Pan spróbuje dyskutować z małpą?
Małpy są fajne

a tak nawiasem mówiąc cała ta wymiana pustych zdań to test ? Jest tu tylu użytkowników i akurat wybrał Pan mnie hahahha. Tak sobie myślę, że to taki joke chyba hahahah. No nic trudno poradzę sobie i z tym.
18-07-2010 18:19 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)

>a tak nawiasem mówiąc cała ta wymiana pustych zdań to test ? Jest tu tylu użytkowników i akurat wybrał Pan mnie hahahha.
Jest taka zasada...nie karmimy trolli, ale przymusu nie ma .


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
18-07-2010 18:55 
 Ocena 3 na 3
immune.ltd (1783 punktów)
Jest taka zasada...nie karmimy trolli, ale przymusu nie ma .

a tak przystępnym językiem proszę , o co dokładnie w tym chodzi ?
18-07-2010 19:39 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)
>a tak przystępnym językiem proszę , o co dokładnie w tym chodzi ?
Chodzi o to, że wszelkie dyskusję z trollami do niczego nie prowadzą, co najwyżej do bicia piany i wałkowania w kółko tego samego. Na merytoryczne argumenty nie odpowie a jeśli już, to będzie to zawsze jakaś manipulacja, albo też do sprowadzania dyskusji na "boczne tory". Stąd też znane powiedzenie na tym forum "nie karmić trolli", czyli nie wdawać się z nimi w dyskusję .


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
18-07-2010 19:53 
 Ocena 3 na 3
immune.ltd (1783 punktów)
Chodzi o to, że wszelkie dyskusję z trollami do niczego nie prowadzą, co najwyżej do bicia piany i wałkowania w kółko tego samego. Na merytoryczne argumenty nie odpowie a jeśli już, to będzie to zawsze jakaś manipulacja, albo też do sprowadzania dyskusji na "boczne tory". Stąd też znane powiedzenie na tym forum "nie karmić trolli", czyli nie wdawać się z nimi w dyskusję .

ok , a ja już sobie wyobrażałem nie wiadomo, co . Tak i ta nie pisana zasada jest racjonalna, szkoda na takie dyskusje czasu. Bardzo dziękuję za info
16-07-2010 11:56 
 Ocena 5 na 7
Meretseger (61860 punktów)
Minus za wycieczki osobiste w bardzo złym stylu.
16-07-2010 23:15 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
>Minus za wycieczki osobiste w bardzo złym stylu.

Minus za ślepotę i stronniczość.

Mi ten scepticus dał minusa mimo, że nie brał udziału w rozmowie. Ot tak sobie postanowił hahah co za gość

Trolle noszą piętno...brak punktów przy nicku.
i rysuneczek z moim nickiem pod spodem.

To oczywiście nie są dla ciebie prowokujące wycieczki osobiste w bardzo złym stylu. Ośmieszasz się!
17-07-2010 07:44 
 Ocena 2 na 4
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>To oczywiście nie są dla ciebie prowokujące wycieczki osobiste w bardzo złym stylu.
Zgłaszaj nadużycia, odwołuj się i twórz bazę danych na ten temat, może kiedyś się przyda.
Właściwie to nie wiem, dlaczego tak się Ciebie czepili, szczerze mówiąc(napiszę Ci od kogo dostałem za to zdanie minusy).
Z drugiej strony narzekasz ciągle, ale nie przedstawiasz konstruktywnych propozycji, trochę to dziwne.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
17-07-2010 14:24 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)

>Właściwie to nie wiem, dlaczego tak się Ciebie czepili, szczerze mówiąc
Ja chyba wiem.
18-07-2010 18:32 
 Ocena 8 na 8
lotrek (14275 punktów)

>Właściwie to nie wiem, dlaczego tak się Ciebie czepili,
Znasz może Zbyszku taki kawał o Bogu i chłopie?
Bardzo pobożnemu chłopu umarła żona. Pobiegł do kościoła zrozpaczony i zawodzi:
- panie Boże za co mnie tak doświadczasz, do kościoła chodzę, na tacę daję, więc dlaczego?
Pan Bóg nic...ale za tydzień zdechła chłopu krowa żywicielka. Pobiegł znowu do kościoła i rozpacza:
- panie Boże za co mnie tak doświadczasz, do kościoła chodzę, na tacę daję, więc dlaczego?
Pan Bóg znowu nie zareagował na chłopa lamenty. W następnym tygodniu spaliła się chłopu chałupa. Zrozpaczony pobiegło do kościoła, upadł na kolana przed ołtarzem i znowu zawodzi:
- panie Boże za co mnie tak doświadczasz, do kościoła chodzę, na tacę daję, więc dlaczego?
Tu pan Bóg nie wytrzymał...i z za ołtarza rozległ się głos:
- bo cię chamie nie lubię!

PS. Uprasza się PT. moderatorów by nie przenosili tego posta do kawałów, gdyż gdzieś tam już jest a tu jest "w temacie".

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
18-07-2010 23:11 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
> .. nie lubię!
Zatem sympatia i antypatia rządzi logiką, a nie na odwrót.
19-07-2010 05:01 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)
>> .. nie lubię!
>Zatem sympatia i antypatia rządzi logiką, a nie na odwrót.
Niezbadane są wyroki boskie...jak niektórzy twierdzą .


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
17-07-2010 13:59 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
>Ośmieszasz się!
Minus za wycieczkę osobistą.
22-06-2010 18:54 
 Ocena 2 na 6
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Trollom nie podskoczysz minusami, bo autentyczne trolle mają kilkanaście wypowiedzi, sto kilkadziesiąt wzajemnych punktów i siedza cicho.
Tu się zgodzę. Prawdziwe trolle stronią od merytorycznej dyskusji, skupiając się na tropieniu/śledzeniu wyimaginowanych trolli.

>Popieram twój wniosek z innego powodu. Nie należy ograniczać wolności bez powodu.
>Osobiście postuluję wprowadzenie uzasadnienia każdej negatywnej oceny.
Na priva czy w wątku? Mógłby zrobić się bałagan.

>Usuwanie za stan punktów to pozbawianie kogoś prawa do wypowiedzi.
Popieram.

>W związku z aktywnością trolli na forum, proponuję sumować punkty dodatnie i ujemne dla oceny i proceder trollowania w ten sposób się skończy.
Nie bardzo rozumiem, może jakiś przykład?

>Apeluję też do użytkowników o zmianę nastawienia do oceny.
Zawsze przykro jest otrzymać minus. Tak już jest i nic na to nie poradzisz.
Przestań stawiać minusy a wkrótce przestaniesz być trollem.

>Godne uwagi są wypowiedzi o dużej ilości ocen niezależnie od ich znaku.
Nie ma reguły, kwestia gustu.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
14-07-2010 12:02 
 Ocena-3 na 7
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Osobiście postuluję wprowadzenie uzasadnienia każdej negatywnej oceny.
Na priva czy w wątku? Mógłby zrobić się bałagan.


Bałagan? Nie sądzę, raczej pojawiałyby się szablonowe uzasadnienia wzorowane na uzasadnieniach prokuratury, w rodzaju: "nie widzę sensu", "nielogiczne", "nie na temat", "powtórzenie", "nie zgadzam się".
Jak się chce uderzyć, to coś się znajdzie.

Sens jest inny. Minusowanie powinno być pracochłonne, wymagać co najmniej przeczytania. Uzasadnienie wymagałoby przeczytania. Dziś większość minusów podejrzewam pada bez czytania


Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
immune.ltd (1783 punktów)
domagam się zniesienia limitu ocen negatywnych.

Co prawda może to zaszkodzić swobodnej wymianie myśli, ale już też jestem skłonny się na to zgodzić. Od jakiegoś czasu spotykam się tutaj z tak dziwacznymi postawami, że aż dziw bierze, że wybrali sobie akurat właśnie to forum. To jakby celowa prowokacja, była.
13-06-2010 23:05 
 Ocena 10 na 10
stilgar (7322 punktów)
> domagam się zniesienia limitu ocen negatywnych.

Bez limitu trol może założyć sobie konto, minusować usera, który ma 1000 postów i 2000 punktów, po czym założyć drugie konto, zminusowac go jeszcze raz i jeszcze raz. W efekcie, user który czymś trollowi podpadł zostanie z saldem -1000 punktów.

Dlatego imho lepiej, aby ograniczenie było takie: można wystawić maksymalnie każdemu użytkownikowi tyle minusów ile się samemu ma punktów.

Dzięki temu trole nie będą minusować stałych użytkowników, a oni będą mogli minusowac trole.
14-06-2010 01:41 
 Ocena 2 na 2
Madman (7811 punktów)
>Dlatego imho lepiej, aby ograniczenie było takie: można wystawić maksymalnie każdemu użytkownikowi tyle minusów ile się samemu ma punktów.
Zgadzam się w zupełności.
>Dzięki temu trole nie będą minusować stałych użytkowników, a oni będą mogli minusowac trole.
14-06-2010 08:30 
 Ocena 1 na 1
webmaster (moderator)
>Dlatego imho lepiej, aby ograniczenie było takie: można wystawić maksymalnie każdemu użytkownikowi tyle minusów ile się samemu ma punktów.
Nie sposób nie przyznać, że ma to jakiś sens.
14-06-2010 20:34 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
1) Najbardziej skuteczne są rozwiązania najbardziej proste.
2) Zanim wprowadzono możliwość plusowania i minusowania nie było problemów z trollami indywidualnie czy grupowo minusującymi użytkowników forum.

Wniosek: zlikwidować plusowanie i minusowanie wytrącając trollom broń z ręki.



Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
16-07-2010 23:12 
 Ocena-2 na 2
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Wniosek: zlikwidować plusowanie i minusowanie wytrącając trollom broń z ręki.
>[/color]


To trochę jak wylewanie dziecka z kąpielą. W nienormalnych czasach kryzysu, czy wojny jak najbardziej wskazane.
W obecnej sytuacji ocenianie to często parodia. Moderacja nie reaguje, mimo że oceny negatywne służą dyskryminacji i są nadużywane tylko przez garstkę tych samych osób.
Mnie minusy nie przeszkadzają. Przeszkadzają mi natomiast idiotyczne wnioski, jakie trolle i popierający ich na podstawie własnych ocen wyciągają i sprzecznie z tematem wątku bezkarnie zamieszczają .
Przeszkadzają mi prowokujące, połączone często z atakiem personalnym wypowiedzi nie na temat, z którymi nie wiadomo co zrobić.
Ten wątek jest o ocenianiu, zobaczcie ile razy i kto zaczyna od osobistych wycieczek nie na temat.


Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
17-07-2010 00:04 
 Ocena-2 na 2
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Nie sposób nie przyznać, że ma to jakiś sens.
Niewątpliwie. Zwracam jednak uwagę, że niektóre trolle są stałymi użytkownikami i uzbierane punkty służyłyby jako przepustka do minusowania.
Pomysł byłby akceptowalny, jeżeli minusy nie likwidowałyby otrzymanych plusów, a były liczone równolegle.
Nie lubię wypowiadać się we własnej sprawie, ale na moim przykładzie widać doskonale, że proponowany system pozbawi mnie możliwości oceniania, mimo że ja nie nadużywam minusów, a jestem obiektem nadużycia. Jeżeli coś wprowadzać to z dużym sensem, a nie z jakimś.

A co z moją propozycją, aby ilość możliwych minusów równała się ilości własnych wypowiedzi?

Mnie tego rodzaju ograniczenia się nie podobają, bo tylko chachmęcą wokół istoty problemu.

Ocena to ocena. Jeżeli ktoś notorycznie i celowo fałszywie ocenia, nawet ocenia wypowiedź nie zawierającą elementów dla oceny, to jest to dyskryminacja i należy go nie tylko pozbawić prawa do ocen i cofnąć jego wydane oceny, ale czasowo usunąć go z forum.

Około pięć osób łamie prawo nadużywając system ocen i nie potraficie sobie z tym poradzić mówiąc, że te osoby mają prawo do oceny, podczas gdy widać, że nie oceniają wypowiedzi?

A może się mylę, mając zawężone spojrzenie? Ile jest na forum użytkowników którzy dali więcej minusów niż mają punktów, lub wypowiedzi?


Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
14-07-2010 16:10 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
user który czymś trollowi podpadł zostanie z saldem -1000 punktów.

Dziś też każdy każdemu może dać tyle minusów ile tamten ma wypowiedzi, tylko z opóźnieniem.

Dlatego lepiej, aby ograniczenie było takie: można wystawić maksymalnie każdemu użytkownikowi tyle minusów ile się samemu ma punktów.

Tak, jeden z lepszych pomysłów, tak samo jak ograniczyć liczbę minusów do ilości własnych wypowiedzi, bo plusy się łatwiej zbiera będąc w klice.

Stosując twój model regulacji, troll może skutecznie pozbawić możliwości oceny innego użytkownika. Trollom punktów nie brakuje, tylko wypowiedzi, bo nimi narażają się na ocenę.

Osobiście to jestem przeciwny utrudnianiu negatywnego oceniania, wolałbym umożliwić wgląd w źródło oceny.

Po kliknięciu na ocenę mogłoby być widoczne od kogo są te oceny.
Tak samo statystyka każdego użytkownika "Kto mnie oceniał" i nowa nieistniejąca "Moje oceny", powinna być dostępna da wszystkich.

Przykład moich ocen jest dość pouczający.

Chętnie zobaczyłbym, kto tu się nawzajem i jak ocenia. Granice stronnictw i koligacje stałyby się wyraźniejsze. Szczerze ciekawi mnie kto oceniał pozytywnie Rokokoko, czy Kreatora 10.

Nie chodzi o to żeby trollom zakazać oceniania, tylko żeby pokazać kto jest kim i dać możliwość wyboru i oceny. Tylko możliwość swobodnej oceny i dostęp do niej pokazuje kto jest kim, to lepsze niż kanalizacja problemów i fałszywa poprawność.

Niesprawiedliwe oceny i tak będą, podobnie jak użytkownicy ściągający poziom forum na dno oraz inni próbujący się im przeciwstawić.

Troll jest pojęciem względnym.

Kto jest trollem przy trollującej moderacji, albo przy większości trolli na forum?

Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.
14-06-2010 06:58 
 Ocena 3 na 3
Sylwek (15472 punktów)
> domagam się zniesienia limitu ocen negatywnych.

Od momentu zniesienia zasady blokowania z ujemne saldo jest to szczególnie uzasadnione. Teraz faktycznie oceny odpowiedzi byłyby jedynie rekomendacją i tyle.
Meretseger (61860 punktów)
Rzadko zaglądam do "Rankingu", ale dziś mi się zdarzyło. Znalazłam tam nową (być może tylko dla mnie nową...) tabelkę "Najczęściej oceniający negatywnie uczestnicy forum". I w sumie nie wiem, co o tym myśleć... Bo analogicznie należałoby wprowadzić kategorię "Najczęściej oceniani negatywnie uczestnicy forum". Czy tę statystykę wprowadzono na życzenie forumowiczów?
22-06-2010 12:36 
 Ocena 10 na 10
pavvel (8272 punktów)
Tę statystykę wprowadzono po cichu na życzenie któregoś z modów. Nawet jeżeli znajdzie się podpórka w postaci posta, gdzie ktoś z użytkowników rzuca podobny pomysł, to nie zmienia to faktu, że jest to samodzielna decyzja moderatorów z wolą użytkowników nie mająca nic wspólnego.

A tabelka "oceniani negatywnie" to świetny pomysł.
14-07-2010 12:04 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
A tabelka "oceniani negatywnie" to świetny pomysł.

Nie zaglądam do rankingów, ale popieram pomysł.


Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365