 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-06-2010 17:52 | Adamiak (36436 punktów) | Ośli hurt
5 na 7 | Nie napiszę, że problem który tym wątkiem chcę poruszyć spędza mi sen z powiek, bo się brzydzę kłamstwem, no i kłamstwo to grzech, ale jest dość ważną kwestią w kontekście mojego, forumowego uczestnictwa. Otóż od pewnego czasu zastanawiam się nad pracą moderatorów tego forum, a raczej nad jej spektakularnymi bąkami odzywającymi się brzydkim echem w moim małym, acz niewinnym rozumku. Chodzi o decyzje dotyczące udzielania ostrzeżeń lub ich braku w sytuacjach, które aż się proszą o zupełnie inną reakcję, oraz ostatnie przypadki prawie-hurtowego przenoszenia do Oślej Ławki wpisów stanowiących (wg. niektórych) potencjalną groźbę pyskówki... Hihihi. Służę adresami moich ostatnich obrazoburczych, świętokradczych i zagrażających świętemu porządkowi forumowemu, wpisów: Się dorzucam. Nie mam żadnych biblijek, czekam na obiad. To próbuj, razem ze stanikiem 121, spółka racjonalistów z Koziej Wólki. W związku z powyższym mam pytanie: jakie są prawa, obowiązki i przywileje moderatora forum Racjonalista.pl, oraz pod którą budką organizowana jest łapan...,  , oraz jakie są kryteria werbun...  ... Jakie są kryteria nadawania statusu moderatora tegoż forum? Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy kompensującym swoje deficyty emocjonalne? Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu! Lec(?)
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | webmaster (moderator) | Odp: Ośli hurt. | Podnosisz krzyk na zasadzie: a u was Murzynów biją! Kolegium nie jest wszechwiedzące ani nieomylne, czasem coś przeoczymy czasem coś źle ocenimy. Jako stały bywalec, powinieneś tym bardziej wykazać się kulturą słowa a nie odzywkami na poziomie podstawówki. Jeżeli wiesz o przypadkach wymagających moderacji, a ich nam nie zgłosiłaś, to niestety - acta probant se ipsa - bo przecież qui tacet, consentire videtur.
> Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy kompensującym swoje deficyty emocjonalne? Nie wystarczy, konieczne jest jeszcze, aby nie być cynicznym i złośliwym.
|
|
 | 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | > Podnosisz krzyk na zasadzie: a u was murzynów biją! Rozwiń to porównanie, bo na razie postrzegam jako "ni przypiął, ni wypiął". > Jako stały bywalec, powinieneś tym bardziej wykazać się kulturą słowa a nie odzywkami na poziomie podstawówki. Do jakich słów pijesz? Bo pytanie: "co ci się nie podoba w poziomie podstawówki" mógłbyś uznać za kokieterię - tylko jej dyplomem się szczycę. > Jeżeli wiesz o przypadkach wymagających moderacji, a ich nam nie zgłosiłaś, to niestety - acta probant se ipsa - bo przecież qui tacet, consentire videtur. Nie rejestruję dziesiątków swoich, pozostających bez echa, zgłoszeń o łamanie regulaminu kaleczeniem języka polskiego. Jeśli masz chwilkę czasu, to zerknij do wątków w których moderatorzy biorą czynny udział, bez śladowej reakcji na pokaleczone wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu, na które między innymi sami, osobiście, własnoklawiaturnie i własnopaluchowo odpowiadają. > Nie wystarczy, konieczne jest jeszcze, aby nie być cynicznym... To mam szansę... > ... i złośliwym. ... a raczej miałem. PS W ostatniej chwili przypomniałem sobie: co w sprawie kretyńskich kryteriów przenoszenia wpisów do Oślej Ławki, no i z tym werb... Z tymi nominacjami? Nic bardziej nie przypomina cynizmu, niż jasność widzenia.
|
|
|  | | webmaster (moderator) | > Jeśli masz chwilkę czasu, to zerknij do wątków w których moderatorzy biorą czynny udział, bez śladowej reakcji na pokaleczone wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu, Za uporczywe łamanie §10 sankcja jest przewidziana w §30. Jest to zupełnie inny kaliber niż obrażanie innych, powiedziałbym, że najmniejszy z wymienionych w regulaminie.
> W ostatniej chwili przypomniałem sobie: co w sprawie kretyńskich kryteriów przenoszenia wpisów do Oślej Ławki, no i z tym werb... Kryteria są dobre - nie muszę dodawać, co tam było kretyńskie.
|
|
| |  | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | >Za uporczywe łamanie §10 sankcja jest przewidziana w §30. Jest to zupełnie inny kaliber niż obrażanie innych, powiedziałbym, że najmniejszy z wymienionych w regulaminie. Więc może czas opublikować listę gradacji ważności paragrafów, bo ten akurat punkt regulaminu był (jest?) dla mnie jednym ze znaczących przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w forum. Jeśli sama Derekcja lekceważy wybiórczo punkty regulaminu, to chciałbym mieć informację o ich priorytetach, może być w formie rankingu.
>> ... co w sprawie kretyńskich kryteriów przenoszenia wpisów do Oślej Ławki... >Kryteria są dobre - nie muszę dodawać, co tam było kretyńskie. Jasne, że nie musisz, tak, jak ja nie muszę dodawać dla kogo są dobre. I to też koniunkturalnie.
|
|
| | |  | | webmaster (moderator) | > Więc może czas opublikować listę gradacji ważności paragrafów, bo ten akurat punkt regulaminu był (jest?) dla mnie jednym ze znaczących przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w forum. Znów cynizm, a wystarczy pomyśleć. Nie zbanujemy nikogo za jeden ortograf, trzeba by uporczywie łamać ten punkt, aby na to zasłużyć. A w przypadku niektórych innych punktów wystarczy jedno wykroczenie i w tym sensie jest ów kaliber.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | >... wystarczy pomyśleć. Nie zbanujemy nikogo za jeden ortograf, trzeba by uporczywie łamać ten punkt, aby na to zasłużyć. Teraz jeszcze mi pokaż gdzie ja piszę o banowaniu za błędy ort.? Do takiego szukania nawet myślenie nie jest potrzebne.
>A w przypadku niektórych innych punktów wystarczy jedno wykroczenie i w tym sensie jest ów kaliber. Czyli za łamanie paragrafu o ortografii już nie ma sankcji w postaci choćby upomnień, ostrzeżeń? To po cholerę ten wpis? Znaczy, część regulaminu jest koncertem życzeń?
>Znów cynizm...
Nic bardziej nie przypomina cynizmu, niż jasność widzenia.
|
|
| | | | |  | | webmaster (moderator) | > Teraz jeszcze mi pokaż gdzie ja piszę o banowaniu za błędy ort.? Sam pisałeś: "wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu", a za łamanie regulaminu jest ban.
> Czyli za łamanie paragrafu o ortografii już nie ma sankcji w postaci choćby upomnień, ostrzeżeń? Przecież właśnie tłumaczę, że są, tyle że łagodniejsze. Jak sobie poradzimy z chamstwem, to z pewnością skrupulatniej zajmiemy się i tym aspektem.
|
|
| | | | | |  | 3 na 5 | Adamiak (36436 punktów) | > > Teraz jeszcze mi pokaż gdzie ja piszę o banowaniu za błędy ort.?> Sam pisałeś: "wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu", a za łamanie regulaminu jest ban. Aha. > > Czyli za łamanie paragrafu o ortografii już nie ma sankcji w postaci choćby upomnień, ostrzeżeń?> Przecież właśnie tłumaczę, że są, tyle że łagodniejsze. Aha, a to wytłuszczone wyżej, to chochlik klawiszowy? Bo, że były, i łagodniejsze, to ja wiem, tylko ty kręcisz jak zepsuty karuzel. > Jak sobie poradzimy z chamstwem... Macie zamiar zamknąć forum? > ... to z pewnością skrupulatniej zajmiemy się i tym aspektem. I dalej tym samym, subtelnym kafarem będziecie wybijali chęci do pyskówek? Erste Klasse - szepnął z nabożnym szacunkiem pewien drwal, poczęstowany papierosem "Marlboro" w kultowym filmie o drzewie. - Przepraszam, że biorę palcami - zasumitował się, wstydliwym uśmiechem pokrywając zmieszanie. No tak, ale on chociaż wiedział, że palcami. Edycja. Webmaster, minus od ciebie w tej sprawie liczy się jak sto plusów!!! Wiedziałem, że jeden dzień ci nie wystarczy na ostudzenie emocji.
|
|
|  | 5 na 5 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > Nie rejestruję dziesiątków swoich, pozostających bez echa, zgłoszeń o łamanie regulaminu kaleczeniem języka polskiego.> Jeśli masz chwilkę czasu, [...]. Jaki piękny pleonazm! Mam nadzieję, że teraz, kiedy już nie pozostał bez echa, a nawet (mi) się nim odbił, zgłosisz ten błąd moderacji i zażądasz dla siebie bana za ranienie języka polskiego. 
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
| |  | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | > > Jeśli masz chwilkę czasu, [...].> Jaki piękny pleonazm! Wiedziałem, że ktoś się tego uczepi. Jeśli napisałbym, że jedynie sprawdzałem Twoją czujność, to i tak byś mi nie uwierzył? I nie byłoby to złe wyjście. > Mam nadzieję, że teraz, kiedy już nie pozostał bez echa, a nawet (mi) się nim odbił, zgłosisz ten błąd moderacji i zażądasz dla siebie bana za ranienie języka polskiego. Może bym i zażądał, ale przed Twoją edycją tekstu. I nie bana, tylko wyjaśnień.
|
|
 | -2 na 2 | stanik121 (102 punktów) | >Podnosisz krzyk na zasadzie: a u was murzynów biją!
Prosze Moderatora o przywrocenie tytulu watku do " Najnowsz watki forum" strony tytulowej.
|
|
|  | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | >Prosze Moderatora o przywrocenie tytulu watku do " Najnowsz watki forum" strony tytulowej.
Na razie zgłaszam złamanie regulaminu - następne wpisy z błędami ortograficznymi będę kasował.
|
|
7 na 7 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) |
> Jakie są kryteria nadawania statusu moderatora> tegoż forum?> Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami> ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy> kompensującym swoje deficyty emocjonalne?Chyba nie wystarczy... Ja jestem socjalistyczną feministką, dyszę żądzą władzy, błędy ortograficzne robię, i owszem, a moderatorką nie jestem  Może nie mam deficytów emocjonalnych?  A tak serio: pozdrowienia dla wszystkich modów  (łubudubu, łubudubu...)
|
|
 | 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | > ... dyszę żądzą władzy... Za cicho, lubimy modów głośnodysznych. > ... błędy ortograficzne robię... Za mało błędne - moderator powinien robić obłędne. > ... a moderatorką nie jestem  Dobrze Ci tak. > A tak serio: pozdrowienia dla wszystkich modów (łubudubu, łubudubu...) Się dorzucam. Zgłoszenie złamania regulaminu: Gnany niemożebnym poczuciem odpowiedzialności zgłaszam apokaliptyczne niebezpieczeństwo pyskówki wywołanej znienawidzonym przez nas wszystkich, i słusznie tępionym na tym forum, hasłem Się dorzucam. !!!
|
|
| stanik121 (102 punktów) |
>Racjonalista.pl, oraz pod którą budką organizowana jest łapan...,
> Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami >ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy >kompensującym swoje deficyty emocjonalne?
Nawet najsolidniejsza budowla ,gdy pnie się zbytnio w górę , może się zwalić pod własnym ciężarem. Czego chyba jesteśmy świadkami.Odnosi się to do założyciela wątku.
|
|
 | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | >Nawet najsolidniejsza budowla ,gdy pnie sie zbytnio w gore , moze sie zwalic pod wlasnym ciezarem. Czego chyba jestesmy swiadkami.Odnosi sie to do zalozyciela watku.
Poproszę o wyraźne wyartykułowanie zarzutu wraz z faktyczną listą zaanonsowanych świadków, w celu uwiarygodnienia swojej supozycji - w przeciwnym wypadku potraktuję wpis, jako zwykły, dyktowany niskimi pobudkami gniotek.
Jednocześnie zgłaszam złamanie punktu "e" § 10 regulaminu.
|
|
2 na 2 | Piotrek_84 (631 punktów) | > Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami> ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy> kompensującym swoje deficyty emocjonalne?Pisałem do kolegium już dawno skargę na tą wypowiedź: www.racjon(*)m.php/s,336059/z,0/d,6#w336789Jednak nie doczekała się rozpatrzenia........... No cóż  Niczego innego się nie spodziewałem prawdę mówiąc... To tak jakby Żyd pisał do Hitlera skargę, że go w Oświęcimiu pobili...
|
|
 | -2 na 4 Scepticus (-290 punktów) (zablokowany) | Pisałem do kolegium już dawno skargę na tą wypowiedź: >www.racjon(*)m.php/s,336059/z,0/d,6#w336789 >Jednak nie doczekała się rozpatrzenia........... >No cóż  >Niczego innego się nie spodziewałem prawdę mówiąc... >To tak jakby Żyd pisał do Hitlera skargę, że go w Oświęcimiu pobili...  Użytkownik został zablokowany na Forum przez moderatora. Uzasadnienie: blokada jednodniowa do godziny 18 (paragraf 19.3)następna blokada będzie dłuższa no comment
Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|