Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biale czy czarne ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
12-06-2010 23:38stanik121 (102 punktów)Biale czy czarne ?

Jesli mielibysmy do wyboru dwa kolory, bialy albo czarny, to w jakim kolorze powinna byc flaga racjonalistow ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>Jesli mieli bysmy do wyboru dwa kolory, bialy albo czarny, to w jakim kolorze powinna byc flaga
>racjonalistow ?

W kratę albo czarna. Bo jak to tak... biała?!


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
ktośtam (650 punktów)
>Jesli mieli bysmy do wyboru dwa kolory, bialy albo czarny, to w jakim kolorze powinna byc flaga
>racjonalistow ?

Oh wait, jak mamy biały to mamy wszystkie!
Guzik (2020 punktów)

>Oh wait, jak mamy biały to mamy wszystkie!

Jasne. Biel, bo biel, to serce czyste.
spray (5875 punktów)
>Jesli mieli bysmy do wyboru dwa kolory, bialy albo czarny, to w jakim kolorze powinna byc flaga
>racjonalistow ?
Biel jest mieszaniną wszystkich kolorów, a czerń brakiem światła.
Nie ma białego koloru, choć jest biała farba. I nie ma czarnego koloru, choć jest czarna farba.
I po co zaraz flaga?
Kartka papieru do drukarki- dla optymistów, albo listek niebarwionego papieru toaletowego- dla pesymistów. I już!
ktośtam (650 punktów)

>Nie ma białego koloru, choć jest biała farba. I nie ma czarnego koloru, choć jest czarna farba.
>I po co zaraz flaga?

Z tego co wiem to w fizyce istnieje rozróżnienie - barwę ma światło monochromatyczne, kolor - jeśli jest złożeniem więcej niż jednej barwy Taka ciekawostka lingwistyczna.
coreless (16088 punktów)

Normalnie. Biała czaszka na czarnym tle.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
stanik121 (102 punktów)
>Normalnie. Biała czaszka na czarnym tle.
I dwie szable pod czaszka ?
coreless (16088 punktów)

Raczej jakaś fajna klepsydra albo serducho, takie jak na banderze Teacha!

,,Czarna barwa bandery na statkach pirackich oznacza bezbożność, zerwanie z religią, symbolizuje przymierze z piekłem"
aneigo.republika.pl/Html/rogers.htm


Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
diogenes (42753 punktów)
>Jesli mielibysmy do wyboru dwa kolory,...

Po co to ograniczenie? Jestem za celofanem.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
13-06-2010 11:06 
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>>Jeśli mielibyśmy do wyboru dwa kolory,...
>Po co to ograniczenie? Jestem za celofanem.

Ale białym czy czarnym ?
13-06-2010 11:22 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Jestem za celofanem.
>Ale białym czy czarnym ?

pl.wikipedia.org/wiki/Celofan



Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>>Jestem za celofanem.
>>Ale białym czy czarnym ?
>pl.wikipedia.org/wiki/Celofan

www.sklep-(*)fan-50-x-70-kolorowy-wzory-15/
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
>Jesli mielibysmy do wyboru dwa kolory, bialy albo czarny, to w jakim kolorze powinna byc flaga
>racjonalistow ?
Stanik jest ważnym, ale majtki jeszcze ważniejsze, a wszystko to problemy godne forum racjonalisty.
Pozdrawiam moderatorów.
@@@
.
>
sztejkat (4743 punktów)
Rozumiem, że jest to pytanie metaforyczne.

Wydaje mi się, że dość dobrze oddałaby drobna, fraktalnie skonstruowana nierównomierna kratka. Tak drobna, że z dala wyglądałaby na szarą, bliżej jak zbiór plam o różnym odcieniu szarości, zaś z bliska zupełnego pojawiałyby się pewne szczegóły, które znowu, po dalszym zbliżeniu odkrywałyby nowe detale.

Metaforycznie mogłoby to symbolizować relatywizm moralny (szarość kontra moralna biel i czerń) który jest pokłosiem umiejętności spoglądania na świat różnymi oczyma. Dalej zaś patrząc nieskończoną złożoność świata i nasze dążenie do odkrywania ukrytych szczegółów i zasad - fraktal bowiem, jako element o urodzie chaosu, swoistej powtarzalności i nieskończonej komplikacji doskonale oddaje naturę rzeczywistości tak jak widzą ją racjonaliści. Metaforycznie przejście z szarości do szczegółowości fraktala a stamtąd ponownie do szarości pokazuje także, że nic nie jest tym, czym się wydaje na pierwszy rzut oka a ogląd świata zależy od metody oglądania.

Pozdrawiam,


Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365