W pewnej książce o systemie gry w lotto są teksty, z których można mieć ubaw po pachy. Jeśli Ci smutno drogi forumowiczu, forumowiczko, przeczytaj i śmiej się: "Świadoma świadomość" jest selektorem danych pochodzacych z nadzwyczajnej złożoności poziomu nieświadomego. Wykazanie, że ludzki mózg/umysł jest bardziej złożony od multilotka jest w zasadzie proste. Totolotek pomimo "nieograniczonej puli możliwości" układów kul, działa na ograniczonej liczbie poziomów:zamknięta przestrzeń, ruch powietrza, masa i mikrokształty kul. Natomiast mózg ludzki działa na płaszczyźnie chemii, elektroniki, światła, zmian fizycznych, płaszczyzny psychicznej. przepływu płynów organicznych i tak dalej. Pomimo, iż człowiek i maszyna są nieskończenie złożone, człowiek dysponuje większą ilościa płaszczyzn, na których występuje złożoność. Płaszczyzny te cechują się dynamiką porównywalnmą z dynamiką multilotka(labilnosc układów.)
Zakłądając, że masowa świadomość wpływa na sposób zachowanie się generatora losowego jakim jest Mulitilotek można przyjąć ze całokształt "energii psychicznej" obracający sie wokół tego generatora, stanowi pewną bezpostaciową niefizyczną (poza czasem i przestrzenią) strukturę, wykazująca cechy autonomicznej świadomości i inteligencji." |