Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zapraszam do Teatru

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-07-2010 00:05Piękny Lolo (2082 punktów)Zapraszam do Teatru
Ocena 4 na 4
   
Wielcy polscy aktorzy: Roman Wilhelmi, Janusz Gajos i Jerzy Trela w "Kolacji na cztery ręce".

www.youtube.com/watch?v=KrwsjRsmXo4

Na czas trwania spektaklu przeniesiecie się Państwo w zupełnie inny świat.

Kłaniam się nisko odtwórcom głównych ról.
   
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spray (5875 punktów)
>   Wielcy polscy aktorzy: Roman Wilhelmi, Janusz Gajos i Jerzy Trela w "Kolacji na cztery ręce".
>www.youtube.com/watch?v=KrwsjRsmXo4
>Na czas trwania spektaklu przeniesiecie się Państwo w zupełnie inny świat.
>Kłaniam się nisko odtwórcom głównych ról.
>   

W tym wykonaniu spektakl się broni wykonaniem ról.
www.filmpolski.pl/fp/index.php/521674

Jako czysty tekst - to jest po prostu do dupy.
Prymitywne i płaskie.
Aż dziw, że Gajos i Wilhelmi potrafili nadać temu gniotowi jakiś sens.
25-07-2010 05:41 
 Ocena 3 na 3
apud (4399 punktów)

>>   W tym wykonaniu spektakl się broni wykonaniem ról.
>www.filmpolski.pl/fp/index.php/521674
>Jako czysty tekst - to jest po prostu do dupy.
>Prymitywne i płaskie.
>Aż dziw, że Gajos i Wilhelmi potrafili nadać temu gniotowi jakiś sens.

Ty co, niech młodzież sie dowie ze za komuny istniał tatr polski na poziomie o którym sobie współczesna "kultura" pomarzyć moze. Albo i nie może, bo juz zeszła na poziom Wojny Polska Ruskiej pod sztandarem biało czerwonym albo mszy koncelebrowanej z ministrantami przecudnej urody.

Kutz aluzje do "przemiany ustrojowej" dosyć wyraziście dobrał kiepskawym tekstem ale co miał zrobić?
Krzyknac ze zamieniacie kijek na kijek ale poświęcony?
25-07-2010 10:29 
 Ocena 2 na 2
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Jako czysty tekst - to jest po prostu do dupy.

Nie do literatury zapraszałem, a do teatru. Czym jest teatr i co robi z tekstem, możesz zobaczyć przy moskiewskim Zaułku Kamergierskim pod numerem trzecim.
   
Meretseger (61860 punktów)
Ale dlaczego w "Bazgrołach", a nie w dziale "Kultura"? To jest Kultura przez baaaaardzo wielkie K. I co z tego, że tekst kiepski, kiedy wykonanie mistrzowskie. To tak jak z muzyką. Wirtuoz nawet "Wlazł kotek na płotek" zagrałby tak, że słuchacze popłakaliby się ze wzruszenia.
To było w Teatrze Telewizji. Teraz mamy, owszem, wartościowe pozycje w programie 1 i 2 TVP, ale przykładowo:
dziś, niedziela, Kolekcja kinomana, "Lot nad kukułczym gniazdem" godz. 00.05.
jutro, poniedziałek, Kino nocnych marków, "Czarny narcyz", godz. 01.45.
pojutrze, wtorek, j.w., "Afrykańska królowa", godz. 01.00.
itd., a w godzinach dostępnych osobom pracującym mamy Modę na sukces, M jak miłość, Dom nad rozlewiskiem i Barwy szczęścia. I telewizja jeszcze coś szemrze o "misji"...
26-07-2010 12:07 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)
>w godzinach dostępnych osobom pracującym mamy Modę na sukces, M jak miłość, Dom nad rozlewiskiem i Barwy szczęścia. I telewizja jeszcze coś szemrze o "misji"...
Dokładnie tak a "misja" telewizji publicznej ogranicza się do "Misji specjalnej" pod batutą Anity Gargas i błogosławieństwem Jarka Kaczyńskiego. I to najczęściej zastępuje poniedziałkowy Teatr Telewizji.
PS. Kogo jednak interesuję teatr, może "ściągnąć" w eMule tz. Złotą Setkę teatru polskiego, najwybitniejsze przedstawienia Teatru Telewizji. Tylko jak zainteresować tym młodzież....wychowywanej na "papce" telewizyjnej?


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
26-07-2010 13:50 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)

> Tylko jak zainteresować tym młodzież....wychowywanej na "papce" telewizyjnej?

Sama znajdzie, społeczeństwo jeszcze tak nie zgłupiało.
Prawdziwa sztuka nie umiera chociaż przez pedała, komucha katolika czy Żyda została stworzona.
O miernotach sie zapomina.

PS
To konsumenci papki sa wychowywani na papce!
I dobrze, przynajmniej jak ciekawa wystawa czy spektakl przyjedzie to tłoku nie będzie.
Egoistka jestem!
sztejkat (4743 punktów)
O ile się nie mylę retransmisja materiałów telewizyjnych bez zgody nadawcy jest naruszeniem ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych.

Masz taką zgodę?

Pozdrawiam,


Tomasz Sztejka
28-07-2010 20:32 
 Ocena 1 na 1
Piękny Lolo (2082 punktów)
>O ile się nie mylę retransmisja materiałów telewizyjnych bez zgody nadawcy jest naruszeniem ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych.
>Masz taką zgodę?

Nie mam takiej zgody, więc o ile się nie mylisz - dzwoń do prokuratora.
   

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365