 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-09-2010 17:38 | Ratatoskr (4439 punktów) | Bóg istnieje
15 na 15 | Nareszcie to do mnie dotarło, a było tak: wychodząc do sklepu po chleb postawiłam na stole słoik z dżemem truskawkowym, wracam do domu i patrzę: a tu słoik rozbity leży na podłodze. I co? I potraficie to wyjaśnić? Wiecie dlaczego? Wszelka metoda naukowa okazuje się tutaj najzupełniej bezsilna: nikt nic nie widział, nie ma żadnych śladów, słoik spadnięty. Bardzo możliwe, że nauce nigdy nie uda się wyjaśnić zagadki spadniętego słoika, tymczasem ja już wiem. Wiem - to BÓG go strącił  To wszystko wyjaśnia  Wiem, znajdą się jacyś malkontenci, którzy będą twierdzić, że zadziałały tu jakieś prawa natury: może przejechała ciężarówka i dom się zachybotał, może kot sąsiadów wszedł przez okno. Wiecie co wam powiem? Powołujecie tu rozpaczliwie do istnienia jakieś byty, byle tylko odsunąć od siebie ideę Boga. Jeżeli mogła przejeżdżać ciężarówka, to dlaczegóż niby to Bóg nie mógł wkroczyć do mojego domu? Przecież (w odróżnieniu od kota) on jest wszechmogący i nie potrzebuje nawet otwartego okna. Co więcej: słoik spadnięty jest na podłogę. Nie uderzył w ścianę, nie uderzył w okno, nie zawisł w powietrzu. Trafił równo pośrodku kuchni. To ewidentnie dowodzi faktu istoty rzucającej, która cisnęła nim tam celowo i świadomie. A nawet jeśli rzeczywiście miałby tu zadziałać jakieś prawa fizyki i zbiegi okoliczności, to ja się pytam: kto stworzył te prawa fizyki? Ha? Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | Alicja Duda (25557 punktów) | To nie żaden Bóg ani bóg to krasnoludki.
|
|
 | 4 na 4 | Gosia (9452 punktów) | > To nie żaden Bóg ani bóg to krasnoludki.O jakże się mylisz! To nie żaden Bóg, to nie żaden bóg i to nie żadne krasnoludki. Ratatoskr to agentka złowrogiej planety Kosmojajo, na szczęście Longstar- kosmiczny awanturnik ją zdemaskowł i zadżemował szpiegowski nadajnik, który sprytnie zakamuflowała w kuchni !( dla niecierpliwych: prezentacja w 3 minucie sekund 9)
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu
|
|
1 na 1 | Piękny Lolo (2082 punktów) | >>BÓG go strącił >cisnęła nim >słoik spadnięty jest
Niech się świadek zdecyduje: słoik został strącony, spadł czy nim ciśnięto?
|
|
 | 3 na 3 | Ratatoskr (4439 punktów) | > >>BÓG go strącił> >cisnęła nim> >słoik spadnięty jest> Niech się świadek zdecyduje: słoik został strącony, spadł czy nim ciśnięto?Cóż... nie byłam przy tym, więc powyższe pozostać musi akurat Wielką Tajemnicą. Ale powyższe stwierdzenia tylko pozornie stoją ze sobą w sprzeczności, one się przecież uzupełniają. seksualnosc-kobiet.pl
|
|
 | 2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | >>>BÓG go strącił >>cisnęła nim >>słoik spadnięty jest >Niech się świadek zdecyduje: słoik został strącony, spadł czy nim ciśnięto? >
Ani to, ani to, ani tamto. Słoik spadnięty jest przez boga. Dlaczego wiemy, ze bóg istnieje? Bo słoik spadnięty jest (przez boga).
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
6 na 6 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Ja na Twoim miejscu bym się bał. To na pewno szatan z Bogiem stęsknili się za hazardem i jesteś takim współczesnym Hiobem. Ten słoik to dopiero początek... a będzie się działo 
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | > Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?Twój słoik spadł sam, tak po prostu sam z siebie, nie było żadnej przyczyny, spadł samoistnie. Twój słoik po prostu tak miał, że spadł i już! Spontanicznie! Jak wszechświat: wiadomosci(*)tworzyl_wszechswiata,item.htmlNo, to nawet racjonalne jest, tak po prostu: "Harry Potter i spontaniczna kreacja".
|
|
 | 2 na 2 | Ratatoskr (4439 punktów) | > Twój słoik spadł sam, tak po prostu sam z siebie, nie było żadnej przyczyny, spadł samoistnie. Twój słoik po prostu tak miał, że spadł i już! Spontanicznie!Nie spadł samoistnie. Napisałam przecież, że strącił go BÓG. Zgodzisz się chyba, że bogostrąceniowa teoria słoika jest dużo bardziej prawdopodobna, niż taka, która (bez żadnych uzasadnień) zakłada wystąpienie jakichś nieznanych nam okoliczności jako przyczyn spadnięcia? A już w szczególności od takiej, która zakłada niejako samoistność spadnięcia słoika, bo np. rozeschnięte drewno stołu, pozbywając się naprężeń, zestrzeliło go na podłogę. seksualnosc-kobiet.pl
|
|
 | 2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | >>Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik? >Twój słoik spadł sam, tak po prostu sam z siebie, nie było żadnej przyczyny, spadł samoistnie. Twój słoik po prostu tak miał, że spadł i już! Spontanicznie! Jak wszechświat: > Przez boga spadnięty jest, a nie przez jakieś tam samo z siebie! I już!
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
3 na 3 | kognitywista (3391 punktów) | >wracam do domu i patrzę: a tu słoik rozbity leży na podłodze. Gdyby się z powrotem złożył ... daj mi znać. Zacznę się zastanawiać ...
|
|
 | 2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | > >wracam do domu i patrzę: a tu słoik rozbity leży na podłodze.> Gdyby się z powrotem złożył ... daj mi znać. Zacznę się zastanawiać ...> Po to ma się składać, żeby znowu być spadniętym przez boga?????? Ty się módl, a nie jakieś takie tam - dywagacje 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
 | 3 na 3 | Madman (7811 punktów) | >>wracam do domu i patrzę: a tu słoik rozbity leży na podłodze. >Gdyby się z powrotem złożył ... daj mi znać. Zacznę się zastanawiać ... To chyba trzy dni powinno trwać.
|
|
| webmaster (moderator) | > Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?Ja mam prostsze wyjaśnienie: żaden słoik ci nie spadł, bo there is no jar
|
|
2 na 2 | Angelika1 (109 punktów) | > Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?Zrobił to Bóg. Tylko czemu służy takie marnotrawstwo? Myślałam, że Bóg robi wszystko to co ma sens i cel. Marnotrawny Bóg?
|
|
 | 1 na 1 | Ratatoskr (4439 punktów) | > >Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?> Zrobił to Bóg. Tylko czemu służy takie marnotrawstwo? Myślałam, że Bóg robi wszystko to co ma sens i cel. Marnotrawny Bóg?  Intencje Boga i jego zamysły są dla nas przecież nieprzeniknione. To co z naszego punktu widzenia wydaje się jedynie bezsensownym rozbiciem słoika i zababraniem kuchni służy zapewne jakimś wyższym celom. seksualnosc-kobiet.pl
|
|
|  | | Angelika1 (109 punktów) | >Intencje Boga i jego zamysły są dla nas przecież nieprzeniknione.
To po co one są (te zamysły i intencje) skoro i tak nie odgadnę ich znaczenia.
>To co z naszego punktu widzenia wydaje się jedynie bezsensownym rozbiciem słoika i zababraniem kuchni służy zapewne jakimś wyższym celom.
Czyli celowo coś się stało ale nie jest w mojej mocy rozszyfrowanie znaczenia więc nie jestem wstanie z tego skorzystać. Jak mam się czegoś z tego nauczyć skoro z założenia mam nie wiedzieć o co chodzi?
|
|
2 na 2 Praprababka (403 punktów) (zablokowany) | > było tak: wychodząc do sklepu po chleb postawiłam na stole słoik z dżemem truskawkowym, wracam do domu i patrzę: a tu słoik rozbity leży na podłodze.Ja też tak mam, że co po chleb pójdę, to mi słoik z dżemem na środku rozwala. Ale to nie żaden bóg, tylko zwykła strzyga przylatuje i tłucze te dżemy. www.racjon(*)9a445fc54bb909dd50b1a984z38257Za zarejestrowanie się na Racjonaliście.pl z użyciem tego adresu - nagroda.
|
|
3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Wiem - to BÓG > go strącił  Może nie lubi truskawkowego?
|
|
 | 4 na 4 | Myflowers (2721 punktów) | > Wiem - to BÓG> >go strącił  > Może nie lubi truskawkowego?> Musi coś tego no, Ratatoskr'a o wiele nie lubi , że mu słoiki z truskawkowym marnuje...
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
|  | 2 na 2 | MarcinK (9189 punktów) | > > Wiem - to BÓG> >>go strącił  > >Może nie lubi truskawkowego?> >> Musi coś tego no, Ratatoskr'a o wiele nie lubi , że mu słoiki z truskawkowym marnuje...Te wiewióry to zawsze trochę podpadnięte.
|
|
4 na 4 | Maximus Decimus Meridius (316 punktów) | >Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?
Proponuję powołać specjalną komisję do zbadania tego niezwykłego wydarzenia! wszystkie ślady wskazuja na robotę Ruskich! nie dajmy sie oszukać! potrafili telepatycznie strącić Tupolewa, więc taki słoik to dla nich pryszcz! co gorsza to na pewno jest próba generalna przed czymś jeszcze poważniejszym! Przepytać sąsiadów! na pewno któryś z nich słyszał strzały z broni palnej! Wróg nie śpi!
|
|
 | | coreless (16088 punktów) |
Właśnie mi uświadomiłeś, że w wyrazie t ruskawka też może czaić się coś zdrożnego, złowrogiego i z gazem. 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
1 na 3 | Logik (812 punktów) | I wy się mienicie "racjonalistami" ...
Wyśmiewaniu się z uczuć innych ludzi nadaliście rangę ROZUMU ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
|
|
 | 6 na 6 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Przecież nikt tu nie wyśmiewa uczuć ludzi wierzących, że Bóg strąca ze stołów słoiki z dżemem truskawkowym.
PS Co czuje osoba, która wierzy w Boga zajmującego się zrzucaniem słoików z dżemem truskawkowym ze stołu na podłogę?
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
|  | 4 na 4 | apud (4399 punktów) |
>PS Co czuje osoba, która wierzy w Boga zajmującego się zrzucaniem słoików z dżemem truskawkowym ze stołu na podłogę?[/color]
Wdziecznosc, malinowy dżem jest o wiele smaczniejszy!
|
|
| |  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | >>PS Co czuje osoba, która wierzy w Boga zajmującego się zrzucaniem słoików z dżemem truskawkowym ze stołu na podłogę?[/color] >Wdziecznosc, malinowy dżem jest o wiele smaczniejszy! Cicho, nie podpowiadaj, jeszcze zwróci się w stronę słoików z malinowym, a właśnie dziś nowy kupiłam... Gdzie by tu go schować, żeby na stole nie stał i nie prowokował?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Appenzeller (3118 punktów) | >Gdzie by tu go schować, żeby na stole nie stał i nie prowokował? Ja już od paru dni trzymam na podłodze, a wokoło worki z piaskiem. Mówili w kolejce, że i ogórki konserwowe tłucze. Zakąskę! Do czego to doszło.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
 | 1 na 1 | Ratatoskr (4439 punktów) | > I wy się mienicie "racjonalistami" ...> Wyśmiewaniu się z uczuć innych ludzi nadaliście rangę ROZUMU ...Nikt tu nie wyśmiewał się z uczuć religijnych, nikt też nie wyśmiewał się z samej wiary. Jak ktoś w coś wierzy, to jego sprawa i jego prawo, dopóki nie usiłuje swoich praw religijnych wpisywać w kodeks karny. Wyśmiewa się natomiast (w tym konkretnym wątku) postawę: "Nie umiecie powiedzieć [w chwili obecnej] ze 100% pewnością jak powstał wszechświat, jak powstało życie i rozum? A zatem wniosek stąd, że musiał istnieć bóg, który stworzył ten wszechświat, życie i rozum". seksualnosc-kobiet.pl
|
|
2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Ponieważ znajdujemy się na forum racjonalistycznego portalu, więc zanim w opisane przez ciebie zdarzenie zaangażujemy Boga, proponuję poszukać racjonalnej przyczyny spadnięcia słoika.
Najbardziej prostym, a więc najpiękniejszym i najbardziej racjonalnym wyjaśnieniem spadnięcia słoika jest hipoteza, że... słoiki z dżemem mają właściwości samoistnego spadania ze stołu na podłogę. Czy da się w racjonalny sposób obalić taką hipotezę? Otóż nijak się nie da!
A zatem ta hipoteza nie jest w najmniejszym stopniu gorsza, głupsza czy mniej racjonalna od hipotezy, że słoik został spadnięty przez Boga.
Powołujesz się na fakt, że nikt nie widział spadającego słoika, co ma niby wykluczać naukowe wyjaśnienie spadnięcia słoika. A to niby dlaczego? Mnóstwo jest zdarzeń, których nikt nie obserwuje, a jednak zachodzą i są przez naukę wyjaśniane. Tak więc proponuję więcej racjonalizmu i mniej mistycyzmu.
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
 | 2 na 2 | Ratatoskr (4439 punktów) | > Najbardziej prostym, a więc najpiękniejszym i najbardziej racjonalnym wyjaśnieniem spadnięcia słoika jest hipoteza, że... słoiki z dżemem mają właściwości samoistnego spadania ze stołu na podłogę.Analiza źródeł pisanych wskazuje, że zasadniczo możesz mieć rację, niemniej spadywalność słoików jest statystycznie dużo rzadsza od takiej np. samoistnej spadywalności jabłek (z drzewa) oraz statystycznie dużo częstsza od powstawalności wszechświatów  Czy da się w racjonalny sposób obalić taką hipotezę? Otóż nijak się nie da! > A zatem ta hipoteza nie jest w najmniejszym stopniu gorsza, głupsza czy mniej racjonalna od hipotezy, że słoik został spadnięty przez Boga.Może i tak, ale zauważ, że słoik spadnięty siłami natury pozostaje jedynie lepką plamą na podłodze, słoik natomiast spadnięty siłami Boga nabiera celu i sensu. Czy chciałbyś żyć w świecie, w którym konieczność zmywania podłogi pozbawiona jest głębszych sensów metafizycznych? > Powołujesz się na fakt, że nikt nie widział spadającego słoika, co ma niby wykluczać naukowe wyjaśnienie spadnięcia słoika. A to niby dlaczego? Mnóstwo jest zdarzeń, których nikt nie obserwuje, a jednak zachodzą i są przez naukę wyjaśniane.Niby tak, ale popatrz: słoik spad, spadł w momencie, gdy miałam akurat taki, a nie inny nastrój, w efekcie stworzyłam na Racjonaliście swój pierwszy w życiu wątek. Gdyby spadł 3 centymetry w lewo, albo 2 dni wcześniej zapewne nie doprowadziłby do sytuacji, w której siedzisz tu teraz i czytasz moje wypociny. Potrafisz sobie wyobrazić jak wielkie musiało być dopasowanie parametrów tego Jar-Bangu, by powyższy wątek mógł w ogóle zaistnieć w takiej właśnie forme? A przecież widzimy, że istnieje. Naprawdę uważasz, że wszystkie te parametry mogły być tak precyzyjnie dopasowane jedynie w wyniku przypadku? seksualnosc-kobiet.pl
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > spadywalność słoików jest statystycznie dużo rzadsza od takiej np. samoistnej spadywalności jabłek (z drzewa)To mi przypomniało, że bywała na tym forum pewna zakonnica, która utrzymywała, że - pomimo grawitacji - żadne jabłko nie spadłoby z drzewa, gdyby Bóg "nie przeciął ogonka".> oraz statystycznie dużo częstsza od powstawalności wszechświatów No nie wiem, twoje Świadectwo odnośnie słoika jest pierwszym, o jakim słyszałem, więc może ilość spadniętych słoików równa się ilości wszechświatów. Ponieważ fizycy przebąkują coś o możliwości istnienia wielu wszechświatów, więc możliwe, że spadnięty słoik jest zjawiskiem jeszcze bardziej unikatowym niż wszechświat.> Czy chciałbyś żyć w świecie, w którym konieczność zmywania podłogi pozbawiona jest głębszych sensów metafizycznych?Oczywiście, że bym nie chciał! Taki świat i ludzkie życie nie miałyby wówczas najmniejszego sensu.> Potrafisz sobie wyobrazić jak wielkie musiało być dopasowanie parametrów tego Jar-Bangu, by powyższy wątek mógł w ogóle zaistnieć w takiej właśnie forme? A przecież widzimy, że istnieje. Naprawdę uważasz, że wszystkie te parametry mogły być tak precyzyjnie dopasowane jedynie w wyniku przypadku?Zaczynam skłaniać się ku hipotezie, że musi istnieć Absolut, który tworzy słoiki z dżemem truskawkowym i ma ich los w swoich Rękach. Ma także na nie Oko.
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
| |  | 3 na 3 | Ratatoskr (4439 punktów) | > To mi przypomniało, że bywała na tym forum pewna zakonnica, która utrzymywała, że - pomimo grawitacji - żadne jabłko nie spadłoby z drzewa, gdyby Bóg "nie przeciął ogonka".No popatrz - kolejne Świadectwo! > >oraz statystycznie dużo częstsza od powstawalności wszechświatów  > No nie wiem, twoje Świadectwo odnośnie słoika jest pierwszym, o jakim słyszałem, więc może ilość spadniętych słoików równa się ilości wszechświatów. Ponieważ fizycy przebąkują coś o możliwości istnienia wielu wszechświatów, więc możliwe, że spadnięty słoik jest zjawiskiem jeszcze bardziej unikatowym niż wszechświat.Dopóki tego nie napisałeś, przyjęte założenia wydawały mi się oczywiste, ale postanowiłam zapytać Googla i wychodzi: "słoik spadł" - Około 153 wyników "jabłko spadło" - Około 4,640 wyników "wszechświat powstał" - Około 16,600 wyników Boję się wchodzić do kuchni :/ seksualnosc-kobiet.pl
|
|
| | |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Na twoim miejscu bałbym się wchodzić na google...
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
|  | 1 na 1 | apud (4399 punktów) | > Naprawdę uważasz, że wszystkie te parametry mogły być tak precyzyjnie dopasowane jedynie w wyniku przypadku?
Ale co z Newtonem? I Einsteinem? Relatywistyczne i po newtonowsku słoik nie spadł na ziemie, tylko i Ziemia i słoik zamieniły cześć własnej Energi potencjalnej na kinetyczna i właściwie to nie spadły na siebie tylko zmieniły pewne parametry względem siebie. W przestrzeniach zwanych rożnie, od euklidesowskiej do time continuum. Pomijamy tu kwestie truskawek, o których to śpiewali Bitelsi ze niby strowbery fields for ever... Tiaaa, gdyby w słoiku było spaghetti w pomidorach, zeby kolor sie zgadzał, to Latający potwor Spaghetti nadal by dodatkowy, multi religijny wymiar problemu!
Ja bym tak mogla watek rozwijać do usranej śmierci, biorąc przykład ze Stasia Lema i jego interpretacji Giglamesha, ale tego nikt, nawet racjonalistyczny katolik pospolity by nie mógł znieść. Bo na przyklad, co z jedzenie truskawek z podłogi? Bakterie, które maja w sobie zycie poczęte a potem trawione?
Tu jest nieskończona głębia problemów.
|
|
6 na 6 | lotrek (14275 punktów) |
>Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik? Alicja ma rację...krasnoludki. Ostatnimi czasy ich działanie nie ogranicza się tylko do siusiania do mleka (niektórym do piwa), mogły więc strącić ze stołu i słoik z dżemem. Może miały ochotę na coś słodkiego a słoik był mocno zakręcony? Ciekawe czy były jakieś ubytki w zawartości słoika.
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | No to masz problem. W Twoim domu grasuje poltergeist. Chyba musisz zatrudnić pogromców duchów... www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=1336
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
 | 1 na 1 | coreless (16088 punktów) |
A może to był właśnie Casper, przyjazny duszek? No bo niby dlaczego nie? Tylko te demony wam w głowie. Koleżanko, więcej wiary, nadziei i miłości! 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
3 na 3 | jkl; (5859 punktów) | >Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik? Żadnych, o Wybrańcu. Wszak Bóg wyraził się jasno:
Słuchaj, Łapciu, Oto Instrukcje Które
Daję Żebyś Ewangelię Mógł Uskutecznić
Reszta zależy od tego, czy natchnionym okiem spojrzałeś na rozbryzg.
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Słuchaj, >Łapciu, >Oto >Instrukcje >Które >Daję >Żebyś >Ewangelię >Mógł >Uskutecznić Wyróżnij jakoś pierwsze literki w powyższych słowach. Bez tego trochę nierówno traktujesz umysły te mniej lotne pośród obecnych na forum.
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
|  | | Piękny Lolo (2082 punktów) | Przyznaj się, napisałeś ten post tylko po to, żeby zasygnalizować, że tyś akurat załapał ideę, a nie z troski o takich osiedlowych głupków jak ja. Przyznaj się, a będzie ci policzone plusem. Tako rzekłem.
|
|
| |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Cóż, będę musiał jakoś żyć ze świadomością, że nie otrzymałem od ciebie plusa.
PS Nie zastanawiałeś się przypadkiem nad zmianą nicku na "Nożyce"?
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
4 na 6 | marcin1902 (3438 punktów) | > a tu słoik rozbity leży na podłodze.
Ja mam pytanie: czy ten dżem był świeży? czy aby nie był przeterminowany? Bo może po długim czasie stania na stole, po prostu się urusł i chciał wyjść, a że stał wysoko na stole to nie potrafił zejść (czy miał kurs wspinaczkowy?), gdy schodził to się spadł i mleko rozlane... znaczy dżem wypadnięty.
Mimo to trzeba i tak założyć kościół "Spadnietego św. Słoika ze Stołu". Chwalmy Dżem, precz z wielbicielami marmolady!
|
|
 | 2 na 2 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >[...] po prostu się urusł i chciał wyjść, [...].
On nie urusł, to byłoby zbyt proste, a nawet prostackie; on urósł i w tym tkwi jego świętość!
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
|  | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | A może kolega pisał pod wpływem Dżemowego Objawienia i nieświadomie zdradził Imię Tego, Którego Imienia Się Nie Wypowiada - Uru? Wówczas Urusł byłoby odpowiednikiem Bogusława!
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
| |  | 1 na 1 | marcin1902 (3438 punktów) | >A może kolega pisał pod wpływem Dżemowego Objawienia i nieświadomie zdradził Imię Tego, Którego Imienia Się Nie Wypowiada - Uru? >Wówczas Urusł byłoby odpowiednikiem Bogusława! > Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
Ech, prawda zawsze wyjdzie na jaw...
|
|
|  | 3 na 3 | marcin1902 (3438 punktów) |
> On nie urusł, to byłoby zbyt proste, a nawet prostackie; on urósł i w tym tkwi jego świętość!Oj człeku małej wiary. On jest tak wielki, że urośnie przez "u" otwarte. Napisane jest na świętej etykiecie: "Bez konserwantów", a jak twierdzi wielki Dżemolog św. dr Oetker "Za nic ma konserwatywne zasady pisowni!". Więc milcz, gdyż możesz trafić po śmierci do krainy wiecznie zamkniętych dżemów.  Ps. Dzięki za poprawkę, staram się pisać poprawnie, ale błądzę często...
|
|
1 na 1 | Andro (1185 punktów) | >Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?
To pewne - bóg.
Myślę tylko, że nie Twój to bóg uczynił, lecz mój. To znak dla Ciebie, żebyś się nawrócił z prowadzącej Cię na potępienie wiary w nieodpowiedniego boga. Zwróć uwagę, że wydarzenie ze słoikiem jest jasnym dowodem na wyższość mojego boga nad Twoim. Twój do tej pory nic nie zrobił, a mój dał Ci znak i to w jak spektakularny sposób - spadniętym słoikiem.
Nawróć się na wiarę w Jedynego, a dusza Twoja będzie zbawiona. Odwróć się od bożków. Padnij na kolana przed Jedynym.
Z wyrazami szacunku Andro Ewangelista
Bądź zimny albo gorący letniego wypluję z ust moich
|
|
 | 3 na 3 | Ratatoskr (4439 punktów) | > >Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?> To pewne - bóg.Teraz i na weki. > Myślę tylko, że nie Twój to bóg uczynił, lecz mój. To znak dla Ciebie, żebyś się nawrócił z prowadzącej Cię na potępienie wiary w nieodpowiedniego boga.Nie mogę się zgodzić z przedstawioną tezą. Prawdę o wyższości mojego boga nad twoim bogiem uzasadniam łatwo poprzez porównanie ich zaawansowania kulturowego. Twój bóg powiada wszak "po owocach ich poznacie", czym wykazuje niezawodnie swoje zakonotowanie na fazie myśliwsko-zbieraczej, ew. wczesnej rewolucji rolniczej. Mój bóg pokazuje wyraźnie, iż osiągnął już fazę przemysłu spożywczego. Że w miejsce ofiar z pierworodnych bez skazy, oczekuje raczej przetworów pasteryzowanych. I wreszcie: jako niepodważalny dowód moralnej doskonałości właśnie mojego boga i tylko mojego boga, podnoszę, iż to on właśnie pierwszy rzucił słoikiem. seksualnosc-kobiet.pl
|
|
|  | | Andro (1185 punktów) | > Twój bóg powiada wszak "po owocach ich poznacie", Pierwsze słyszę - mój bóg tego nigdy nie powiedział...
Bądź zimny albo gorący letniego wypluję z ust moich
|
|
| |  | | Ratatoskr (4439 punktów) | > > Twój bóg powiada wszak "po owocach ich poznacie",> Pierwsze słyszę - mój bóg tego nigdy nie powiedział...Aaa... to przepraszam. A czy twój bóg należy w ogóle do jakiejś ogólnoznanej typologii teologii? Bo może uda nam się odnaleźć ostatniego wspólnego przodka. seksualnosc-kobiet.pl
|
|
| | |  | | Andro (1185 punktów) | > >> Twój bóg powiada wszak "po owocach ich poznacie",> >Pierwsze słyszę - mój bóg tego nigdy nie powiedział...> Aaa... to przepraszam. A czy twój bóg należy w ogóle do jakiejś ogólnoznanej typologii teologii? Bo może uda nam się odnaleźć ostatniego wspólnego przodka.> seksualnosc-kobiet.plNic mi o nim nie wiadomo. Jego istnienie to wielka tajemnica Mojej wiary...
Bądź zimny albo gorący letniego wypluję z ust moich
|
|
|  | | Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów) | Bóg niestety nie istnieje... | > Twój bóg powiada wszak "po owocach ich poznacie", czym wykazuje niezawodnie swoje zakonotowanie na fazie myśliwsko-zbieraczej, ew. wczesnej rewolucji rolniczej. Mój bóg pokazuje wyraźnie, iż osiągnął już fazę przemysłu spożywczego.Przykro mi, ale muszę się wtrącić. Boga niestety nie ma, a dowód znaleziono właśnie w owocu, a dokładnie w arbuzie (po ang.) 
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|
|
| Matix (5786 punktów) | Odp: Bóg istnieje | Na Twoim miejscu zamówiłbym egzorcystę. A to dlatego, że to nie Bóg strącił słoik! To diabeł! Chciał Cię poddać próbie Ty niewierny, albowiem błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli! Ty zaś aby uwierzyć potrzebowałeś, żeby Ci Bóg słoik strącił, teraz to możesz jedynie pobiec do spowiedzi i żałować za grzechy!
|
|
 | | Myflowers (2721 punktów) | >Na Twoim miejscu zamówiłbym egzorcystę. A to dlatego, że to nie Bóg strącił słoik! To diabeł! Chciał Cię poddać próbie Ty niewierny, albowiem błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli! Ty zaś aby uwierzyć potrzebowałeś, żeby Ci Bóg słoik strącił, teraz to możesz jedynie pobiec do spowiedzi i żałować za grzechy!
Chciał go poddać próbie jak Hioba? Popatrz, popatrz, że ja na to nie wpadłam. Znowu się założył z Szatanem? Ale co mu winien był słoik, ze przez jego spadnięcie doświadczył hiobowego klona? P.S. A powinien mu ten słoik zwrócić z nawiązką - bo ten do kogo spadnięty słoik się przynależał, jako ten Hiob w wierze wytrwał, a nawet się w niej utrwalił!
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
2 na 2 | Mariusz Pracki (436 punktów) | |
|
 | | coreless (16088 punktów) |
A skąd jesteś taki pewien, że to był taki bóg, co wymaga od razu chrztu? Sądząc z okoliczności zdarzenia, bardziej zależy mu na ofiarach z dżemu truskawkowego (czemu się osobiście nie dziwię).
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
| Paweł Jaksim (77 punktów) | Chyba nie rozsądnie wybrałem wątek, aby zapoznać się z treściami forum na racjonaliście ;p.
|
|
|  | | Paweł Jaksim (77 punktów) | żebym tylko jeszcze miał czas to wszystko przeczytać
|
|
| immune.ltd (1783 punktów) | > Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, Kto strącił mój słoik?TAK ja mam  mimo gruntownych i wyczerpujących wyjaśnień Pani Ali  nadal je mam. Trzeba się strasznie nudzić, żeby coś takiego napisać ...
|
|
| coreless (16088 punktów) |
Też lubię truskawkowy. 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
| rexus (2343 punktów) | Jest na to rada. Otóż najprawdopodobniej zagnieździł się w twoim domu słoikowy spadywacz. Musisz kupić w markecie lep i obwarować nim kuchnię.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|