Racjonalista - Strona głównaDo treści
Baba Wanga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-11-2010 17:17Kuba Śruba (3184 punktów)Baba Wanga
Ocena 2 na 2
W odpowiedzi na uwagę rzuconą w innym wątku i komentarze moich znajomych chciałbym odnieść się do przepowiedni pewnej bułgarskiej Baby.
Według jej proroctwa III wojna światowa rozpocznie się 10.11.2010, ale ciężko o wiarygodne źródło w tej kwestii.

Po pierwsze to istotnie mamy dziś 10.11.2010 w kalendarzu juliańskim, ciekawe jednak, że portale badające przepowiednie wieszczyły początek wojny 10.11.2010 kalendarza gregoriańskiego. Coś najwyraźniej umknęło ich uwadze.

Rzućmy też okiem na przepowiednie Wangi dotyczące nieodległych, przeszłych lat:
Cytat:
"Everything will melt away like ice yet the glory of Vladimir , the glory of Russia are the only things that will remain. Russia will not only survive, it will dominate the world."(1979)

No jakoś Rosja nie zdominowała świata w 1979, ZSRR ropadło się 12 lat później...
Cytat:
2008 - Assassination attempts on four heads of states. Conflict in Indonesia. That becomes one of the causes for the start of WWIII.

Ktoś strzelał wtedy do Kaczyńskiego w Gruzji, ale o 4 próbach nie słyszałem, a co ma Indonezja do wiatraka?

Potem idzie przepowiednia o III wojnie, następnie jakieś ogólniki i bzdety (Słońce się ochłodzi, Konflikt z kosmitami, Ludzie uzyskują nieśmiertelność)
Jak ktoś ma ochotę to czytać:
wemustknow(*)ed-most-horrible-catastrophes/
Źródło mocno subiektywne, ale jedyne, które znalazłem z tak elegancką listą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
tja... tzw. zielarka...

2016 - Europa prawie w całości wyludniona.
2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.
2046 - Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja organów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia.
2088 - Pojawia się nowa choroba - ludzie starzeją się w ciągu chwili.
2097 - Ludzie znajdą lekarstwo na wyżej wymienioną chorobę.
2164 - "Zwierzęta zmieniają się w pół-ludzi".
2170 - Wielka susza.
2201 - Na Słońcu zwalniają procesy termojądrowe. Spada temperatura na Ziemi.
2221 - W konsekwencji poszukiwań pozaziemskiego życia ludzi natrafią na coś strasznego.
3005 - Wojna na Marsie. Trajektoria planety zostaje naruszona.
5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie.
5078 - Zostaje podjęta decyzja o przekroczeniu granicy wszechświata mimo, że 40% populacji jest przeciwko.
5079 - Następuje coś, co Vanga określa mianem końca świata.

i dziwimy sie, że za sprawą Unii zioła maja zniknąć z aptek...



Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy. Marek T.
24-11-2010 07:42 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
Nic, czego nie wymyśliliby twórcy filmów z gatunku science fiction i political fiction.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
24-11-2010 08:09 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Nic, czego nie wymyśliliby twórcy filmów z gatunku science fiction i political fiction.
Sugerujesz Wać Panna, że nasze Wielkie ScienceFiction - jest oparte na bajaniach Zielarki ???
No chyba, ze Zielarka plagiatowała bo Bułgaria to siedlisko nielegalnych kopii wszystkiego... Hm? Muszę popytać, może mają moją kopię? Gdzieś z przed 25 lat...

Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy. Marek T.
24-11-2010 08:15 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
A kto ich tam wie, kto z kogo ściągał... Ale te wszystkie jej przepowiednie już widziałam w telewizji

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
24-11-2010 08:36 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>A kto ich tam wie, kto z kogo ściągał... Ale te wszystkie jej przepowiednie już widziałam w telewizji

to co będzie teraz? skoro wszystko już było... Czy dla TV to koniec świata? (nie przewidziany przez nikogo!)


Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy. Marek T.
24-11-2010 21:11 
 Ocena 1 na 1
Ania (57 punktów)
>A kto ich tam wie, kto z kogo ściągał... Ale te wszystkie jej przepowiednie już widziałam w telewizji

Wszystko to było w Gwiezdnych Wrotach...
ziemiojad (338 punktów)
a nie mówiła kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa?
Onet przytacza wizje jeszcze kilku innych wieszczów, w sumie zgadzają się one w jednym - "że będzie wojna", ale terminy podają różne.
A wojna zawsze gdzieś akurat trwa...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365