Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ludzie są jedzeniem & Kanibalizm sposób na głód

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
27-11-2010 18:35Stadnina Egzystencji (126 punktów)
(zablokowany)
Ludzie są jedzeniem & Kanibalizm sposób na głód
Ocena -1 na 3

Dlaczego życie jest święte i nie można aborcji itp. skoro ludzie powstają z jedzenia?
Czy to jedzenie jest takie święte? Bo jakoś można je wyrzucać do kosza to czemu noworodka do kosza wyrzucić nie można?


Tak samo nie rozumiem przecież od początku świata było 40 miliardów ludzi.
Codziennie pełno osób umiera.
Za 150 lat NIKT powtarzam ABSOLUTNIE NIKT z NAS nie będzie żył,
więc czemu takie nasze życie święte? Jest gówno warte.

Będą żyły nasze dzieci ale to tylko 50% naszych genów,
a wnuki 25% czyli za 500 lat już NIC PO NAS NIE ZOSTANIE.

Za zabicie człowieka powinno się płacić tyle kary ile jedzenia zostało wykorzystane na jego wyprodukowanie.


Tak samo nie rozumiem zakazu kanibalizmu.
O ile jeszcze zabijanie i zjadanie ludzi rozumiem że można być przeciwko.
Ale zjadanie MARTWYCH LUDZI jest złe?
Przecież nie zjadanie tych ludzi to niezwykłe marnotrawstwo. Ci ludzie i tak zostaną zjedzeni przez robaki więc czemu my ich nie zjemy.
Zanim ktokolwiek z was napisze "w naszej kulturze cośtam" to przypominam że w polskiej kulturze od wieków jest wiara w boga ale my racjonaliści nie będziemy wierzyć w bogów tylko dlatego że są w kulturze.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spellbinder (8577 punktów)
>Dlaczego życie jest święte i nie można aborcji itp. skoro ludzie powstają z jedzenia?
>Czy to jedzenie jest takie święte? Bo jakoś można je wyrzucać do kosza to czemu noworodka do kosza
>wyrzucić nie można?

No bez jaj - noworodek ma "odrobinę" większą wartość niż miska ryżu, czy cztery kilo karkówki (i nie chodzi tu o wartość odżywczą).

>Tak samo nie rozumiem przecież od początku świata było 40 miliardów ludzi.
>Codziennie pełno osób umiera.
>Za 150 lat NIKT powtarzam ABSOLUTNIE NIKT z NAS nie będzie żył

No nie wiadomo

>więc czemu takie nasze życie święte? Jest gówno warte.

Z tym się akurat zgodzę. Nie ma takiej wartości jaką się mu przypisuje, w skali całej populacji jeden człowiek faktycznie ma gównianą wartość, ale jednak jakąś ma. Żeby "wyprodukować" takiego człowieka trzeba zużyć sporo zasobów i strata każdego człowieka to strata całej masy pieniędzy. A jak wiadomo - pieniędzy nie wolno marnować

>Za zabicie człowieka powinno się płacić tyle kary ile jedzenia zostało wykorzystane na jego
>wyprodukowanie.

Tylko? A edukacja? A opieka medyczna? A ubrania, pomoce naukowe?
I co najważniejsze - rzeczy, które ten człowiek mógłby wyprodukować?

>Tak samo nie rozumiem zakazu kanibalizmu.
>O ile jeszcze zabijanie i zjadanie ludzi rozumiem że można być przeciwko.
>Ale zjadanie MARTWYCH LUDZI jest złe?

Nie jest złe, tylko głupie. Bo po pierwsze - od człowieka łatwiej zarazić się jakimś świństwem niż od świni. Po drugie - jakość ludzkiego mięsa jest ogólnie rzecz biorąc - do kitu. Stare mięso ani nie jest smaczne, przetrute jakimiś świństwami, które człowiek wchłaniał bez absolutnie żadnej kontroli, hormony też smaku nie poprawiają. Po co jeść ludzkie mięso, skoro można jeść lepsze?

>Przecież nie zjadanie tych ludzi to niezwykłe marnotrawstwo. Ci ludzie i tak zostaną zjedzeni przez
>robaki więc czemu my ich nie zjemy.

A jedz sobie starego, żylastego dziadka. Smacznego życzę.
28-11-2010 22:12 
 Ocena 1 na 1
PiotrB (2937 punktów)
To może chociaż puszkować te trupy i wysyłać do Afryki?
Kuba Śruba (3184 punktów)
>Dlaczego życie jest święte i nie można aborcji itp.
Polska język bardza trudna

>Czy to jedzenie jest takie święte? Bo jakoś można je wyrzucać do kosza to czemu noworodka do kosza
>wyrzucić nie można?
No jak to nie? Pewnie, że można, najlepiej pięcioro przerobić na kapustę, tylko nie można się dać złapać, jak ta frajerka:
wiadomosci(*)36,wiadomosc.html?ticaid=1b51b

>Tak samo nie rozumiem zakazu kanibalizmu.
Smacznego

>O ile jeszcze zabijanie i zjadanie ludzi rozumiem że można być przeciwko.
Oj trudna..

>Przecież nie zjadanie tych ludzi to niezwykłe marnotrawstwo. Ci ludzie i tak zostaną zjedzeni przez
>robaki więc czemu my ich nie zjemy.
Dobra myśl. Apeluję o przeniesienie wątku do działu Ogłoszenia-Zaproszenia

PS Ilu filozofów z tej Stadniny E. myśli wspólnie nad takimi zawiłymi wypowiedziami?
EDIT: Tym wpisem dobiłem do 2000 pktów, a przez Ciebie napisałem takie głupoty
Trudno jest znaleźć współczesną kulturę, która kompletnie nie szanuje ciała zmarłych. Poczytaj sobie wątek Mariusza z okazji 1 listopada, to może coś załapiesz


Jedzenie bobu jest zbrodnią, którą da się porównać ze zjadaniem głów własnych rodziców. - Pitagoras
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Tak samo mniej więcej rozumował Marquis de Sade. I Pasolini nakręcił film "120 dni Sodomy". I co ,podoba Ci się takie życie? Widocznie w trakcie ewolucji musiało się tak stać, że powstały u nas tzw. uczucia wyższe. Moralne, estetyczne itp. Mozart, Szekspir, Dostojewski, Caravaggio, etc. Pasolini nakręcił też film pt: : Chlew (Porcile). Można żyć w chlewie. Ale można i w pałacu. No, nie koniecznie biskupim, ale w arystokratycznym i kulturalnym.

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Zanim ktokolwiek z was napisze "w naszej kulturze cośtam" to przypominam że w polskiej kulturze od
>wieków jest wiara w boga ale my racjonaliści nie będziemy wierzyć w bogów tylko dlatego że są w
>kulturze.
W polskiej kulturze ten problem jest od dawna zauważony i racjonalnie przedstawiony:
Sławomir Mrożek, pl.wikipedia.org/wiki/Na_pełnym_morzu
coś tam
kulturze
27-11-2010 19:38 
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)
>W polskiej kulturze ten problem jest od dawna zauważony i racjonalnie przedstawiony:
>Sławomir Mrożek, pl.wikipedia.org/wiki/Na_pełnym_morzu
>coś tam
>kulturze

Jak już sięgamy po literaturę piękną, to w związku z wywołanym tematem pozwolę sobie polecić opowiadanie Topora pod znamiennym tytułem "Sznycel górski"
27-11-2010 19:49 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Jak już sięgamy po literaturę piękną, to w związku z wywołanym tematem pozwolę sobie polecić opowiadanie Topora pod znamiennym tytułem "Sznycel górski"
Górska golonka byłaby bardziej znamienna, moim zdaniem.
27-11-2010 19:57 
 Ocena 1 na 1
Kuba K. (3909 punktów)
>>Jak już sięgamy po literaturę piękną, to w związku z wywołanym tematem pozwolę sobie polecić opowiadanie Topora pod znamiennym tytułem "Sznycel górski"
>Górska golonka byłaby bardziej znamienna, moim zdaniem.

Tak, gdyby rzecz całą rozpatrywać w kategoriach "rozbioru tuszy", to niewątpliwie masz rację
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Tak, gdyby rzecz całą rozpatrywać w kategoriach "rozbioru tuszy", to niewątpliwie masz rację
Trzeba rzecz tak rozpatrywać ze względu na temat wątku, zostaje czekać na stanowisko wegetarian w tej sprawie.
Kuba Śruba (3184 punktów)
PPS Studnio Egzystencji! To już kolejny Twój wątek, pisany według schematu "Jeżeli nie ma Boga, to wszystko wolno". Tak po prostu nie jest.

Najbardziej ateistycznym krajem europy (może nawet świata) są Czechy.
W rankingu morderstw dokonanych na 1000 obywateli, są w rankingu światowym na 41 miejscu, Polska natomiast na 20 (3X więcej zbrodni!):
www.nation(*)ercap-crime-murders-per-capita
(badanie z lat 1998-2000 - takie mi wyskoczyło w google, ale to bez znaczenia, proporcja wierzący/niewierzący znacząco się przecież nie zmieniła w tych krajach)

Zrozum na Boga (!), że ludzie bez wiary w Stwórcę też mają swoje zasady.
I ucz się od Dostojewskiego raczej stylu

Mam nadzieję, że ktoś to zacytuje - O. Wilde

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365