Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cuda

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-01-2011 02:13farmer (22440 punktów)Cuda
Ocena 3 na 3
Wczoraj jak zwykle w pracy włączyłem radio, mam ustawioną regionalną rozgłośnię Polskiego Radia. Rano jest program w którym poruszane są różne problemy. Do studia zazwyczaj zapraszany jest ekspert.
Tematem miały być "CUDA, PRZEPOWIEDNIE" no pomyślałem sobie że będzie co posłuchać
dowiem się parę rzeczy. Wszystko szło dobrze do czasu aż dowiedziałem się kim jest ekspert, eksperci.
.....a teraz proszę o wypowiedź księdza.... i całą audycję szlag trafił. Ksiądz okazał się na tyle przyzwoity że na początku powiedział że cuda są w przestrzeni wiary.
Ale potem było już tylko gorzej. Bo gadał jakiś nawiedzony facet.
.....Bóg, wiara, wiara, bóg, wiara, wiara bóg..... Einstein, wplątali w to ileś procent fizyków i kogo się tylko dało byle uwiarygodnić swoje gadanie.
Wyszło mi na to że jak bym czasem jakiś cud uczynił to nie ma się co cieszyć bo szatan lubi nas zwodzić.

Na szczęście nie zawiedli słuchacze którzy mówili że oni w te nowe cuda kościelne to nie wierzą bo cuda to były kiedyś. A ksiądz im na to że kto nie wierzy w cuda to nie katolik. Albo inny słuchacz,...ja tam nie wiem ale jak ktoś się modli do krowy i coś mu się tam spełni akurat to jaki bóg mu to spełnia i jak on ma nie wierzyć w tą krowę?
Inny.....czy księża mogą nie mówić do nas OWIECZKI..a jak mu chciałem zadać parę pytań to mnie od Świadków Jehowy zwymyślał.

Audycja od 9 rano a nie jakieś tam nocne gadanie. Jedyny pozytyw to taki że to bóg wiara piekło szatan, bo już się bałem że mają jakiś dowód ci eksperci.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zaprawdę (126 punktów)
"cuda" to świetny biznes, a jak się stosowny cud dobrze wylansuje, to pokolenia mogą od niego odcinać kupony
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Polska to dziwny kraj - co drugi, trzeci ekspert występujący w mediach na tematy z dowolnej dziedziny to ksiądz.
Nie miałbym nic przeciwko, gdyby ich słowa uwiarygadniały ich jako ekspertów.

Pozdrawiam

W końcu wypoczęty
13-01-2011 19:52 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Nie miałbym nic przeciwko, gdyby ich słowa uwiarygadniały ich jako ekspertów.
>Pozdrawiam

Oj uwiarygodniają. Na wiosnę ma powstać kolejna fabryka cudów, może trochę w kooperacji ale zawsze to coś. Stadion Narodowy będzie posiadał kaplicę wielowyznaniową.
Sam już nie wiem, poziom kadry jest kiepski 73 miejsce w rankingu FIFA. Tonący brzytwy się chwyta czy co? Przez rok będą testować kaplicę tak by ruszyła pełną "MOCĄ" na
EURO 2012. Tylko czy wielowyznaniowość nie zakłóci prawidłowego odbioru modlitwy?

13-01-2011 20:13 
 Ocena 2 na 2
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Podobno na każdym kanale telewizyjnym w polskich telewizjach podczas Euro 2012 na trzech komentatorów jeden będzie związany od lat ze sportem, jeden z politycznego nadania i jeden ksiądz. Co nie przeszkadza zresztą, by czasem ten związany ze sportem i ten z politycznego nadania też był księdzem.
A tak bardziej poważnie, przerażające gdzie oni się wpychają. Autorytety z bożej łaski... czy z urzędu?

Pozdrawiam

W końcu wypoczęty
Kowalska (14008 punktów)
>Inny.....czy księża mogą nie mówić do nas OWIECZKI..

   Oczywiście, że nie. Albowiem jest to usankcjonowane zarządzeniem papieża Tyfelozjasza XX z 19 kwietnia 1039 roku.

Zarządzenie owo mówi:

"Kto do baranów moich, wiernych znaczy się, powie inaczej, niż owieczka, tego kara spotka sroga, oraz i ja obliczę swe od takiego odmieńca odwrócę. Amen."

>a jak mu chciałem zadać parę pytań to mnie od Świadków Jehowy zwymyślał.

   I słusznie.


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
farmer (22440 punktów)

>>a jak mu chciałem zadać parę pytań to mnie od Świadków Jehowy zwymyślał.
>    I słusznie.

Biedni ci Świadkowie, ostatni dostałem od nich książeczkę Nauka i wiara czy coś tam.
Po tym jak im powiedziałem że nie wierzę w ich biblię. Mają skubańcy ideologie dla każdego. Niestety poziom ekspertów porównywalny do ekspertów od cudów.
Kowalska (14008 punktów)
Dla mnie cudem jest to, co wydala z siebie zespół KOMBI.

Oto ich najnowszy tekst.

Ufaj mi, Ze mną bądź
Kochaj mnie oooo
Ze mną bądź

1. Tak dobrze jest, lepiej nie może być
Jesteś nareszcie tu, znalazłem Cię
Nic nie rozdzieli nas, teraz to wiem
Gdy tak przytulasz się, to cały drżę
Niech ta chwila trwa, zatrzymajmy czas

Ref:
Zaczaruj mnie na życie całe
Bo tylko z Tobą zostać chcę
Niech wszystko będzie doskonale
Tak jak Ty, gdy kocham Cię

2. Nie jeden świt, jeszcze przywita nas
Nie jedna długa noc, nie da nam spać
Za nami całe zło, nie martw się już
Ważne że jesteś tu, uśmiechasz się
Niech ta chwila trwa, zatrzymajmy czas

Ref:
Zaczaruj mnie na życie całe
Bo tylko z Tobą zostać chcę
Niech wszystko będzie doskonale
Tak jak Ty, gdy kocham Cię

Bo zawsze dobrze to wiedziałem
.Że jest na świecie taki ktoś
Kto będzie duszą, sercem, ciałem
Chciał podzielić ze mną los

Ufaj mi, Ze mną bądź
Kochaj mnie oooo
Ze mną bądź

Ref:
Zaczaruj mnie na życie całe
Bo tylko z Tobą zostać chcę
Niech wszystko będzie doskonale
Tak jak Ty, gdy kocham Cię

Bo zawsze dobrze to wiedziałem
.Że jest na świecie taki ktoś
Kto będzie duszą, sercem, ciałem
Chciał podzielić ze mną los

oooo Ufaj mi
oooo Ze mną bądź
oooo Kochaj mnie oooo
Ze mną bądź

oooo Ufaj mi
oooo Ze mną bądź
oooo Kochaj mnie oooo
Ze mną bądź

   Albo ja jestem nienormalna, albo oni. Ale chyba ja. Bo oni na tym kasę zarabiają.

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
13-01-2011 20:18 
 Ocena 1 na 1
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Dałbym Ci za posta więcej plusów, bo znam więcej osób, które uważają, że KOMBI tą piosenką sięgnął w rejony Disco Polo. Niestety mogę tu tylko jednego.

Może KOMBI idzie w ślady Chylińskiej?

Pozdrawiam

W końcu wypoczęty
14-01-2011 13:53 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>Może KOMBI idzie w ślady Chylińskiej?

   Znaczy się co? Skawiński dwójkę dzieci porodzi?

   A tak w ogóle, to zaczęłam pisać teksty i będę je rozsyłała do różnych fajnych zespołów. Może coś zamieszczę na forum. Jestem mądra i utalentowana, więc dlaczego nie miałabym spróbować kariery jako autorka tekstów.

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
13-01-2011 22:35 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)
>Dla mnie cudem jest to, co wydala z siebie zespół KOMBI.

Ja pierniczę
Tym tekstem to wznieśli się na wyżyny...
Kowalska (14008 punktów)
Miłość zabija

Jesteś obok, a nie ma cię
Żyję bez ciebie z dnia na dzień
To moje życie mija bez sensu
Czy kiedyś poznam cię?

Kocham, o kocham
Oł jeeeeeee.....
Kocham oł jeeeeee........

Byłeś tak blisko, i nagle zniknąłeś
Dlaczego odszedłeś i zostawiłeś mnie?
Kto mi zabrał cię?
Czy kiedyś dowiem się?

Kocham, o kocham
Oł jeeeeeee.....
Kocham oł jeeeeee........

Gdzie teraz jesteś?
Dlaczego milczy telefon mój?
Czy miłóść zawsze rani?
Kto opłaci mi rachunki twe?

Kocham, o kocham
Oł jeeeeeee.....
Kocham oł jeeeeee........

Tyle pytań, brak odpowiedzi
Tonę w domysłach powodzi
Czekam na znak
Czy długo tak?

Kocham, o kocham
Oł jeeeeeee.....
Kocham oł jeeeeee........

   No. Jak obiecałam tak i daję swój tekst piosenki. Napisanie go zajęło mi 8 minut. Kłopot mam tylko z tym komu go przesłać. Maryli Rodowicz czy Dodzie? Jak uważacie?


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
14-01-2011 16:19 
 Ocena 1 na 1
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Kłopot mam tylko z tym komu go przesłać.

Gosi Andrzejewicz.
   .
14-01-2011 18:16 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)
Kłopot mam tylko z tym komu go przesłać. >

Wyszkoni. Ona śpiewa coś takiego:

Zamieszkałam Cię w sobie na co dzień
Zamówiłam już lampę i sofę
Ustawimy je gdzieś w mojej głowie
Nie zabłądzisz już

Ewentualnie Filowi. On z odpowiednim drżeniem głosu zrobiłby z tego przebój.
A Irek Krosny mógłby to pokazać.
www.youtube.com/watch?v=UFNY_mbALWQ
14-01-2011 19:33 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
Może Ramonie Rey?
Uwaga! Tylko dla osób o mocnych nerwach!


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365