Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bóg jest tym, że w ogóle coś istnieje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-02-2011 00:12Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Bóg jest tym, że w ogóle coś istnieje
Ocena -2 na 2
Matematyka to badanie myśli Boga.
Ateizm do wiara, że Wszechświat powstał z Niczego, bez Przyczyny, Celu i Sensu.
Nihilizm to dostrzeżenie swojej skończoności wobec nieskończoności.
Samobójstwo to brak Nadziei.

Jeżeli czas byłby nieskończony to nasze życie trwałoby tyle co chwila i tyle co cała wieczność.

Oszukujmy się, starajmy cieszyć życiem, bo niczego do końca nie możemy być pewni - na szczęście!


PS> Podziękowania dla Cantora i Goedla !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
Po co w ogóle tworzysz takie wątki?
05-02-2011 15:49 
 Ocena 6 na 6
Madman (7811 punktów)
>Po co w ogóle tworzysz takie wątki?
Niektórzy chyba zapominają, że forum racjonalisty to nie jest jakiś śłitaśny blogasek...
Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Po co w ogóle tworzysz takie wątki?
A co się nie zgadza w tej filozofii ? Masz coś do dodania ?

>Bóg jest tym, że w ogóle coś istnieje
To definicja.
>Matematyka to badanie myśli Boga.
Czyż nie ?
>Ateizm do wiara, że Wszechświat powstał z Niczego, bez Przyczyny, Celu i Sensu.
W tym kontekście chyba tak ?
>Nihilizm to dostrzeżenie swojej skończoności wobec nieskończoności.
Do tego prowadzi racjonalne myślenie.
>Samobójstwo to brak Nadziei.
Hedonizm jest 'fajny' - dla Wszystkich ? Dla kogo ?
>Jeżeli czas byłby nieskończony to nasze życie trwałoby tyle co chwila i tyle co cała wieczność.
To akurat udowodnił Cantor.
>Oszukujmy się, starajmy cieszyć życiem, bo niczego do końca nie możemy być pewni - na szczęście!
To udowodnił Goedel.

PS> Podziękowania dla Cantora i Goedla !


"Największy błąd popełnia ten, kto sądząc, że może zrobić niewiele, nie robi nic"
07-02-2011 09:30 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>>Po co w ogóle tworzysz takie wątki?
> A co się nie zgadza w tej filozofii ? Masz coś do dodania ?

>To definicja.
Właśnie to mi sie nie podoba - napisałeś same definicje i własne przemyślenia - nie ma tu tematu do dyskusji.
Kuba Śruba (3184 punktów)
>Matematyka to badanie myśli Boga.
Coś w tym jest: Matematyka jest tworem ludzkim i abstrakcyjnym, który niektórzy potrafią wykorzystać, by coś wyjaśnić, a z Bogiem podobnie

>Ateizm do wiara, że Wszechświat powstał z Niczego, bez Przyczyny
Wierzę, że Wszechświat powstał co prawda z próżni, ale w skutek jakiejś fluktuacji kwantowej - ma zatem Przyczynę!
>..Celu i Sensu.
jaki jest sens istnienia Proximy Centauri albo Plutona, no ja wiem, NADobfitość...


>Oszukujmy się, starajmy cieszyć życiem, bo niczego do końca nie możemy być pewni - na szczęście!
To chyba cytat zapamiętany ze szkolenia sprzedawców ubezpieczeń


Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru. - R. A. Wilson
rexus (2343 punktów)
Bóg stworzył się sam. Podobnie jak wirtualna wartość fizyczna określana jako "czas".

Może nie ma czasu.

Może sensem istnienia, jest istnieć.

Czemu istnienie na wzór rekina jest ciągle w ruchu, gdy rekin zatrzyma się, zdycha.

Gdy nie ma ruchu, nie ma czasu, nie ma boga.
zachaj (5239 punktów)
>Matematyka to badanie myśli Boga.

...bóg? A kto to taki?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365