 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-03-2011 08:18 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Kto mi to robi?
4 na 4 | Dzień zaczął mi się tak dobrze: wyspałem się, wypróżniłem bez kłopotów. I wszedłem do Internetu. I czytam: Najnowszy sondaż: PiS zbliża się do PO wiadomosci(*)do-po,1,4215277,wiadomosc.htmlNajpierw poparcie dla PiS-u spada, wygrywa wybory Platforma, potem spada poparcie dla Platformy, wybory wygra PiS, potem spadnie mu poparcie, wzrośnie za to Platformie, i tak w kółko, aż się wykończę nerwowo. Telewizja i prasa kłamie czy poparcie dla PiS-u wzrośnięte jest rzeczywiście? I dlaczego wzrosło? Kto zaczął znowu lubic Jarka i jego ekipę? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | Medieval (3004 punktów) | >Kto zaczął znowu lubic Jarka i jego ekipę?
Pewnie jacyś irracjonaliści.
Sondażownie się u nas już dawno skompromitowały. Należy obserwować tendencje, a one są takie: PO lekko spada, PiS stabilny, SLD rośnie, PSL walczy z progiem ale ostatecznie go pokona, PJN spada i to raczej koniec, RPP stabilny pod progiem.
|
|
| Manian (950 punktów) | > Dzień zaczął mi się tak dobrze: wyspałem się, wypróżniłem bez kłopotów. Gratulacje! >I wszedłem do Internetu. Dziś to normalność w soboty, co innego gdybyś nie wszedł, wtedy jest powód do afiszowania się >I czytam: Najnowszy sondaż: PiS zbliża się do PO A może chodziło o zbliżenie programowe? A tak poważnie to będę do usranej śmierci powtarzał jak mantrę: Od kiedy 1000 ludzi ma być głosem całego narodu? Po prostu trafili na większą grupę zwolenników PiSu. Jak zrobię sondaż w mojej kamienicy i wyjdzie, że 90% z 40 mieszkańców popiera Jarka i spółkę to znaczy, że ma miażdżąca przewagę? Ale cóż, sondaże to dziś potęga i dzięki nim POPiS ma się tak dobrze. Zwróćcie uwagę na deklaracje co do frekwencji w tych wszystkich sondażach. 50%, 60%? No bez żartów, przez telefon, każdy głupi może powiedzieć kogo popiera, ale dupę ruszyć na wybory to będzie ciężej, bo może padać, może być porywisty wiatr... >Telewizja i prasa kłamie czy poparcie dla PiS-u wzrośnięte jest rzeczywiście? I dlaczego wzrosło? Wzrosło, bo w grupie 1000 osób na PiS chce zagłosować np. zamiast 290 osób, 301. Wow, wzrost o 11 osób, jeszcze tylko kilkaset tysięcy i Jarek premierem. >Kto zaczął znowu lubic Jarka i jego ekipę? Na mnie nie patrz.
|
|
| Menel de Lux (3111 punktów) | > wypróżniłem bez kłopotów.
Nie no bez przesady... Niektórzy sa w trakcie drugiego sniadania, poza tym- kogo to obchodzi?
|
|
 | 1 na 1 | Piękny Lolo (2082 punktów) | >> wypróżniłem bez kłopotów. >Nie no bez przesady... >Niektórzy sa w trakcie drugiego sniadania, poza tym- kogo to obchodzi?
Nie było moim celem skupienie uwagi odbiorców mojego postu na samym akcie wypróżnienia, choć akt ten ma z problemem związek dość spory.
Problem, jaki poruszyłem jest jak najbardziej ważki, otóż wybieramy na zmianę to PiS, to Platformę, kręcimy się po prostu jak gówno w przeręblu i chyba nam z tym dobrze.
|
|
|  | | Menel de Lux (3111 punktów) | Wiem o co Ci chodzilo, sam czasami sie zastanawiam czy oni sie po prostu nie dogadali i przy okazji kolejnych wyborow wymieniaja sie tylko przy sterze. Jednak wstawka "kloaczna" byla po prostu niesmaczna, naprawde akurat jadlem sniadanie ktorego niestety nie dokonczylem...
|
|
| |  | | -jad- (18783 punktów) | >Jednak wstawka "kloaczna" byla po prostu niesmaczna, naprawde akurat jadlem sniadanie ktorego niestety nie dokonczylem...
Współczuję. Sam na myśl o tym, nie będę jadł pewnie przez najbliższe trzy dni.
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
|
|
| | |  | | Menel de Lux (3111 punktów) | Nie nabijaj sie, bo nie masz z czego. Mam problemy z zoladkiem i do sniadania (ktorego nie moge omijac), doslownie zmuszam sie codziennie.
|
|
| | | |  | | Menel de Lux (3111 punktów) | Edit I daruj sobie z laski swojej te falszywe "wspolczucie".
|
|
| | | |  | | -jad- (18783 punktów) | >Mam problemy z zoladkiem i do sniadania (ktorego nie moge omijac), doslownie zmuszam sie codziennie.
Przepraszam. Zrozumiałem to tak jakbyś nie zjadł śniadania tylko z tego powodu, że przeczytałeś "wypróżniłem".
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
|
|
| | | | |  | | Menel de Lux (3111 punktów) |
> Przepraszam. Zrozumiałem to tak jakbyś nie zjadł śniadania tylko z tego powodu, że przeczytałeś "wypróżniłem".W porzadku nic sie nie stalo
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Piękny Lolo (2082 punktów) | >Nie nabijaj sie, bo nie masz z czego. >Mam problemy z zoladkiem i do sniadania (ktorego nie moge omijac), doslownie zmuszam sie codziennie.
Szanowny Panie, akurat miałem zasiąść do właśnie upieczonej, własnoręcznie dodam, strudli z serem białym, gdy napisał Pan o problemach żołądkowych. Jąłem się zastanawiać czy strudla aby dobrze dopieczoną jest (wzdęła się tu i ówdzie, a w niektórych miejscach jakby bledsza). I boję się teraz ją zjeść. Panu dokucza żołądek, mnie jelito grube. Musimy o takich rzeczach rozmawiac. Nie wolno czyniś z problemów gastrycznych tematu tabu. Moderator liliac, jako lekarz, potwierdzi, że przemilczanie problemów około gastrycznych niebezpiecznym być może. Jako, że wypróżnienie dla mnie z rana, czyni mnie szczęśliwym, akurat w takim wieku jestem, chciałem się radością swą podzielic. Nie popełnię więcej takiej niegrzeczności wiedząc, że kogoś może to zniesmaczym i spieszę Pana przeprosic. A swoją drogą po co Pan przy sniadaniu czyta to jakże stresujące forum?
|
|
| | | | |  | | Menel de Lux (3111 punktów) | > A swoją drogą po co Pan przy sniadaniu czyta to jakże stresujące forum?> Widzi Pan drogi Panie  , przeglad prasy i ulubionych forow pomaga mi zajac mysli czym innym niz tylko przykrym (nie zartuje) codziennym obowiazkiem spozycia sniadania. Skoro mi to pomaga to czemu nie?
|
|
1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | >Dzień zaczął mi się tak dobrze: wyspałem się, wypróżniłem bez kłopotów. Potem się obudziłem... >I wszedłem do Internetu. to dobry, wirtualny papier toaletowy...
Drobner, przestrzegający kolejności zdarzeń...
|
|
 | 2 na 2 | Menel de Lux (3111 punktów) | > >Dzień zaczął mi się tak dobrze: wyspałem się, wypróżniłem bez kłopotów.> Potem się obudziłem...He, he  Golę się, jem śniadanie i idę spać... tnij.org/kyz3
|
|
|  | | Drobner (19539 punktów) | > Golę się, jem śniadanie i idę spać...> tnij.org/kyz3Pamiętam ten dworzec. Pamiętam ten film. To se uż ne vrati... ech. Drobner, ze łzą w oku...
|
|
1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | >Telewizja i prasa kłamie czy poparcie dla PiS-u wzrośnięte jest rzeczywiście? I dlaczego wzrosło? >Kto zaczął znowu lubic Jarka i jego ekipę?
Ot i rozumowanie typowego leminga - niech Tusk robi co mu się podoba, byle Kaczyński nie wrócił!
|
|
 | 1 na 1 | Menel de Lux (3111 punktów) |
>Ot i rozumowanie typowego leminga - niech Tusk robi co mu się podoba, byle Kaczyński nie wrócił!
A "lemingi" wciaz o "lemingach". Ja rozumiem ze nie lubisz Tuska, sam go sympatia nieszczegolnie darze, ale litosci! Wiem ze teraz jest to takie "trendy" afiszowac sie swoja wyzszoscia nad "lemingami", tylko ze nie widzisz jak sam do nich pasujesz. Roznicie sie tylko stronami barykady. A Kaczynski faktycznie lepiej niech zniknie z sejmu raz na zawsze.
|
|
|  | | worek kości (2937 punktów) | >Roznicie sie tylko stronami barykady.
Jeśli mowa o różnicy, to moim zdaniem nie powinno się popierać żadnej mainstreamowej partii. Mój zdrowy rozsądek każe mi głosować na każdego, byle nie na PiS, PO, PSL, SLD, PJN i RPP. Bo oni wszyscy już byli, tylko kolory partyjne się zmieniają.
|
|
| |  | | Menel de Lux (3111 punktów) | >>Roznicie sie tylko stronami barykady. >Jeśli mowa o różnicy, to moim zdaniem nie powinno się popierać żadnej mainstreamowej partii. Mój zdrowy rozsądek każe mi głosować na każdego, byle nie na PiS, PO, PSL, SLD, PJN i RPP. Bo oni wszyscy już byli, tylko kolory partyjne się zmieniają.
Zostaje tylko glos przeciwko (nieoddany?) w takim razie... Smutne ale jak najbardziej prawdziwe.
|
|
| | |  | 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | >Zostaje tylko glos przeciwko (nieoddany?) w takim razie... >Smutne ale jak najbardziej prawdziwe. Jest jeszcze inne wyjście. Jak w mojej stopce. Dzięki przyznaniu kobietom 35% na listach, partie będą musiały umieścić na listach kobiety. Nie wszystkie będą żoną lub krewną królika. Trafią się z łapanki mądrzejsze. A jak moje doświadczenie pokazuje nawet głupia baba będzie zawsze trochę mądrzejsza od głupiego chłopa.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| | | |  | | Menel de Lux (3111 punktów) | >Trafią się z łapanki mądrzejsze. A jak moje doświadczenie pokazuje nawet głupia baba będzie zawsze trochę mądrzejsza od głupiego chłopa.
Chetnie zaglosuje na rozsadna kobiete, ale nie z parytetu czy tez innego "rozdzielnika"... Obawiam sie ze moglbym trafic na jeszcze glupsza niz glupiego chlopa. Tak poza tym jestem jak najbardziej za...
|
|
| | | | |  | 5 na 5 | Alicja Duda (25557 punktów) | >Chetnie zaglosuje na rozsadna kobiete, ale nie z parytetu czy tez innego "rozdzielnika"... Przy naszej ordynacji wyborczej i ustawie o partiach politycznych nie masz szans na głosowanie na kogoś innego.Z życzliwością kibicuję Palikotowi czy uda mu się zebrać 5 000 podpisów w 28 okręgach wyborczych by mógł wystartować do sejmu ale bardzo wątpię czy jakaś nowa partia się do sejmu dostanie.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Menel de Lux (3111 punktów) | > bardzo wątpię czy jakaś nowa partia się do sejmu dostanie.Nie ma takiej mozliwosci. Przynajmniej ja nie mam zadnych zludzen, przeciez to by zburzylo ustalony "styropianowo- kufajkowy" porzadek rzeczy.
|
|
 | 1 na 1 | Piękny Lolo (2082 punktów) | > niech Tusk robi co mu się podoba, byle Kaczyński nie wrócił!
I o to chodzi! Choc nie darzę symaptią Tuska, to niech już on, ale nie tamten!
|
|
1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Kto zaczął znowu lubic Jarka i jego ekipę? Może ci, którzy nie pamiętają, co PiS wyrabiał.
Prawo a Miłość : W Minnesocie nielegalne jest, by mężczyzna miał stosunek seksualny z żywą rybą.
|
|
5 na 5 | Kowalska (14008 punktów) | Nie żebym się czepiała, ale o czym jest ten wątek? O sondażach i polityce czy o wypróżnieniach (udanych lub nie) i problemach gastrycznych?
W 1986 roku byłam z Dawkinsem na nartach w St. Moritz. Nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma kombinezon. Ja też się nie przyznałam do pinezek.
|
|
 | 1 na 1 | Piękny Lolo (2082 punktów) | > Nie żebym się czepiała, ale o czym jest ten wątek? O sondażach i polityce czy o wypróżnieniach (udanych lub nie) i problemach gastrycznych?
A jakie to ma akurat dla ciebie znaczenie? Po prostu sobie coś napisz, jak zwykle.
|
|
|  | 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | > > Nie żebym się czepiała, ale o czym jest ten wątek? O sondażach i polityce czy o wypróżnieniach (udanych lub nie) i problemach gastrycznych?> A jakie to ma akurat dla ciebie znaczenie? W sumie żadnego. > Po prostu sobie coś napisz, jak zwykle. Raczył rzec Piękny Lolo, który w swych postach informuje pozostałych Forumowiczów, że rano się wypróżnił 
W 1986 roku byłam z Dawkinsem na nartach w St. Moritz. Nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma kombinezon. Ja też się nie przyznałam do pinezek.
|
|
5 na 5 | Alicja Duda (25557 punktów) | wiadomosci(*)ybory,1,4215674,wiadomosc.htmlZalazłam artykuł, który proponuje rewelacyjne rozwiązanie. Losowanie! To jest to! Głupszych polityków niż mamy przy tym systemie wyłaniania posłów mieć nie będziemy.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| sztejkat (4743 punktów) | >(...) >Kto zaczął znowu lubic Jarka i jego ekipę?
W sympatiach politycznych często chodzi nie o to kogo się zaczęło lubić, ale kogo przestało. Pula partii do wyboru jest dość ograniczona i z dwojga złego wybiera się to mniejsze.
Poniekąd normalnym zjawiskiem jest, że partia rządząca traci poparcie. Tylko ten, kto nic nie robi się nie myli. Choć w wypadku obecnej utrata poparcia wydaję się być trudna do uzasadnienia w ten sposób.
Osobiście różnic, na moim własnym podwórku, nie widzę. Prócz pieniędzy, cen i ruchu w interesie oczywiście, ale niech tam będzie - "globalny kryzys".
Ze spraw wyższej półki: czytuję sobie od czasu do czasu projekty ustaw. Nie widzę, by coś istotnie się poprawiło. Obserwuję jednak niestety istotny rozdźwięk między tym, co mówi się, że się robi, a tym co literalnie staje w projektach.
Summa summarum - platforma obywatelska moim zdaniem się nie sprawdziła. Pana prezesa Kaczyńskiego jakoś zaufaniem obdarzyć mi trudno choć cenię jego energię i zdecydowanie w działaniu.
Wybierając między prezydentem Tuskiem a prezydentem Kaczyńskim uważałem, że lepiej wybrać takiego co się ugodzić potrafi niż takiego, który jest trudnym i nieelastycznym w kontaktach. To jednak co sprawdza się u Prezydenta, bądź co bądź osoby raczej reprezentacyjnej niż rządzącej codziennością kraju, nie sprawdza się w Rządzie.
Obie partie są partiami wodzowskimi - PO=Tusk, PiS=Kaczyński. Wybierając partię do rządzenia zaczynam się skłaniać ku zdaniu, że lepsi tacy co coś zdecydowanie robią, nawet jeśli ich nie lubię, niż tacy, którzy w imię politycznej ugody działania markują.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|