Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ruscy POgrywają sobie jak chcą.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
11-04-2011 14:33Konowal (6291 punktów)Ruscy POgrywają sobie jak chcą.
Najpierw tablica, a teraz to:
fakty.inte(*)lensku-mozna-wyladowac,1622983

Myślę ze ruscy nawet mieli prawo zdjąć tablicę, ale zrobili to w taki sposób żeby podzielić Polaków i w dodatku pokazać płemierowi i Bronkowi gdzie ich miejsce, zaś teraz wyszło na to że Bronek nie ma jaj. Tyle się tłuc samochodem jak można było samolotem. Inna sprawa ze samolotu nie ma, a Klich dalej siedzi na urzędzie.
Po prostu żenada.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)

>Po prostu żenada.
No, żenada. Jak się porównuje TU-154 i Dassault Falcon 900, to faktycznie żenada.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
Manian (950 punktów)
>Myślę ze ruscy nawet mieli prawo zdjąć tablicę, ale zrobili to w taki sposób żeby podzielić Polaków
No tak, ruscy i Niemcy to zawsze będą źródłem zła w Polsce. Ja powiem szczerze, że nic do Rosji nie mam, uważam Putina za świetnego przywódcę, a Polska powinna zacieśnić stosunki z Rosją. USA to nie jest ta sama potęga, co za czasów Clintona, oni ciągle tracą, a Polacy płaszczą się przed Amerykanami, jak "złotówka pod tramwajem".
11-04-2011 16:32 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>No tak, ruscy i Niemcy to zawsze będą źródłem zła w Polsce. Ja powiem szczerze, że nic do Rosji nie mam, uważam Putina za świetnego przywódcę, a Polska powinna zacieśnić stosunki z Rosją. USA to nie jest ta sama potęga, co za czasów Clintona, oni ciągle tracą, a Polacy płaszczą się przed Amerykanami, jak "złotówka pod tramwajem".

   Brawo Manian! Dokładnie to samo sądzę. Plus, plus i jeszcze jeden plus.


"Po śniadaniu przejazd przez Szwajcarię do La Salette - miejsce objawień Matki Bożej Płaczącej".
Rafaela (2059 punktów)
>No tak, ruscy i Niemcy to zawsze będą źródłem zła w Polsce.
To tak jak z pijakiem. Nigdy nie jest jego wina, że się napił tylko wina kolegów, bo go namówili do picia.

>(...)uważam Putina za świetnego przywódcę,
być może świetnego dla Rosjan, bo ja nie chciałabym mieć takiego przywódcy.

> a Polska powinna zacieśnić stosunki z Rosją.
Stosunki dobrosąsiedzkie są zawsze mile widziane, pod warunkiem, że sąsiedzi są dla siebie partnerami.

>(...)Polacy płaszczą się przed Amerykanami, jak "złotówka pod tramwajem".
Na pewno nie płaszczą się tak jakby życzył sobie Lech Kaczyński i kontynuator jego dzieła - brat Jarosław z 'prawdziwymi Polakami, więc uważam, że jesteśmy na dobrej drodze.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
11-04-2011 19:33 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>> a Polska powinna zacieśnić stosunki z Rosją.
>Stosunki dobrosąsiedzkie są zawsze mile widziane, pod warunkiem, że sąsiedzi są dla siebie partnerami.
Ależ oczywiście, że chodzi o partnerstwo, dlatego nie podoba mi się nasz obecny sojusz z USA. Nie nazwałbym go dobrym. Amerykanie boją się Rosjan (tarcza antyrakietowa, patrioty). Rosja jest naszym głównym dostawcą gazu ziemnego i póki co nie widać alternatywy, bo Katar i łupki to marzenia rządu bez planu i choćby dlatego powinniśmy się starać o lepsze stosunki. Wiadomo, że współpraca z Rosją, która ma pewne zapędy imperialne jest trudna, ale możliwa. Trzeba jednak odejść od polityki historycznej i nie spotykać się z Miedwiediewem wyłącznie 10. kwietnia czy 17. września. Wbrew pozorom mamy dużo do zaoferowania Rosjanom. Na niwie handlowej możemy wiele zdziałać i być pewnym pośrednikiem między UE a Rosją, zwłaszcza, że za niedługo obejmujemy przewodnictwo.
Rafaela (2059 punktów)
>Rosja jest naszym głównym dostawcą gazu ziemnego i póki co nie widać alternatywy, bo Katar i łupki to marzenia rządu bez planu i choćby dlatego powinniśmy się starać o lepsze stosunki.
Nie uważam, by gaz łupkowy był mrzonką. Wiele wskazuje na to, że jest to wielka szansa dla Polski, by uniezależnić się od Rosji. Ten tekst może dawać taką nadzieję.

>Trzeba jednak odejść od polityki historycznej i nie spotykać się z Miedwiediewem wyłącznie 10. kwietnia czy 17. września.
Na pewno stosunki nie powinny kończyć się li tylko na polityce historycznej, ale w żadnym wypadku nie można jej zarzucić. W tej materii zrobiono już wiele i nie można tego zaprzepaścić dla dalszego wyjaśniania tego, co jeszcze wyjaśnienia wymaga. Przyznam, że dopóki Rosja nie potraktuje nas w pełni po partnersku, dopóty te stosunki będą szarpane - to będzie trochę lepiej, to znów pogorszą się.

>Wbrew pozorom mamy dużo do zaoferowania Rosjanom.
Na pewno wiele, ale nie za wszelka cenę.

>być pewnym pośrednikiem między UE a Rosją, zwłaszcza, że za niedługo obejmujemy przewodnictwo.
Owszem, lecz trzeba głównie myśleć o sobie, o korzyściach własnych, a dopiero potem cudzych.

*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>Najpierw tablica, a teraz to:
>fakty.inte(*)lensku-mozna-wyladowac,1622983
>Myślę ze ruscy nawet mieli prawo zdjąć tablicę, ale zrobili to w taki sposób żeby podzielić Polaków, w dodatku pokazać płemierowi i Bronkowi gdzie ich miejsce, zaś teraz wyszło na to że Bronek nie ma jaj. Tyle się tłuc samochodem jak można było samolotem. Inna sprawa ze samolotu nie ma, a Klich dalej siedzi na urzędzie. Po prostu żenada.

Masz jakąś misję od Boga, czy ktoś ci jednak płaci za sianie propagandy, bo wybory blisko? "Ruscy" usiłowali w cywilizowany sposób uzgodnić zmianę tablicy od momentu kiedy była powieszona. Rozumiem, że jeśli np. jacyś Żydzi niezadowoleni z napisu w Jedwabnem powieszą tam sobie własną tabliczkę mówiącą o polskim ludobójstwie, będziesz bił brawo? Jeśli masz siać tego typu idedolo, zmień forum. To nie jest miejsce na tanią propagitkę.
Konowal (6291 punktów)
>>Najpierw tablica, a teraz to:
>>fakty.inte(*)lensku-mozna-wyladowac,1622983
>>Myślę ze ruscy nawet mieli prawo zdjąć tablicę, ale zrobili to w taki sposób żeby podzielić Polaków, w dodatku pokazać płemierowi i Bronkowi gdzie ich miejsce, zaś teraz wyszło na to że Bronek nie ma jaj. Tyle się tłuc samochodem jak można było samolotem. Inna sprawa ze samolotu nie ma, a Klich dalej siedzi na urzędzie. Po prostu żenada.
>Masz jakąś misję od Boga, czy ktoś ci jednak płaci za sianie propagandy, bo wybory blisko? "Ruscy" usiłowali w cywilizowany sposób uzgodnić zmianę tablicy od momentu kiedy była powieszona. Rozumiem, że jeśli np. jacyś Żydzi niezadowoleni z napisu w Jedwabnem powieszą tam sobie własną tabliczkę mówiącą o polskim ludobójstwie, będziesz bił brawo? Jeśli masz siać tego typu idedolo, zmień forum. To nie jest miejsce na tanią propagitkę.

To o żydach to jest dopiero tania propagitka. Zaś napisałem że ruscy mieli prawo zdjąć tablicę, co Twoja odpowiedź jakoś tak gładko pominęła. Jak już sięgasz po żydów w Jedwabnem to jeżeli by tam pojechał Gross powiesił tabliczkę ze swoim tekstem i ona wisiała by tam kilka miesięcy , a w nocy przeddzień np. upamiętnienia mordu w Jedwabnem z udziałem prezydentów Polski i Izraela, polska strona ją zamieniła na inną to nie zdziwiłbym się ostrej reakcji żydów. I to jest analogia a nie żadna agitka.

Zaś oczywistym jest że nasz MSZ pod światłym przewodem płemiera i jego ministra dał ciała, ale oczywiście "POlacy nic się nie stało" no bo jakże inaczej.

PS. Tak z ciekawości, a Tobie jakąś misję zlecili w centrali?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
12-04-2011 14:31 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>>Masz jakąś misję od Boga, czy ktoś ci jednak płaci za sianie propagandy, bo wybory blisko? "Ruscy" usiłowali w cywilizowany sposób uzgodnić zmianę tablicy od momentu kiedy była powieszona. Rozumiem, że jeśli np. jacyś Żydzi niezadowoleni z napisu w Jedwabnem powieszą tam sobie własną tabliczkę mówiącą o polskim ludobójstwie, będziesz bił brawo? Jeśli masz siać tego typu idedolo, zmień forum. To nie jest miejsce na tanią propagitkę.
>To o żydach to jest dopiero tania propagitka.

To jest -- uwaga, trudne słowo -- ANALOGIA. Na chwilę zapomnij, że to "Ruscy" i spróbuj bezstronnie zastanowić się jakim słowem należałoby określić wieszanie tablic na cudzym terenie bez uzgodnienia ich z gospodarzem terenu, za to z włączeniem ni z gruszki ni z pietruszki sformułowań nie do zaakceptowania przez niego na pewien sporny temat.

>Jeżeli by tam pojechał Gross powiesił tabliczkę ze swoim tekstem i ona wisiała by tam kilka miesięcy , a w nocy przeddzień np. upamiętnienia mordu w Jedwabnem z udziałem prezydentów Polski i Izraela, polska strona ją zamieniła na inną to nie zdziwiłbym się ostrej reakcji żydów.

Oczywiście pamiętasz o tym, że zmiana tablicy była postulowana od pierwszych dni po jej powieszeniu?

>Zaś oczywistym jest że nasz MSZ pod światłym przewodem płemiera i jego ministra dał ciała, ale oczywiście "POlacy nic się nie stało" no bo jakże inaczej.

Po prostu musisz wcisnąć tego "płemiera" i to "PO", prawda? Boisz się, że premię stracisz? Czy jesteś zakamuflowanym wielbicielem Tuska? Bo wiesz, możesz sobie przyjąć za pewnik, że każda taka prymitywna propagandowa zagrywka zwiększa szanse, że czytający ciebie zagłosuje mimo wszystko na PO.
13-04-2011 15:34 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Po prostu musisz wcisnąć tego "płemiera" i to "PO", prawda? Boisz się, że premię stracisz?

Prosiłbym, Grzegorzu, byś powstrzymywał się od insynuacji. Minusa nie dam, bo z całą resztą Twej wypowiedzi się zgadzam.


Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
13-04-2011 16:13 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>>Po prostu musisz wcisnąć tego "płemiera" i to "PO", prawda? Boisz się, że premię stracisz?
>Prosiłbym, Grzegorzu, byś powstrzymywał się od insynuacji.

Raczej od ironii. Nie widzę powodu żeby sobie jej odmawiać kiedy rozmówca kolejny już raz wcale sobie nie odmawia zagrywek jak z instrukcji propagandowych.
14-04-2011 08:33 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>>Po prostu musisz wcisnąć tego "płemiera" i to "PO", prawda? Boisz się, że premię stracisz?
>>Prosiłbym, Grzegorzu, byś powstrzymywał się od insynuacji.
>Raczej od ironii. Nie widzę powodu żeby sobie jej odmawiać kiedy rozmówca kolejny już raz wcale sobie nie odmawia zagrywek jak z instrukcji propagandowych.

Rozumiem motywy, ale dowalić można na tysiąc innych sposobów. Przypisywanie zaś rozmówcy płatnego udzielania się na rzecz określonych sił skutecznie dewastuje nie tylko pojedynczą dyskusję (jak ktokolwiek ma udowodnić, że nie jest wielbłądem? brak pokwitowań przedłożyć?) ale i całe fora, na których taka praktyka się przyjmuje.

Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>>>Prosiłbym, Grzegorzu, byś powstrzymywał się od insynuacji.
>>Raczej od ironii. Nie widzę powodu żeby sobie jej odmawiać kiedy rozmówca kolejny już raz wcale sobie nie odmawia zagrywek jak z instrukcji propagandowych.
>Rozumiem motywy, ale dowalić można na tysiąc innych sposobów. Przypisywanie zaś rozmówcy płatnego udzielania się na rzecz określonych sił skutecznie dewastuje nie tylko pojedynczą dyskusję (jak ktokolwiek ma udowodnić, że nie jest wielbłądem? brak pokwitowań przedłożyć?) ale i całe fora, na których taka praktyka się przyjmuje.

Wiesz, zawsze przy podobnych okazjach zastanawia mnie, dlaczego najwyraźniej jest w porządku język rodem z partyjnej propagitki, ale już nie czepnięcie się tego języka. Czy ktoś zwrócił mojemu przedpiścy uwagę na to, że obsesje na temat Donka, Bronka i Peło powinien sobie zaspokajać w innych miejscach? Tego typu pyskówek owszem, jest w sieci dużo. M.in. dlatego raczej nie spodziewam się, żeby ktoś potraktował ironię jak "insynuację". IMVHO równie dobrze można by mieć pretensje o "insynuacje", że czyjaś stara klaszcze na Rubiku.
15-04-2011 03:34 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wiesz, zawsze przy podobnych okazjach zastanawia mnie, dlaczego najwyraźniej jest w porządku język rodem z partyjnej propagitki, ale już nie czepnięcie się tego języka.

Nie o fakt czepnięcia się czepiam, a o konkretny środek - hłe, hłe - "erystyczny".

>Czy ktoś zwrócił mojemu przedpiścy uwagę na to, że obsesje na temat Donka, Bronka i Peło powinien sobie zaspokajać w innych miejscach?

Konowal od dawna na Forum idiotyzmy wypisuje niemożebne i faktycznie wiele jest w sieci adresów, gdzie pasowałby o wiele lepiej niż tutaj. Ale póki Regulaminu nie łamie, pisać mu tu wolno.

>M.in. dlatego raczej nie spodziewam się, żeby ktoś potraktował ironię jak "insynuację".

No, popatrz tylko - a mnie się jednak udało .


Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
Konowal (6291 punktów)
>>Wiesz, zawsze przy podobnych okazjach zastanawia mnie, dlaczego najwyraźniej jest w porządku język rodem z partyjnej propagitki, ale już nie czepnięcie się tego języka.
>Nie o fakt czepnięcia się czepiam, a o konkretny środek - hłe, hłe - "erystyczny".
>>Czy ktoś zwrócił mojemu przedpiścy uwagę na to, że obsesje na temat Donka, Bronka i Peło powinien sobie zaspokajać w innych miejscach?
>Konowal od dawna na Forum idiotyzmy wypisuje niemożebne i faktycznie wiele jest w sieci adresów, gdzie pasowałby o wiele lepiej niż tutaj. Ale póki Regulaminu nie łamie, pisać mu tu wolno.
>>M.in. dlatego raczej nie spodziewam się, żeby ktoś potraktował ironię jak "insynuację".
>No, popatrz tylko - a mnie się jednak udało .
>
Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)

>
dzięki za poparcie w elementarnych sprawach

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
15-04-2011 12:42 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>Nie o fakt czepnięcia się czepiam, a o konkretny środek - hłe, hłe - "erystyczny".

Wiesz co, może ja się częściej obracam wśród strasznych chamów erystów, ale teksty w stylu "płacą ci za to" albo "już dostałeś esemesa z centrali" to jest już coś na poziomie starej klaszczącej na Rubiku. Mam wrażenie, że na Racjonaliście jest jakaś moda na zadęcie i koturny: któraś tam z kolei ksywka z Internetu domaga się tytułowania per "pan", teraz znowu standardowy docinek wyrasta na "insynuację".

>Konowal od dawna na Forum idiotyzmy wypisuje niemożebne i faktycznie wiele jest w sieci adresów, gdzie pasowałby o wiele lepiej niż tutaj. Ale póki Regulaminu nie łamie, pisać mu tu wolno.

To mniej więcej tak samo jak mi. Złamałem regulamin?
15-04-2011 14:41 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wiesz co, może ja się częściej obracam wśród strasznych chamów erystów, ale teksty w stylu "płacą ci za to" albo "już dostałeś esemesa z centrali" to jest już coś na poziomie starej klaszczącej na Rubiku.

Racjonalista, jak dotąd, szczęśliwie wolny był od tego typu "obyczajów" i bardzo chciałbym, aby tak pozostało.

>Mam wrażenie, że na Racjonaliście jest jakaś moda na zadęcie i koturny: któraś tam z kolei ksywka z Internetu domaga się tytułowania per "pan",

Też tego nie lubię...

>teraz znowu standardowy docinek wyrasta na "insynuację".

...ale takich "standardów" jeszcze bardziej.

>To mniej więcej tak samo jak mi. Złamałem regulamin?

Nie do mnie należy "urzędowe" interpretowanie Regulaminu. Jedynie czysto prywatnie upominam się o poszanowanie podstawowych kanonów uczciwej dyskusji.

Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
15-04-2011 18:22 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>Nie do mnie należy "urzędowe" interpretowanie Regulaminu. Jedynie czysto prywatnie upominam się o poszanowanie podstawowych kanonów uczciwej dyskusji.

Dopóki nie łamię regulaminu, będziesz musiał się zadowolić przyznawaniem minusów.
15-04-2011 11:32 
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)
>>>Masz jakąś misję od Boga, czy ktoś ci jednak płaci za sianie propagandy, bo wybory blisko? "Ruscy" usiłowali w cywilizowany sposób uzgodnić zmianę tablicy od momentu kiedy była powieszona. Rozumiem, że jeśli np. jacyś Żydzi niezadowoleni z napisu w Jedwabnem powieszą tam sobie własną tabliczkę mówiącą o polskim ludobójstwie, będziesz bił brawo? Jeśli masz siać tego typu idedolo, zmień forum. To nie jest miejsce na tanią propagitkę.
>>To o żydach to jest dopiero tania propagitka.
>To jest -- uwaga, trudne słowo -- ANALOGIA. Na chwilę zapomnij, że to "Ruscy" i spróbuj bezstronnie zastanowić się jakim słowem należałoby określić wieszanie tablic na cudzym terenie bez uzgodnienia ich z gospodarzem terenu, za to z włączeniem ni z gruszki ni z pietruszki sformułowań nie do zaakceptowania przez niego na pewien sporny temat.
>>Jeżeli by tam pojechał Gross powiesił tabliczkę ze swoim tekstem i ona wisiała by tam kilka miesięcy , a w nocy przeddzień np. upamiętnienia mordu w Jedwabnem z udziałem prezydentów Polski i Izraela, polska strona ją zamieniła na inną to nie zdziwiłbym się ostrej reakcji żydów.
>Oczywiście pamiętasz o tym, że zmiana tablicy była postulowana od pierwszych dni po jej powieszeniu?
>>Zaś oczywistym jest że nasz MSZ pod światłym przewodem płemiera i jego ministra dał ciała, ale oczywiście "POlacy nic się nie stało" no bo jakże inaczej.
>Po prostu musisz wcisnąć tego "płemiera" i to "PO", prawda? Boisz się, że premię stracisz? Czy jesteś zakamuflowanym wielbicielem Tuska? Bo wiesz, możesz sobie przyjąć za pewnik, że każda taka prymitywna propagandowa zagrywka zwiększa szanse, że czytający ciebie zagłosuje mimo wszystko na PO.
>

1. Powtarzam drugi raz że ruscy mieli prawo zdjąć tablicę, nawet na drugi dzień, co byłoby nawet zrozumiałe, ale w nocy w przeddzień uroczystości to po prostu jest niezrozumiałe, bo niby przyjaciele nie? choć dla niektórych niezapatrzonych w PO zrozumiałe.
2. Oczywiście wiem że była postulowana zmiana tablicy i dlatego też uważam że to Tusk z ministrami nie dopełnił obowiązku załatwienia tej sprawy jako strona rzadowa, bo jest po prostu "cienki" (cienki - to jest -- uwaga, trudne słowo -- ANALOGIA.)
3. Jeżeli ktoś głosuje tylko dla tego że ulega propagandzie to i tak nie mam szans go przekonać do prawdziwego stanu rzeczy bo propagandowo i agitacyjnie jestem na staconej pozycji - tacy jak Ty przytłaczają nie 10:1 w pisaniu tekstów propagandowych, tudzież umieszczaniu niewygodnych tematów w bazgrołach, albo usuwaniu postów.

PS. Widzisz ja też piszę ironicznie a Ty jako tego nie zauważasz, co do pyskówek to jakbyś nie wiedział potrzebne do tego są dwie osoby - conajmniej

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
15-04-2011 13:14 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>1. Powtarzam drugi raz że ruscy mieli prawo zdjąć tablicę, nawet na drugi dzień, co byłoby nawet zrozumiałe, ale w nocy w przeddzień uroczystości to po prostu jest niezrozumiałe

Przeciwnie, jest doskonale zrozumiałe: zbrodnia katyńska nie kwalifikuje się jako "ludobójstwo", nie powinna w ogóle zajmować połowy tablicy mającej upamiętniać ofiary katastrofy w Smoleńsku, nie została zmieniona mimo powtarzających się próśb ze strony rosyjskiej, a potencjalnie miał pod nią składać kwiaty prezydent Rosji, w dodatku niedługo przed wyborami. Rosjanie i tak wykazali dużo cierpliwości wobec polskiej prowokacji. Być może czekali na reakcję do ostatniej chwili.

>2. Oczywiście wiem że była postulowana zmiana tablicy i dlatego też uważam że to Tusk z ministrami nie dopełnił obowiązku

Płacą ci premię za każdym razem kiedy to napiszesz? Czy jednak masz misję od Boga? Nawracać na swoje "poglądy polityczne" idź w inne miejsce.
15-04-2011 13:45 
 Ocena 2 na 2
Manian (950 punktów)
>zbrodnia katyńska nie kwalifikuje się jako "ludobójstwo"
O Katyniu nie można powiedzieć, że był zbrodnią ludobójstwa. Polacy ciągle mówią o prawdzie i walce z kłamstwem katyńskim, tymczasem sami zamazują rzeczywistość. Ludobójstwem był Holocaust, bo był nastawiony na eksterminację całego narodu.
15-04-2011 14:42 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>>zbrodnia katyńska nie kwalifikuje się jako "ludobójstwo"
>O Katyniu nie można powiedzieć, że był zbrodnią ludobójstwa. Polacy ciągle mówią o prawdzie i walce z kłamstwem katyńskim, tymczasem sami zamazują rzeczywistość. Ludobójstwem był Holocaust, bo był nastawiony na eksterminację całego narodu.

Tak po prawdzie, to słowo "ludobójstwo" było przed rokiem 1948 używane luźno i opisowo, a zarzuty stawiane np. w Norymberdze czy Tokio nie używały tego sformułowania. Definicja "ludobójstwa" o której mówisz, czyli stosująca kryterium narodowe/etniczne/religijne została wprowadzona do prawa międzynarodowego przez odpowiednią konwencję ONZ właśnie z roku 1948. Ludobójstwo jest zresztą tylko konkretnym przypadkiem zbrodni przeciwko ludzkości, a że Katyń był zbrodnią wojenną i zbrodnią przeciwko ludzkości to raczej nie ma wątpliwości. Upieranie się przy "ludobójstwie" w sensie prawnym jest fałszowaniem rzeczywistości, w dodatku pozbawionym sensu. Polecam wywiad z autorytetem w tej dziedzinie:

wyborcza.p(*)ska_nie_jest_ludobojstwem.html
15-04-2011 14:56 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>"ludobójstwie" w sensie prawnym jest fałszowaniem rzeczywistości, w dodatku pozbawionym sensu.
Zgadza się, chodziło mi o kwestię prawną terminu "ludobójstwo". Polacy chcą jednak za wszelką cenę postawić na swoim i przez prowokację, po raz kolejny nasz naród pozuje na ofiarę. A pisanie o Smoleńsku - "drugi Katyń" jest już w ogóle czymś chorym. Tacy już jesteśmy, zawsze będziemy nasze szkody wyolbrzymiać, a prawda wymaga obustronnego akceptowania faktów.
15-04-2011 14:50 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Przeciwnie, jest doskonale zrozumiałe: zbrodnia katyńska nie kwalifikuje się jako "ludobójstwo", nie powinna w ogóle zajmować połowy tablicy mającej upamiętniać ofiary katastrofy w Smoleńsku, nie została zmieniona mimo powtarzających się próśb ze strony rosyjskiej, a potencjalnie miał pod nią składać kwiaty prezydent Rosji, w dodatku niedługo przed wyborami. Rosjanie i tak wykazali dużo cierpliwości wobec polskiej prowokacji. Być może czekali na reakcję do ostatniej chwili.

Podpisuję się pod każdym słowem powyższego...

>Płacą ci premię za każdym razem kiedy to napiszesz? Czy jednak masz misję od Boga? Nawracać na swoje "poglądy polityczne" idź w inne miejsce.

...tym bardziej przykro mi więc poinformować Cię, że ostatni raz resztką sił powstrzymałem się od postawienia minusa za kolejną Twą bardzo niską zagrywkę.


Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
15-04-2011 15:37 
 0 na 2
Grzegorz Staniak (2145 punktów)
>...tym bardziej przykro mi więc poinformować Cię, że ostatni raz resztką sił powstrzymałem się od postawienia minusa za kolejną Twą bardzo niską zagrywkę.

Wiesz co, nie krępuj się. Nie walcz ze sobą, stawiaj te minusy. Nie zależy mi jakoś specjalnie na punktach, rankingach i konkursach na najmilszego dyskutanta. Według mojej oceny nie mówię niczego, co nie byłoby już poniekąd standardowym, retorycznym docinkiem, na który rozmówca w pełni sobie zasłużył. Jeśli uważasz inaczej, dawaj temu wyraz tak jak uważasz za stosowne.
15-04-2011 15:41 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Proszę bardzo - minus.


Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365