 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-06-2011 21:32 | pastefqa (127 punktów) | podjazd - made by God... | Właśnie wróciłem z... qrwa - spaceru - powiedzmy. Niestety nieuniknionym jest, w tym (śmiesznym) kraiku, dokądkolwiek by się nie szło, przejście obok kościoła. No i właśnie obok jednego z dwóch w promieniu 400 metrów(!) właśnie przeszedłem. Remontują wejście do kościółka. Piękna cegła klinkierowa, równiutko ułożona pod stópki wiernych na trzech schodkach przed pięknym wejściem do domu bożego. A obok trzech (pięknie wyłożonych cegłą klinkierową) schodków? PODJAZD! W KLINKIERZE! DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!
No i moje pytanie: Czy Ci niepełnosprawni chadzają (przepraszam), wjeżdżają do kościółka po to aby za pośrednictwem tacy "podziękować" bozi za swoją niepełnosprawność? I to dwukrotnie ponieważ pan ksiądz umożliwił im to dzięki pięknemu podjazdowi?
Czy ja qrwa zwariowałem? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Ci niepełnosprawni wierzący zapewne zdają sobie sprawę z tego, że są przedmiotem zakładu boga z Szatanem, o piwo, czy o rację, ciężko powiedzieć.
Nie chcą więc boga zawieść i chodzą, hehe, do kościoła, bo wiedzą, że jak pękną od natłoku kar jakie bóg na nich zsyła, to bóg nie dostanie piwa i będzie zły. A wtedy mogą iść do piekła za karę.
|
|
| pastefqa (127 punktów) | >Czy ja qrwa zwariowałem?
Właśnie do mnie dotarło... Bardzo przepraszam wszystkich upośledzonych i ich opiekunów za bezpośredniość, ale:
! H E L O Ł !
! PAN BOZIA WAM TO ZROBIŁ !
|
|
 | 4 na 4 | Gosia (9452 punktów) | >>Czy ja qrwa zwariowałem? >Właśnie do mnie dotarło... >Bardzo przepraszam wszystkich upośledzonych i ich opiekunów za bezpośredniość, ale: >! H E L O Ł ! >! PAN BOZIA WAM TO ZROBIŁ !
No tak, ale za TWOJE grzechy, jeszcze żaden katolik Ci tego nie uświadomił?
|
|
|  | | pastefqa (127 punktów) | >No tak, ale za TWOJE grzechy, jeszcze żaden katolik Ci tego nie uświadomił?
Zawsze kiedy ktoś mnie uświadamia proszę o listę... Okazuje się, że samo proszenie jest wystarczające... :/
|
|
 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > ! PAN BOZIA WAM TO ZROBIŁ ! Oskarżanie Pana Boga o powodowanie niepełnosprawności jest bezpodstawne a zatem i niesprawiedliwe! Mamy takie nasze polskie, narodowe, przysłowie: "Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała!" Motocykliści pędzący na złamanie (dosłownie) karku. Skaczący do wody w miejscach niezbadanych, kierowcy prowadzący pod wpływem środków zmieniających świadomość, alpiniści lezący tam ,gdzie ich nikt nie szuka są tego przykładem. To ich wina, a nie Pana Boga, że potem muszą jeździć na wózkach. Z kolei wszelakie porażenia mózgowe, paraliże i wylewy to przyczyny chorób, też często zawinionych przez samych ludzi. Mam na myśli szczególnie wylewy krwi do mózgu. Nie zapominajmy , że Bóg jest miłością! Jak mówił ksiądz Tischner to DIABEŁ sprowadził na ziemię choroby, śmierć i zło!
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Jak mówił ksiądz Tischner to DIABEŁ sprowadził na ziemię choroby, śmierć i zło!
Zapomniał o klerze.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| finerbijk (17282 punktów) | >Czy ja qrwa zwariowałem? Chyba tak, jeśli ci takie coś przeszkadza. Może niepełnosprawny lubi zwiedzać kościoły, albo przyjedzie na imprezę dla rodziny, czy tylko chwilowo jeździ na wózku? Szkoda spaceru na nadzór remontów kościołów, które cię pewnie i tak nic nie obchodzą, albo rozważania, co niepełnosprawny może w nich robić.
|
|
 | | pastefqa (127 punktów) | >>Czy ja qrwa zwariowałem? >Chyba tak, jeśli ci takie coś przeszkadza...
No cóż - masz rację... Wierzący niepełnosprawny powinien umieć oddzielić swoją niepełnosprawność od "szczęścia" dziewięciolatka przy połykaniu ciała... Bo przecież przyjechał w gości! W pełni niepełnosprawny dzięki bozi jest tylko w miejscu zamieszkania. A i przecież nie mówię o kaplicy malowanej przez MA, tylko o jednej z tysięcy niepotrzebnych budowli na spokojnych osiedlach miejskich!
|
|
|  | | pastefqa (127 punktów) | >>>Czy ja qrwa zwariowałem? >>Chyba tak, jeśli ci takie coś przeszkadza...
No i nie odbiegajmy od tematu: Koleś bez nóg i jednej ręki, na wózku co niedziela zapieprza po klinkierowym podjeździe aby PODZIĘKOWAĆ bozi, ŻE ŻYJE! Kto tu jest wariatem do cholery?!?
|
|
| |  | | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | > Kto tu jest wariatem do cholery?!?Wielu ludziom niedotkniętym kalectwem trudno jest się pogodzić z brakiem możliwości emancypacji i śmiertelnością, nie powinno więc dziwić że osoby najciężej pokrzywdzone przez los są bardziej podatne na takie androny  Jedyny sposób na to, żeby sobie z tym radzić, to uświadamianie osób niewierzących, niereligijnych do uczestnictwa w wolontariacie i czynnego wspierania osób niepełnosprawnych o walkę z nierównym traktowaniem. Obecnie na pomaganie ludziom chorym i niepełnosprawnym kościół ma w Polsce monopol (mam na myśli ośrodki, hospicja itd.). Jednym z sztandarowych celów racjonalistów powinno być właśnie zmienienie postrzegania tego wszystkiego.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
| | |  | | pastefqa (127 punktów) | >Jedyny sposób na to, żeby sobie z tym radzić, to uświadamianie osób niewierzących, niereligijnych do uczestnictwa w wolontariacie i czynnego wspierania osób niepełnosprawnych o walkę z nierównym traktowaniem.
A osób religijnych i wierzących nie trzeba uświadamiać? Wszyscy oni są tacy świadomi?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | W moim odczuciu przejmowanie takich funkcji kościoła na rzecz organizacji świeckich poza utrudnieniem indoktrynacji tych najbardziej narażonych, przyniosłoby również pozytywniejsze postrzeganie takich organizacji przez społeczeństwo.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | pastefqa (127 punktów) | >W moim odczuciu przejmowanie takich funkcji kościoła na rzecz organizacji świeckich poza utrudnieniem indoktrynacji tych najbardziej narażonych, przyniosłoby również pozytywniejsze postrzeganie takich organizacji przez społeczeństwo.
Przepraszam, że dopiero teraz ale musiałem przetrawić to zdanie... A po przetrawieniu muszę powiedzieć, że więcej pożytku dałoby tłumaczenie na Polski:
WOŚP RULEZ!
Pitoląc takie zgrzewy tylko gmatwasz proste sprawy!
|
|
| | |  | | Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów) |
>Obecnie na pomaganie ludziom chorym i niepełnosprawnym kościół ma w Polsce monopol a właśnie... Dlaczego...?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
|  | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >A i przecież nie mówię o kaplicy malowanej przez MA, tylko o jednej z tysięcy niepotrzebnych budowli na spokojnych osiedlach miejskich! Obojętnie. Można kościołowi wiele zarzucać, ale nie posuwajmy się do absurdów. Jeśli są niepełnosprawni wierzący, to co ateistom do tego, jak im się z bozią układa.
|
|
| |  | | pastefqa (127 punktów) | >Obojętnie. Można kościołowi wiele zarzucać, ale nie posuwajmy się do absurdów. Jeśli są niepełnosprawni wierzący, to co ateistom do tego, jak im się z bozią układa.
Absolutnie nie mam zamiaru nikomu mówić jak mu się ma układać z bozią! Jedyne o co mi chodzi to ten bezsens związany z wiarą w stwórcę i beznogim gościem, który po pięknym podjeździe wjeżdża aby sypnąć złotówką na tacę za to, że nie ma nóg! Wszechmogący pozostawił go przy życiu odbierając mu większość kończyn i za to jest wdzięczny, a okazuje to wjeżdżając co niedziela po podjeździe z klinkieru... Przecież to jest chore! I uświadomiłem to sobie właśnie dzisiaj przechodząc obok jednego z dwóch upakowanych na moim osiedlu kościołów. Pan ksiądz buduje udogodnienie dla kogoś komu pan bozia zabrał nogi!
|
|
| | |  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Jedyne o co mi chodzi to ten bezsens związany z wiarą w stwórcę i beznogim gościem, który po pięknym podjeździe wjeżdża aby sypnąć złotówką na tacę za to, że nie ma nóg! A jak ma nogi i sypie to jest bardziej sensowne? Niepełnosprawność nie robi automatycznie ateistów, a czasami akurat odwrotnie, tak już psychika działa i nic nie poradzisz.
To nie jest takie proste, że kulawy resztę życia spędzi na przeklinaniu boga za swoje inwalidztwo, a zdrowy i bogaty na dziękach. Bóg niby wszystko może, ale za nic personalnie nie odpowiada. Katolik wierzy, że tutaj to tylko przejściówka, a w niebie nogi nie będą potrzebne, więc sypie kościołowi, aby załatwić sobie wejście.
|
|
| pastefqa (127 punktów) | >Czy ja qrwa zwariowałem?
A swoją drogą... Czy znajdzie się ktoś uczciwy z drugiej strony barykady i napisze po kiego grzyba łazi do kościółka? Co niedziela (kiedy tylko mogę) chodzę rano do sklepiku po browar (na kaca, niestety...) a ma to miejsce między 10.00 i 11.00tą. Mijam całe chordy (tłumy) wielbicieli pana Be. Wielu z nich to ludzie niedorozwinięci lub kalecy - powiedziałbym nawet, że większość... Czy może mi ktoś powiedzieć za co tak jesteście wdzięczni? Po cholerę tam biegacie? Dziękujecie za co? Brak ręki? Nogi? Siostra jest niewidoma? Brat nie ma oka i ręki? Czy nie powinniście nienawidzić sadysty? Tak szczerze...
|
|
 | 1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | Powinienies poczytac conieco o Sparcie. Oblejesz swe serce miodem. Nawet tak się zastanawiałem czemu tego przykładu nie przytoczyłeś , az się prosi. Zastanawiam się również nad tym czemu tutaj te żale wylewasz, chyba powinni wiedzieć o tym sami zainteresowani, czyli należałoby im to wyłuszczyć przy najbliższej okazji. > Czy ja qrwa zwariowałem?Ja uważam że jedynei cie "pogieło".
|
|
|  | | pastefqa (127 punktów) | > Powinienies poczytac conieco o Sparcie.> Oblejesz swe serce miodem.Tosenevrati... :/ I owszem - miód na serce... Szczególnie, że mogłem żyć wtedy, właśnie... > Ja uważam że jedynei cie "pogieło".  Mam niestety wrażenie, że bardzo mocno!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|