> >W to trudno powątpiewać:> >www.youtube.com/watch?v=nIt661hfr9c> >"TheThornson Inertial Engine"> Sorki, ale rozwiń.> Zastosowanie w samochodzie niemożliwe, bo "szarpie". Gdzie możliwe?A czemu w aucie niemożliwe? Wynaleziono przecież coś takiego jak amortyzator. Poza tym wszelki transport... zwłaszcza pionowzloty. Jakiś czas temu pisałem o innym napędzie bezodrzutowym o wiele efektywniejszym, w którym dwie masy krążą po okręgu (te same siły odśrodkowe pod względem wartości), ale jedna porusza się dwa razy szybciej. Wtedy taki mechanizm praktycznie odciążony jest od znacznych problemów wytrzymałości materiałowej, który ma silnik Thornsona. Taki układ można stosować niemal bez ograniczeń i można konstruować takie pionowzloty. Zastosowanie to na pewno początkowo służby ratownicze, prewencyjne i wojskowe. Z całą pewnością też NASA, która wiele skorzystałaby na tym, że napędy bezodrzutowe zasilane np. elektrycznie wynoszą ciężkie przedmioty na orbitę... a może nawet dalej...  Tu dodają się siły odśrodkowe - raz nakładają się na siebie, a raz znoszą się wzajemnie.
Prawie wszyscy ludzie dzielą się na tych, którzy gwałcą rzeczywistość i na tych, którzy tę rzeczywistość już zgwałcili... Nieliczni mają ten przywilej dymać ją za jej radosną zgodą..
|