Mam do Was pytanie z zakresu fizyki jądra atomowego. Czytałem ostatnio, że neutron może rozpasć się na przykład na proton, elektron i antyneutrino elektronowe dzięki oddziaływaniom słabym. Otóż zastanawiam się, czy oddziaływania te opisywane są przez jakis potencjał. W podręczniku, który czytałem nic na ten temat nie napisano. Trochę to dziwne. W przypadku oddziaływań elektromagnetycznych, grawitacyjnych czy silnych zawsze jest mowa o potencjale. |