 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-10-2011 21:44 | Marek1952 (330 punktów) | A jednak Palikot.
2 na 2 | Nie dawno napisałem , że najlepiej w dniu wyboru pojechać na ryby.
Zmieniłem zdanie , nie jest to zresztą nic dziwnego w Polsce. Mamy przecież w tym zakresie świetnych nauczycieli tzw klasę polityczną.
Dlaczego zagłosuję ?
Zapewne z tych samych powodów dla , których kiedyś oddałem swój głos na Stana Tymińskiego a potem z lubością obserwowałem jak cały zintegrowany klan polityczny stawał na głowie by go zdyskredytować .
Rodzi się pytanie dlaczego opluto Stana ?
Przecież wiedzą i inteligencją nie ustępował naszym tuzom . Odpowiedź na pewno nie jest prosta i jednoznaczna. Ja osobiście uważam , że zagrożenie brało się z faktu , że był on z po za klucza ówczesnej elity politycznej . Miał inne obce korzenie. Nie był uwikłany w Solidarność , Magdalenkę , okrągły stół.
Dla szarego Kowalskiego dawał więc szansę na zamieszanie w tym kolesiowskim tyglu . Zapewne nie bez znaczenia był fakt , że dla wielu Polaków był on człowiekiem sukcesu. Posiadał własny kapitał , własną firmę. Czyli to o czym marzył dopiero co wyzwolony kowalski . Mit amerykańskiego milionera.
Obecnie takim Tymińskim nowszej generacji jest Janusz Palikot.
Ktoś zapyta w czym jest lepszy od inny polityków ? I tu odpowiedź jest łatwiejsza niż przy Stanie. Przede wszystkim nie jest zamknięty w skostniałym kluczu przednich układów. Pokazał swoją pracą w prywatnym biznesie , że jest człowiekiem sukcesu . W odróżnieniu od innych polskich polityków swój kapitał osiągną tworząc towary handlowe a nie dojąc skarb państwa.
Potrafił również odsłonić słabości elit nie tylko PiS-owskich ale również w szeregach swoich dawnych kolegów i koleżanek. Nie myliło mu się białe z białym oraz czarne z czarnym .
Zapewne dlatego stały się obecnie obiektem ataków. O dziwo oskarżania są prawie takie same jak przypisywano Tymińskiemu. Zapewne jakiś leniwy agent Tomek swoją analizę oparł o akta Tymińskiego.
Nie pójdę więc na ryby.
Zagłosuję na nowoczesnego Tymińskiego. Bo ten wybór zagwarantuje mi , że skostniały układ z restauracji sejmowej dostanie nowej krwi. A etatowy koalicjant będzie mógł osadzić mnie miejsc w urzędach kolesiami PSL-u | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Zagłosuję na nowoczesnego Tymińskiego. Bo ten wybór zagwarantuje mi , że skostniały układ z >restauracji sejmowej dostanie nowej krwi.
-Ciekawe czy Palikot byłby zadowolony z tego porównania. Nie sądzę, Palikot tylko czasami robił coś idiotycznego, Tymiński był idiotą pełnoetatowym.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
 | | Marek1952 (330 punktów) |
>Ciekawe czy Palikot byłby zadowolony z tego porównania. Nie sądzę, Palikot tylko czasami robił coś idiotycznego, Tymiński był idiotą pełnoetatowym.
Porównując te dwie osoby miałem na uwadze ich podobieństwo w zakresie niezależności od starego układu.
A tak na marginesie , to takie bardzo polskie nazywać innego idiotą bez jakiegoś udokumentowania tego faktu. Mimo wszystko nie sądzę by Tymiński był większym idiotą od szeregu naszych parlamentarzystów. Po drugie raczej nie znam idiotów , którzy na zachodzie dorobili się sporego majatku
|
|
|  | 2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Mimo wszystko nie sądzę by Tymiński był większym idiotą od szeregu naszych >parlamentarzystów. Po drugie raczej nie znam idiotów , którzy na zachodzie dorobili się sporego majatku
-Facet spełniał wszelkie kryteria tego określenia. Starał się ja mógł. Wylądował jak kosmita i uważał, że w Polsce jest straszna nędza, że dzieci butów nie mają. Obiecywał jakieś rozdawanie pieniędzy. Cały sukces gospodarczy upatrywał w eksporcie ziemniaków do Rosji. Zapomniał, że w gospodarce rynkowej to każdy chce coś sprzedać, a o klienta trudniej i bardzo chętnie wszystko eksportujemy, nawet do Rosji odkąd nie płaci rublem transferowym. No i może o teczce zapomniałeś, czarnej teczce, gdzie miał straszne dokumenty na Mazowieckiego. W sumie było w niej wielkie G. Uderzające podobieństwo do obłędu Macierewicza i Kaczyńskiego, mam coś na was, ale nie pokażę. -A dorobienie się majątku, gdziekolwiek, nie klasyfikuje ludzi na mądrych i głupich, dobrych ani złych.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
| |  | | Marek1952 (330 punktów) |
Wylądował jak kosmita i uważał, że w Polsce jest straszna nędza, że dzieci butów nie mają. Nie jak kosmita ale Polak na emigracji. W Polsce lat 80 brakowało już wszystkiego.
Obiecywał jakieś rozdawanie pieniędzy. Nie on jeden , Wałęsa też chciał rozdawąć.
Cały sukces gospodarczy upatrywał w eksporcie ziemniaków do Rosji. Rosja zawsze powinna być dla nas rynkiem strategicznym ze względu na dużą liczbę konsumentów. Zapomniał, że w gospodarce rynkowej to każdy chce coś sprzedać, a o klienta trudniej i bardzo chętnie wszystko eksportujemy, nawet do Rosji odkąd nie płaci rublem transferowym. Ziemniak ma i pewnie będzie miał duże znaczenie w eksporcie do Rosji a w tamtych trudnych latach była to często wymiana barterowa. Tymiński wcale tu nie był marzycielem czy idiotą.
No i może o teczce zapomniałeś, czarnej teczce, gdzie miał straszne dokumenty na Mazowieckiego. W sumie było w niej wielkie G. Uderzające podobieństwo do obłędu Macierewicza i Kaczyńskiego, mam coś na was, ale nie pokażę.
Czarna teczka to chwyt nie tylko idiotów z PiS-u ale często stosowany chwyt wyborczy również w państwach o rozwiniętej demokracji. Zresztą chwyt był dobry pokazał to wynik wyborczy.
>-A dorobienie się majątku, gdziekolwiek, nie klasyfikuje ludzi na mądrych i głupich, dobrych ani złych.
No cóż , ja 30 lat prowadzę prywatną działalność i nie znam idioty , który by zrobił kapitał. Może to wyda ci się nieprawdopodobne ale robienie pieniędzy wymaga myślenia.
|
|
| | |  | 1 na 1 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >No cóż , ja 30 lat prowadzę prywatną działalność i nie znam idioty , który by zrobił kapitał. Może to wyda ci się nieprawdopodobne ale robienie pieniędzy wymaga myślenia. -Oczywiście. Myślenia o pieniądzach. Trzeba mieć tzw. smykałkę do interesów i takich ludzi nam trzeba. Ale czasami taki ktoś żyje tylko w świecie pieniędzy i nie ma pojęcia co to np. meteoryt i mówi, że gwiazda spada z nieba. Więc kwestii mądrości i głupoty to nie rozstrzyga, raczej zaradności.
-Aha. W kwestii formalnej. Żeby odróżnić tekst, na który odpowiadasz od tego co sam piszesz trzeba taki znaczek postawić przed wypowiedzią cytowaną, czyjąś: ">" Robisz podgląd i to od razu widać co czyje.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
2 na 6 | Piękny Lolo (2082 punktów) | >Zagłosuję na nowoczesnego Tymińskiego.
Jak dla mnie nietrafione określenie. Stan Tymiński pojawił się znikąd i znienacka, całkowicie mi nieznany nieszczęśliwy człowiek. Palikota znam, ta bandycka prywatyzacja Polmosu Lublin, wspieranie lubelskiego Kościoła (milion złotych na Diecezjalny Fundusz Stypendialny) i próba wykiwania żony przypodziale majątku, wspólnego dodam.
> Bo ten wybór zagwarantuje mi , że skostniały układ z restauracji sejmowej dostanie nowej krwi.
I tylko o to ci chodzi, żeby pojawił się jakiś świeży, co towarzystwo rozrusza, jakiś nowy, bo niektóre twarze na mównicy sejmowej się opatrzyły? Ten wybór gwarantuje ci jedynie to, że do Sejmu wejdzie następny delikwent realizujący interesy kapitału, a nie twoje.
|
|
 | | Marek1952 (330 punktów) |
>I tylko o to ci chodzi, żeby pojawił się jakiś świeży, co towarzystwo rozrusza, jakiś nowy, bo niektóre twarze na mównicy sejmowej się opatrzyły? Ten wybór gwarantuje ci jedynie to, że do Sejmu wejdzie następny delikwent realizujący interesy kapitału, a nie twoje. >
Od 20 lat politycy każdej opcji realizują interesy swoje i finansjery . Dlatego zawsze w życiu liczyłem na siebie.
|
|
 | | Paweł Rek (rexus) (2343 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
|  | | Marek1952 (330 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
| |  | | Paweł Rek (rexus) (2343 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
|  | | Piękny Lolo (2082 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
 | | Miłosz Michałowski (1657 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
| kadykianus (557 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
 | | Marek1952 (330 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
|  | | kadykianus (557 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
| |  | | Marek1952 (330 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|