Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dla kogo pracuje Rydzyk?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-05-2006 21:34jeyes (2281 punktów)Dla kogo pracuje Rydzyk?
Audycje Radia Maryja i artykuły w Naszym Dzienniku koncentrują się głównie na dwóch sprawach: antysemityzm oraz antyunijność (w sensie sprzeciwu obecności Polski w strukturach UE).
Zastanawia mnie na czyj młyn leje wodę Rydzyk i jego "eksperci" propagując antysemityzm i nawołując do wystąpienia Polski z UE?
W moim przekonaniu w dzisiejszym świecie sponsorami Rydzyka mogą być:
1) USA
2) Niemcy
2) Rosja
3) islamskie państwa arabskie
Ad 1) Czy możliwe jest, aby USA, które zawdzięcza swoją potęgę ekonomiczną i naukową Żydom - imigrantom, a jednocześnie oficjany i nieoficjalny sojusznik Izreala oraz protagonista ZSRR (obecnie Rosja) były jednocześnie sponsorem Rydzyka?
Ad 2) Czy możliwe jest, aby sponsorem Rydzyka były Niemcy, które za wszelką cenę nie chcą dziś być postrzegane jako IV Rzesza?
Ad 3) Czy możliwe jest, aby sposnorami Rydzyka była Rosja - odwieczny wróg zachodniej kultury, zachodniej demokracji, odwiecznie nastawione imperialnie państwo z chęcią wydalające Żydów poza swoje terytorium?
Ad 4) Czy możliwe jest, aby sponsorowały Rydzyka jakieś fundamentalistyczne organizacje arabskich terrorystów,dla których Zachód=Szatan?
Moim zdaniem odpowiedź twierdząca może paść wyłącznie w punktach 3 i/lub 4, przy czym wiedząc o antenach retransmitujących audycje RM znajdujących się na terenie Rosji oraz słysząc powitanie przełożonego polskich redemptorystów w języku rosyjskim przez telefon, gdy nie wiedział kto dzwoni, stawiam na punkt 3).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

waldmarc
Rydzyk to typowy oszołom rodzimego chowu i nie musi dla nikogo pracować. On naprawdę wierzy w to, co mówi. NIe ma co do tego dorabiać teorii spiskowych.
placownik (17853 punktów)

>On naprawdę wierzy w to, co mówi

   Może i wierzy. Pytanie tylko, za czyje pieniądze to co mówi jest tak dobrze słyszalne. I widzialne.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Trepek (76 punktów)
Eeeeeee...chyba masz syndrom Kaczyńskich, wszędzie te spiski Tak na serio Rydzyk to kawał ------------- --------- ------ ale nie sądze żeby z kimś współpracował, a już na pewno nie na tym szczeblu jaki sugerujesz....
kuter (330 punktów)
>Eeeeeee...chyba masz syndrom Kaczyńskich, wszędzie te spiski Tak na serio Rydzyk to kawał ------------- --------- ------ ale nie sądze żeby z kimś współpracował, a już na pewno nie na tym szczeblu jaki sugerujesz....

Radio Maryja to tuba propagandowa PIS , to ich kampania wyborcza i to mogą być ich pieniądze


rafa04
kasper
Trzeba wspomnieć o rentach wiernych słuchaczy, które systematycznie są wpłacane na konto toruńskiej stacji. Również trzeba pamiętać o sympatykach radia zza oceanu.

Niedawno wyszła na jaw zbiórka pieniędzy na wykupienie Stoczni Gdańskiej. Ale to zaledwie kilka milionów (dolarów$).

W skład "grupy radiowej" wchodzą: gazeta "Nasz Dziennik", telewizja "Trwam" oraz liczne biura parafialne.
Wystarczy wejść na stronę Radia i od razu rzuca się w oczy oferta kupna DVD.

Rydzyk, to wytrawny biznesmen, który prowadzi lobby w sejmie. Ma wśród polityków wielu zwolenników, u których zawsze może liczyć na "przysługę".

Interes kręci się. Wszystko sumuje się, a kasa wypełnia się pieniędzmi.

Pozdr.
kasper (153 punktów)
P.S.: ostatnio słyszałem, że mają być nadawane reklamy w telewizji Trwam. Zawsze znajdą się sposoby na podreperowanie kasy parafialnej.
Wilhelm
Przemek K.
Oj... obrodziło nam bajkami. Cóż, skoro rzeczywistość bajkowa.

Po śmierci ks. Jerzego Popiełuszki niektóre osoby, zbliżone do SB, najzupełnie poważnie doszukiwały się prowokacji ze strony CIA, wychodząc ze słusznego skądinąd założenia, że tylko osoba chora na umyśle mogła nie dostrzec, że jedyną siła która na tym zyska będzie Solidarność.

Jak się jednak łatwo przekonać, tak słabujących na umyśle jest w każdym środowisku dostatecznie wielu, by prowadzić działania przynoszące wyłącznie szkody. Więcej -- istnieje wyraźna korelacja między ideologicznym zaangażowaniem, a niedostrzeganiem konsekwencji własnych działań.
kafir (363 punktów)
Nie lubię spiskowych teorii, ale faktem jest, że podsłuchując czasami Rydzykowne Radio nie natrafiłem na krytyczne słowa skierowane przeciw Rosji. Nawet Katyń omijają z bezpiecznej odległości, bo by im Rosjanie dostęp do anten odcieli.
jeyes (2281 punktów)
Tu nie chodzi o wietrzenie spisku, ale o to, czyje pieniądze stoją za Rydzykiem. Mówienie o tym, że na antenie radia podają numery kont i emerytki wpłacają "wdowi grosz" nie wyjaśnia wcale za czyje pieniądze zbudowano radiostację, bo przecież nie z prywatnych oszczędności Ojca Imperatora?! Facet pojawił się znikąd i uruchomił radio - za co? Zakon mu dał? A skąd miał? Zakon, to nie ksiądz w parafii, z tacą nie latają i "Bóg zapłać" też nie dostają od wiernych.
kasper (153 punktów)
Nie wiem jakie są koszty powstania radiostacji. Domyślam się, że niemałe.

Czytałem, że Rydzyk uzbierał "kilka groszy" w USA (koniec lat 80-tych). A na dobry początek parafia udostępniła mu częstotliwość.
Tyle wiem. O innych sponsorach nie słyszałem i zapewne długo nie usłyszę. Zakładając, że takowi istnieją.

Pozdr.
Fragless (82 punktów)
Nie od dzis sa znane czeste i gęste kontakty Rydzyka z polonijnym "biznesmanem" z bodajże Argentyny, czy Peru (nazwiska w tym momencie sobie przypomniec nie moge) o bardzo skrajnych pogladach. Ok miesiac temu (w okresie najwiekszego smrodu wokół RM i listu nuncjusza papieskiego) ojciec dyr. odwiedzil tegoż jegomościa na Teneryfie.
Gowfrog
pytaniem nie jest skąd ojciec rydzyk wziął kasę, a jak wykurzyć z interesu ojca rydzyka. swoją drogą wierzę, że jest żydem, bo tylko oni mają taką głowę do interesów i z niczego robią coś...
Agnieszka (300 punktów)
>pytaniem nie jest skąd ojciec rydzyk wziął kasę, a jak wykurzyć z interesu ojca rydzyka. swoją drogą wierzę, że jest żydem, bo tylko oni mają taką głowę do interesów i z niczego robią coś...

Z tej wypowiedzi wynika, ze w pewnym sensie powielasz światopogląd Rydzyka. Miom skromnym zdaniem Żydzi to ludzie tacy sami jak my.
jeyes (2281 punktów)
Piszesz jak jakiś PiSowczyk albo nawet hitlerowski faszysta - odebrać Żydowi jego interes i samemu zacząć kosić kasiorę.
Mocno to obrzydliwe...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365