Racjonalista - Strona głównaDo treści
Półkule mózgowe a zaburzenia psychiczne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
21-11-2011 22:18młody banita (209 punktów)
(zablokowany)
Półkule mózgowe a zaburzenia psychiczne
Dłuższą chwilę zastanawiałem się do jakiego działu dać, temat ale ostatecznie chyba łatwiej stąd do bazgrołów niż w drugą stronę. Proszę nie sugerować się stronką, bo już sama jej nazwa zapowiada odrzucenie przez część forumowiczów.
Natknąłem się ostatnio na taki o to art. www.open-mind.pl/Ideas/ZabPol.php
Może trudno to nazwać pracą naukową, ale jest teza, parę argumentów, przyznam, że nawet zwróciłem uwagę, iż założenia o temperamencie i charakterze znajdują dość wyraźne odzwierciedlenie w moim otoczeniu zemną włącznie.
Ciekaw jestem Waszej opinii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Domestos z Bidetu (6257 punktów)
ha...
zawsze mnie zastanawia skąd ten rasizm:

=> prawe jest lepsze od lewego

Cytat:

Określenia takie jak prawość, czyjaś prawica, lub dwie lewe ręce, pojawiające się już w Piśmie Świętym, świadczą o większej sympatii naszego gatunku do prawej strony niż do lewej. Już wczesne badania neurologiczne wykazały, że lewa strona jest kontrolowana przez półkule prawą, a więc wynika z tego gorszą, lub nawet "złą".


oczywiście, że wyrocznie KK tak każą i tak jest, ale: dlaczego?

na zwykłą logikę? bez zbędnych ideologii i uprzedzeń?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
22-11-2011 08:59 
 Ocena 1 na 1
Xitami (133 punktów)
>=> prawe jest lepsze od lewego
kto jak kto, ale Domestos powinien wiedzieć, że papier toaletowy to dość młody wynalazek.
Oczywiście nie wiem co było skutkiem czego, tzn. czy skoro lewa gorsza to używano palca lewej ręki czy też odwrotnie. Nie wiem też oczywiście czy związek (przyczynowy) istnieje, ale coś w tym jest.
22-11-2011 09:09 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>>=> prawe jest lepsze od lewego
>kto jak kto, ale Domestos powinien wiedzieć,

Tak jest - trafiony zatopiony!

>że papier toaletowy to dość młody wynalazek.

i nie tak powszechny jak się wydaje!

>Oczywiście nie wiem co było skutkiem czego, tzn. czy skoro lewa gorsza to używano palca lewej ręki czy też odwrotnie. Nie wiem też oczywiście czy związek (przyczynowy) istnieje, ale coś w tym jest.

Właśnie - geneza rasizmu

Czy zaczęło się od zwykłych odruchów kojarzonych?

W końcu one istniały chyba przed biblią?

Aż boje się własnych pytań...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
22-11-2011 10:14 
 Ocena 2 na 2
zupełna (2507 punktów)
> Tak jest - trafiony zatopiony!
>>że papier toaletowy to dość młody wynalazek.
>i nie tak powszechny jak się wydaje!

A i dziś w Tajlandii, kraju o dużej tradycji higieny osobistej, sięganie lewą ręką po jedzenie to duuuży nietakt.
Lewą ręką dokonujemy ablucji po wiadomo czym, za pomocą wody z zbornika-elementu każdej toalety.
Papier toaletowy nie jest najhigieniczniejszym sposobem na zabiegi okołopupne, tak właściwie.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Wygląda na to, że jednak artykuł się nie obroni:
en.wikiped(*)here#Hemisphere_lateralization

Pozdrawiam

Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365