Racjonalista - Strona głównaDo treści
New Religion

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-11-2011 19:23Apokalipsus (72 punktów)New Religion
Ostatnio czytałem sobie o Latającym Potworze Spaghetti i o Niewidzialnym Różowym Jednorożcu. Bardzo spodobał mi się pomysł stworzenia nowej religii. Mam więc nadzieje, że przyłączycie się do zabawy.

To od siebie dam, ze bogów jest siedmiu (po jednym na każdy dzień tygodnia) i jednym ze sposobów oddawania im czci jest słuchanie muzyki, ale każde bóstwo preferuje inny gatunek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

perun (8610 punktów)
> Mam więc nadzieje, że przyłączycie się do zabawy.
>To od siebie dam, ze bogów jest siedmiu (po jednym na każdy dzień tygodnia) i jednym ze sposobów
>oddawania im czci jest słuchanie muzyki, ale każde bóstwo preferuje inny gatunek.
Jak, znajdziesz religie gdzie jest 7 bogiń, każda na każdą noc tygodnia to ja się pisze
Bogów na tym świecie nadmiar już jak dla mnie
23-11-2011 09:43 
 Ocena 2 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)

>Jak, znajdziesz religie gdzie jest 7 bogiń, każda na każdą noc tygodnia to ja się pisze
Perun, po co kombinujesz? Twoj dzien jest przed dniem Freyi, czego jeszce chcesz?
23-11-2011 11:13 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)
>>Jak, znajdziesz religie gdzie jest 7 bogiń, każda na każdą noc tygodnia to ja się pisze
>Perun, po co kombinujesz? Twoj dzien jest przed dniem Freyi, czego jeszce chcesz?

No, samej Freyi (m.in.)
23-11-2011 12:15 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
A ja bym chciała jej zaprzęg.




Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
23-11-2011 13:32 
 Ocena 4 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Trzeba być naprawdę boginią, aby gdzieś dojechać rydwanem zaprzężonym w tak samowolne wierzchowce!
25-11-2011 11:03 
 Ocena 3 na 3
Elka I Ponura (7473 punktów)
Właśnie załatwiliście problem - Ty podprowadzasz Freyi transport, a Perun podjeżdża swoim i wyrywa laskę na "Podwieźć gdzieś panią? Tak pięknym kobietom należy się szofer!".


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
25-11-2011 20:02 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)
>Właśnie załatwiliście problem - Ty podprowadzasz Freyi transport, a Perun podjeżdża swoim i wyrywa laskę na "Podwieźć gdzieś panią? Tak pięknym kobietom należy się szofer!".
Nie tak się Elka pyta autostopowiczke. Zatrzymujesz się i mówisz; po(d)wieście? Jak kumata to podniesie cenę do trzystu minimum
26-11-2011 04:25 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Nie tak się Elka pyta autostopowiczke. Zatrzymujesz się i mówisz; po(d)wieście? Jak kumata to podniesie cenę do trzystu minimum

Ale wiesz, że ona oprócz miłości robi w też płodności i martwych mężczyznach? Z respektem do kobity, bo cię zrobi na cacy!


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
perun (8610 punktów)

>Ale wiesz, że ona oprócz miłości robi w też płodności i martwych mężczyznach? Z respektem do kobity, bo cię zrobi na cacy!
O tych martwych mężczyznach to nie wiedziałem... i nie wiem czy to jakos wiąże się z tą płodnością
26-11-2011 22:05 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>O tych martwych mężczyznach to nie wiedziałem... i nie wiem czy to jakoś wiąże się z tą płodnością

Ma wiele sposobów, żeby zrobić - komu zachce - z d... jesień Średniowiecza, ot co! Wyrywaj ją na tego szofera lepiej, dobrze Ci radzę


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
perun (8610 punktów)
>>Jak, znajdziesz religie gdzie jest 7 bogiń, każda na każdą noc tygodnia to ja się pisze
>Perun, po co kombinujesz? Twoj dzien jest przed dniem Freyi, czego jeszce chcesz?
>
Cóż to na młodego boga jedna Freya
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Zanim przejdziemy do nowej religii, to chciałbym zgłości uwagi! Otóż jako ateista jestem przeciwnikiem 7 dniowego tygodnia i liczenia dat od "ery chrześcijańskiej". Logiczne wydaje mi się przywrócenie kalendarza Rewolucji Francuskiej (początek nowej ery, 10 dniowy tydzień etc).
23-11-2011 13:45 
 Ocena 6 na 6
marcin1902 (3438 punktów)
>(początek nowej ery, 10 dniowy tydzień etc).

Jestem za, o ile weekend będzie trwał 5 dni.

"W Anglii ludzie starają się być błyskotliwi przy śniadaniu. To straszne. Tylko głupcy są bowiem błyskotliwi o tej porze." Oscar Wilde
23-11-2011 14:25 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
10-dniowy tydzień liczono w Egipcie.
Marcin ma rację, ja też chcę 5-dniowy weekend

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
23-11-2011 14:39 
 Ocena 1 na 1
Apokalipsus (72 punktów)
>10-dniowy tydzień liczono w Egipcie.
>Marcin ma rację, ja też chcę 5-dniowy weekend

No to co za problem? Stwórz sobie odp. zasadę, np.:
"Trzeba pracować dwa dni w tygodniu, ponieważ przez pozostały czas musisz oddawać cześć bóstwom, a można to robić tylko w jeden sposób. Relaksując się"
Żaden problem.
marcin1902 (3438 punktów)

>Marcin ma rację, ja też chcę 5-dniowy weekend

Na razie siedzę na bezrobociu, to mam 7-dniowy weekend... Niestety nie jestem z tego happy...

"W Anglii ludzie starają się być błyskotliwi przy śniadaniu. To straszne. Tylko głupcy są bowiem błyskotliwi o tej porze." Oscar Wilde
Vytautas (4394 punktów)
>10-dniowy tydzień liczono w Egipcie.
   Także we Francji w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej wprowadzono dekady.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365