1 grudnia 2011 odbędzie się spotkanie dyskusyjne PSR Wrocław na temat: "Państwo a wolność". Spotkamy się o godz. 18:00 w klubie Minerwa w kawiarni Kalambur na ulicy Kuźniczej. Na początku zostanie omówiona indywidualistyczna i kolektywna koncepcja społeczeństwa oraz libertariański punkt widzenia. Dalej zastanawiać się będziemy m. in. czym są prawa jednostki i jakie jest ich źródło, czy grupa ma prawa większe niż jednostka i czy można poświęcić jednostkę w imię dobra grupy. Postaramy się także znaleźć najlepszą formę państwa jako punktu pośredniego pomiędzy totalitaryzmem a całkowitą anarchią. Wszystkich chętnych do rozmowy i (lub) do posłuchania serdecznie zapraszamy. Zainteresowanym polecam serię: "Indywidualizm i kolektywizm", www.youtube.com/watch?v=KURrcf_W1Sg przedstawiającą (nieco tendencyjnie) te koncepcje. |