Czas, zaczęło mnie to zastanawiać po przeczytaniu o nowo odkrytej planecie. Informacji o niej troszkę i pewnie każdy gdzieś się na coś nadział... Ale: czas. Czy w momencie gdy będziemy mieli kilka planet o formie Ziemia - nastąpi jakieś ujednolicenie czasu? Ziemia - nasza - to rok, czyli mniej więcej 365 obrotów wokół gwiazdy centralnej: Słońca. 365 po 24 godziny. Cytat:Np.:Planeta Kepler-22b jest odległa od Ziemi o 600 lat świetlnych. Jej promień jest około 2,4 razy większy od promienia Ziemi, a swoją gwiazdę obiega w 290 dni. Nie wiem ile trwa jedna tamtejsza doba...(gdzieś mignęło 18 godzin?) Ale - następuje tu chyba jakieś zakłócenie "stałej" formy czasu? ps: wsadzam w bazgroły bo może to już gdzieś ktoś wałkował? |