 |
Współczesny ksiądz "inkwizytor" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-12-2011 19:29 | Sochocki (14 punktów) | Współczesny ksiądz "inkwizytor"
1 na 3 | Oglądałem filmik, w którym katolicki ksiądz jawnie mówi, że palenie gejów na stosach powinno być praktykowane i że powinno się wrócić do pięknych czasów, kiedy takowe praktyki były stosowane. I powiem że się przeraziłem, bo przecież ten człowiek ma wpływ na wiernych w swojej parafii. A najgorsze jest to że rodzice, którzy uwierzą w homofobię, którą ten ksiądz jawnie popiera przecież mogą tą "wiedzę" przekazywać dzieciom i tym samym może wyrosnąć nam nowe pokolenia homofobów.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..bask (466 punktów) (zablokowany) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | A gdzie jest jakiś link do tego filmiku, który uwiarygadniałby Pana twierdzenie? |
#2 3 na 3 | Sochocki (14 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | |
#3 1 na 3 | NorahYorke (329 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | >I powiem że się przeraziłem,bo przecież ten człowiek ma wpływ na wiernych w swojej parafii.
Ten w pływ może być też bardzo pozytywny. Np. wierny może przez coś takiego wyjść z kościoła i już nie wrócić. Jeśli nie wyszedł to musiał podzielać podobne poglądy wcześniej, więc ani mu to nie pomoże, ani nie zaszkodzi. Ergo: Katoliccy talibowie to najlepsi przyjaciele polskich racjonalistów.
Be a world child Form a circle Before we all, go under (Radiohead, Street Spirit) |
#4 6 na 8 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | Widziałam ten filmik, co gorsze, pojawiło się tłumaczenie. www.youtube.com/watch?v=HCmzXZu70jYTo naprawdę wstyd, dziwi mnie, że władze kościoła pozostawiły to bez echa - taka osoba powinna wylecieć z hukiem. Nawoływanie do nienawiści i powrotu do metod, za które nie tak dawno dopiero zdążyli przeprosić... Kolejna niekonsekwencja, ale co zrobić, ta instytucja to same niekonsekwencje. |
| coreless (16088 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | > Widziałam ten filmik, co gorsze, pojawiło się tłumaczenie.Co gorsze, pojawiło się tłumaczenie? To naprawdę wstyd? - I to jest według Ciebie największy problem?! Patologię trzeba ujawniać i nagłaśniać, i się wstydem nie przejmować. Wstyd sprzyja sprawcy, nie ofierze. |
#6 2 na 2 | Gbursson (106 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | > Patologię trzeba ujawniać i nagłaśniać, i się wstydem nie przejmować. Wstyd sprzyja sprawcy, nie ofierze.Nieśmiertelne słowa piosenki Kazika: "Widzę to co widzę, i niczego się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi".
Odi profanum vulgus et arceo |
#7 7 na 7 | tabrek (67 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | Przecież to jest chyba Rafał Trytek, sedewakantysta, a zatem chyba raczej mu daleko do przeciętnego katolickiego księdza w naszym kraju. Większość być może myśli podobnie jak on, ale przynajmniej są aktualnie na tyle przytomni, że wiedzą, żeby takich wypowiedzi publicznie nie ujawniać. |
#8 3 na 3 | Gosia (9452 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" |
> To naprawdę wstyd, dziwi mnie, że władze kościoła pozostawiły to bez echa - taka osoba powinna wylecieć z hukiem.Ks.Trytek to schizmatyk, sedewakantysta, de facto poza Kościołem, choć sam się uważa za prawdziwego katolika, w odróżnieniu od całej hierarchii Krk. Benedykt XVI to dla niego antypapież. |
#9 1 na 1 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | > >Widziałam ten filmik, co gorsze, pojawiło się tłumaczenie.> Co gorsze, pojawiło się tłumaczenie? To naprawdę wstyd? - I to jest według Ciebie największy problem?!> Patologię trzeba ujawniać i nagłaśniać, i się wstydem nie przejmować. Wstyd sprzyja sprawcy, nie ofierze.Przeczytaj opis i komentarze - degenerat emocjonalny reprezentuje nasz kraj i jesteśmy odbierani przez jego pryzmat. To gorsze. Oczywiście, degenerację należy karać, ale gorsze - że nadal jest nie ukarany i cały świat to widzi. |
#10 1 na 1 bask (466 punktów) (zablokowany) | wyjaśniać kontekst | Dziękuję za link do filmu. Z informacji znalezionych w internecie wynika, iż ów ksiądz jest ultraortodoksyjnym lefebrystą, którego poglądy w żadnym wypadku nie są charakterystyczne dla przeciętnego katolickiego księdza. Zwłaszcza te o paleniu na stosie. Warto jest takie informacje zamieszczać aby ludziom nie namieszczać w głowie. Postawy takie jak ta zaprezentowana na filmie są raczej wyjątkiem, nie regułą. |
#11 3 na 3 | sinapis (1725 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | > Oglądałem filmik, w którym katolicki ksiądz jawnie mówi, że palenie gejów na stosach powinno być> praktykowane i że powinno się wrócić do pięknych czasów, kiedy takowe praktyki były stosowane.Duchowieństwo, szczególnie wyższe szarżą, zostałoby mocno przetrzebione...  |
#12 -1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | Ksiądz sobie mówi co chce i słusznie. Tak długo, jak sobie gada, albo do siebie, albo do innych, nie widzę problemu. Problem byłby wtedy, gdyby ten ksiądz zaczął palić ludzi na stosach. Różni ludzie mają różnego bzika. Ja na przykład uważam, że na stosie powinno się palić ludzi, którzy mówią z pełnymi ustami. To strasznie denerwujące, zawsze boję się, że ktoś mnie opluje. Szczególnie jak ten ktoś, je kapuśniak. Nienawidzę kapuśniaku.  Film stary, widziałem go na youtubie już lata temu. |
#13 8 na 8 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | Niestety kościół ma wpływ na kształtowanie młodych ludzi. Dzisiaj masz spoko księdza na religii, który gra na gitarze, za pół roku jedziesz na pielgrzymkę, a za rok rozdajesz ulotki, żeby zakazać całkowicie aborcji i żałujesz, że homoseksualiści nie płoną na stosach.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#14 1 na 1 | coreless (16088 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" |
Bardzo dobrze. Niech cały świat to zobaczy. |
| Świnka Flejka (553 punktów) | Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor" | Pod filmem jest podpis, że sprawą zajęła się prokuratura. Czy ktoś wie jak to się potoczyło? |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|