Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowa - RELIGIA - w Szwecji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-01-2012 16:48Domestos z Bidetu (6257 punktów)Nowa - RELIGIA - w Szwecji
Ocena 5 na 5
Kiedyś, choć nawet nie tak dawno, chwieliśmy ze znajomymi czcić samochody... W przy pewnych warunkach - opłacałoby się.
A tu dziś patrzę i oczom nie wierzę:

Piractwo oficjalną religią (w Szwecji)

Niby bzdurka, ale - pięknie obrazuje jak absurdem obchodzimy zakazy tego świata (czasem, też absurdalne).

Cytat:

Pierwszy wniosek Gersona został odrzucony, ponieważ mężczyzna nie podał w nim rytuałów wyróżniających Kopimism. Druga aplikacja została lepiej dopracowana i została przyjęta. Ciekawe, jakie to rytuały?


też mnie zaciekawiło...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>też mnie zaciekawiło...

Można pogdybać
Cytat:
For the Church of Kopimism, information is holy and copying is a sacrament. Information holds a value, in itself and in what it contains, and the value multiplies through copying. Therefore, copying is central for the organisation and its members.


A może wywodzą się z filarów?
Cytat:
Na podstawę religii Kopimizmu składają się cztery filary:

* Cała wiedza dla wszystkich.
* Poszukiwanie wiedzy jest święte.
* Obieg wiedzy jest święty.
* Akt kopiowania jest święty.

Eh, cholercia się pogubiłem. Link1 i link2
wafelos (517 punktów)
>Kiedyś, choć nawet nie tak dawno, chwieliśmy ze znajomymi czcić samochody... W przy pewnych
>warunkach - opłacałoby się.

Niestety, przy obecnych i ciągle rosnących cenach paliwa taka wiara była by niesłychanie droga. A co do tematu to muszę powiedzieć że taka religia ma naprawdę swoje ogromne plusy, nie zamkną ich za nielegalne oprogramowanie ani kary nie dadzą ponieważ to by obrażało ich uczucia religijne .
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Niestety, przy obecnych i ciągle rosnących cenach paliwa taka wiara była by niesłychanie droga.

e tam, wierni - wierzący nie praktykujący wspomaga tacką i będzie ok.
A przedmioty kultu, sprowadzamy bez podatków vatów i takich tam
I relikwie spokojnie opylamy Będzie kasa na paliwo
pzdr!

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
marcin1902 (3438 punktów)
>Cytat:

>jakie to rytuały?
>


Stawiam na:

- Pobieranie plików.

- Wypalanie płyt.

- Zgrywanie plików na pendrive .

- Zgrywanie plików na mp3 itp.

Modlitwy publiczne w kafejkach internetowych, dla bardziej religijnych w zaciszu domowym.


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
Frank Holman (5897 punktów)
Dla mnie nie ma wątpliwości, że w tę religię wierzę bezgranicznie.
Co więcej mam ku temu bardzo racjonalne podstawy.
Przemek J. (3008 punktów)
A ja jestem ciekaw pierwszej sprawy sądowej: obraza uczuć religijnych vs koncern medialny.

Aż dziwne, że ateiści w USA nie wpadli na taki sam pomysł, bo przecież tam w prawie mają instancję precedensu, więc ewentualna przegrana mogłaby pomóc otworzyć jakąś furtkę dla wolności (wyzwolenia spod zabobonu). Ewentualna przegrana koncernu (mało prawdopodobna), chyba powinna wzmocnić lobby anty religijne.

Niestety najgorzej na tym mogliby wyjść autorzy, którzy przez piractwo są okradani.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365