Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jeśli działania fizyczne dzielą się - to czy się mnożą?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
10-01-2012 22:52krystkon (459 punktów)Jeśli działania fizyczne dzielą się - to czy się mnożą?
Ocena 1 na 1
Spróbuję ponownie przełamać nieco modę na mechanikę kwantową. Wydaje się oczywiste, że działanie fizyczne dzielą się na wiele różnych działań.

Prosty przykład:
www.youtub(*)e=endscreen&NR=1&v=r2Kzl4RSVSo

Zwracam uwagę, że wszystkie złożone działania w tym przedmiocie wynikają wyłącznie z obrotów korby – z jednego prostego działania.
Można oczywiście przyjąć, że wynikają także ze struktury przedmiotu ale wówczas należałoby przyjąć (i wg mnie słusznie), że struktur przechodzi w działanie i na odwrót działanie w strukturę.


Chciałbym zapytać o to czy działania fizyczne mnożą się i jak mnożenie działań objawia się w rzeczywistości?

Mam nawet propozycję – koniunkcja – gdzie istnienie działania wynikowego zależy od istnienia każdego z działań przyczynowych. Inaczej mówiąc – określony wynik powstaje tylko w sytuacji złożenia się kilku pewnych działań jednocześnie.

Prosty przykład:
Na koniunkcji zbudowane są wszelkie zabezpieczenia (np. zawleczki). Działanie odbezpieczenia wynika ze złożenia się kilku rzadkich działań w koniunkcji. Proponuję rozważenie jakie działania muszą być wykonane przy odbezpieczaniu dowolnego zabezpieczenia, ile ich jest (w stosunku do jednego działania odbezpieczenia) i czy muszą się wydarzyć jednocześnie..
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Twoja terminologia jest nienaukowa. Stąd przeniesienie do Bazgrołów.

Struktura przechodzi w działanie? Ale struktura istnieje "cały czas", a działanie jest od czasu do czasu.

Pozdrawiam

Server and receiver are both blind.
krystkon (459 punktów)
Nie pasuje tu . W nauce jak w świecie mody - rozmawia się na określone tematy, w określonej konwencji. Odkrycia są ważne - jednak nie tak bardzo jak etykieta i cały ten cyrk .

Ja to rozumiem - jest OK - właśnie tu chciałem o tym rozmawiać. Następnym razem piszę od razu w bazgrołach .

Pozdrawiam

Krystian Hamerlik-Konopka
11-01-2012 10:43 
 Ocena 1 na 1
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)

>Ja to rozumiem - jest OK - właśnie tu chciałem o tym rozmawiać. Następnym razem piszę od razu w bazgrołach .
Nie musisz od razu w Bazgrołach. Jednak o ile używasz różnych pojęć "po swojemu", inaczej niż ogólnie przyjęte ich użycie i nie tłumaczysz dokładnie, co dla Ciebie znaczą, pozostaje mi przerzucać wątek do Bazgrołów. To kwestia formalna. Ja nawet nie oceniam, czy wątek jest mądry czy nie, po prostu sprawdzam, czy ma określone wymogi. Nawet jesli rozumiem, co masz na myśli w wątku, to ponieważ forum jest publiczne, trzymam się tego, by wypowiedź była czytelna dla publiczności i w czytelny sposób powiązana z nauką.
Jeśli na przykład chciałbyś wiedzieć, jak na przykład można by modyfikować ten wątek by nadawał się do nauki, to chętnie pomogę.

Pozdrawiam

Server and receiver are both blind.
krystkon (459 punktów)
W takim razie pomóż mi. Popraw mnie - najlepiej to napisz sam nowy wątek na ten temat - jeśli widzisz w tym sens. Ja wiem, że działanie każdej każdej cząsteczki wybuchającego gazu w cylindrze silnika sumuje się (tworząc bramkę logiczną alternatywy) do jednego ruchu tłoku w cylindrze - nie umiem jednak przekazać tego innym w taki sposób żeby mnie zrozumieli. Albo pokaż mi chociaż w tym miejscu - obojętnie.

Pozdrawiam

Krystian Hamerlik-Konopka
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Ok, daj mi troszkę czasu. Wyśle Ci na maila, jak napiszę.

Pozdrawiam

Server and receiver are both blind.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365