Spróbuję ponownie przełamać nieco modę na mechanikę kwantową. Wydaje się oczywiste, że działanie fizyczne dzielą się na wiele różnych działań. Prosty przykład: www.youtub(*)e=endscreen&NR=1&v=r2Kzl4RSVSo Zwracam uwagę, że wszystkie złożone działania w tym przedmiocie wynikają wyłącznie z obrotów korby – z jednego prostego działania. Można oczywiście przyjąć, że wynikają także ze struktury przedmiotu ale wówczas należałoby przyjąć (i wg mnie słusznie), że struktur przechodzi w działanie i na odwrót działanie w strukturę. Chciałbym zapytać o to czy działania fizyczne mnożą się i jak mnożenie działań objawia się w rzeczywistości? Mam nawet propozycję – koniunkcja – gdzie istnienie działania wynikowego zależy od istnienia każdego z działań przyczynowych. Inaczej mówiąc – określony wynik powstaje tylko w sytuacji złożenia się kilku pewnych działań jednocześnie. Prosty przykład: Na koniunkcji zbudowane są wszelkie zabezpieczenia (np. zawleczki). Działanie odbezpieczenia wynika ze złożenia się kilku rzadkich działań w koniunkcji. Proponuję rozważenie jakie działania muszą być wykonane przy odbezpieczaniu dowolnego zabezpieczenia, ile ich jest (w stosunku do jednego działania odbezpieczenia) i czy muszą się wydarzyć jednocześnie.. |