Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uporczowe (seryjne) posty powtarzające coś w kółko - co robić?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
12-02-2012 18:26ekologik (1240 punktów)
(zablokowany)
Uporczowe (seryjne) posty powtarzające coś w kółko - co robić?
Ocena 4 na 4
Sprawa w tym momencie dotyczy forumowicza Kr...

W wątku na inny temat popełnia już seryjne off-topy na tematy Abstraktowo-matematyczne
przy okazji zapominając, że już sto razy w innych miejscach oświecił nas że
"wszystko jest liczbą i materią jednocześnie"

o tutaj (na końcu kilka jego postów) :

www.racjonalista.pl/forum.php/s,480425/i,8#w481693

Czy takie wielokrotne mącenie i powtarzanie w kółko tego samego należy zgłaszać klikając
"Kolegium moderatorów"
czy to za wcześnie i należało nadal postami mitygować delikwenta?

Bo (z drugiej strony) zawracanie głowy "kolegium moderatórów" nie może być zbyt częste.

Mam nadzię, że odpowiedź da i innym cenne wskazówki w podobnych sytuacjach dlatego piszę.

Pozdrawiam

p.s
Znajomy fizyk (zaproszony na nasze forum) po zobaczeniu wątków Kr. w dziale Nauka
(zaczął czytać jeden jego wątek od początku) dał mi do zrozumienia,
że będzie omijał nasze forum (ze względu na skrajną niejasność postów itp).
Przykre
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hodża (11172 punktów)
>Znajomy fizyk (zaproszony na nasze forum) po zobaczeniu wątków Kr. w dziale Nauka
>(zaczął czytać jeden jego wątek od początku) dał mi do zrozumienia,
>że będzie omijał nasze forum (ze względu na skrajną niejasność postów itp).

Aby uprawiać pogranicze fizyki i filozofii trzeba być albo świetnym fizykiem i przynajmniej solidnym filozofem, albo vice versa. W każdym innym przypadku mamy do czynienia z twórczością podobną do inkryminowanych postów. Abstrakcja z definicji jest dziedziną trudną i bez solidnej podbudowy teoretycznej i dyscypliny logicznego myślenia łatwo zwodzi zuchwałych wędrowców na manowce zdrowia psychicznego. Gwoli usprawiedliwienia dodam, że taka aktywność może w pewnych sprzyjających okolicznościach zaznaczyć swój ślad w literaturze (chociaż z pewnością nie w fizyce) - czego dobrym, ale smutnym przykładem był Adam Wiśniewski-Snerg.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Przemek J. (3008 punktów)
Krystkon to typowy troll. Sam się przyznał, że niewiele czyta i niewygodne dla niego wypowiedzi pomija (ta druga myśl to moja parafraza jego wypowiedzi). Osobiście doradzam ignorować i może zablokować mu możliwość zakładania postów w dziale Nauka.

I do tego właśnie prowadzi myślenie, pomyślał. Prowadzi do kłopotów. Nawet kiedy wiesz, że inni potrafią myśleć za siebie, ty zaczynasz myśleć za nich też. [Terry Pratchett]
16-02-2012 01:13 
 Ocena 4 na 4
hubin (2274 punktów)
>Sam się przyznał, że niewiele czyta i niewygodne dla niego wypowiedzi pomija (ta druga myśl to moja parafraza jego wypowiedzi).

Allan Bullock opisał podobną wypowiedzią rozważania Hitlera, w studium tyranii.
Wydaje się to argumentem przemawiającym za ukróceniem działań tegoż trolla.

Odnośnie Fizyka sądzę, że użytkownik który wyrabia sobie opinię na podstawie jednego trolla o forum a następnie głośno strzela "emo focha", nie wniósłby nic ciekawego. Tym bardziej, że raczej ciężko znaleźć równie merytoryczne polskojęzyczne forum o takim zasięgu.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365