Racjonalista - Strona głównaDo treści
Och, kobieto!... (oda)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-03-2012 10:41Hodża (11172 punktów)Och, kobieto!... (oda)
Ocena 1 na 1
Och, kobieto!

Tyyy, o - Ty - muzo poety,
której wad nie godzi się nam opisywać, bo to nie miejsce
ani czas,
więc jeszcze raz.

O! muzo, Muzo poety,
jak Wenus z Milo delikatną dłonią odganiaj ciemne chmury Armagedonów reform.
Bądź hufcem walecznym i - ha ha! -
- niech w Twym kielichu nigdy nie zabraknie wina.

O, dzięki Ci, o, władcza Pani
za wszystkie radosne wzruszenia i geniusz, któregoś figlarną krotochwilą tchnęła
w te wersy, no, proszę.
Ehe!

Twoje wdzięki niech zawsze będą jak prawo grawitacji wielkiego Izaaka
(chodzi o tego angielskiego fizyka, który dostał w ryja jabłkiem z ogrodu Hesperyd)
bądź , och , bądź - zawsze taka, tylko taka.
Godna wszystkich przewag boskiej Wenery,
i to mało powiedziane.

Jednak kończę tu swą laudację
by nie wpaść w kicz i profanację
Twej świątobliwej istoty
dla której rozkosznej cnoty
nigdy nie dość pochwał.

O, pochwał nigdy nie dość
Dla rozkosznej cnoty Twej
Istoto boska, świątobliwa
Bądź zawsze, ach, zawsze, szczęśliwa
I niech dopisuje Ci zdrowie.
Hej!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MarcinK (9189 punktów)

To brzmi jak oda do Sobeckiej
08-03-2012 12:24 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)
>To brzmi jak oda do Sobeckiej
Doceń intencje i przestań się pastwić (ja też mu zazdroszczę odwagi).


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Hodża (11172 punktów)
>>To brzmi jak oda do Sobeckiej
>Doceń intencje i przestań się pastwić (ja też mu zazdroszczę odwagi).

Szczerze przyznam że nie poznaję siebie. To chyba wiosna obudziła we mnie nieznane mi wcześniej talenty. Dziękuję za słowa zachęty, dla początkującego poety nie ma nic gorszego jak bezlitosna krytyka

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
zupełna (2507 punktów)
>Och, kobieto!
>Istoto boska,
>Hej!

Zostawiłam to co najcenniejsze.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365