Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ballada o złodzieju

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
11-03-2012 18:01Hodża (11172 punktów)Ballada o złodzieju
Ocena 2 na 2

z zakrętu w ogrodzie
gdzie siedział na co dzień
pies ów, Cerberem nazwany
podchodząc po lodzie
zakradł się złodziej
chudy, zwiewny i szczwany

a krzaki jaśminu w promieniach słońca
jak marmur wykuty stały
zgadnij więc, synu - co zrobi obrońca
słusznie Cerberem nazwany

węsząc w skrytości
u bram swoich włości
wedle rozkazu włodarza
nie znał litości
i czuł zapach kości
który okazja mu stwarza

lecz nagle, jak nagle piorun uderza
zniknęły wszystkie formy
sfrunęły nawet ciche dotąd szpadle
i został jaśmin potworny

z krzaku jaśminu marmurowego
rozległ się promień ducha dzikiego
co w bajce tej objął realizm
nie ma w tym nic, mój synu, dziwnego
wierz w to, co mówi druh stary

a morał taki jest z tej opowieści:
sens zdarzeń wynika potem
nie wszystko, co jest, w słowach się mieści
a kamień rozbija się młotem
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
Plus, bo jakoś tak tajemniczo i Leśmianem zapachniało.
Hodża (11172 punktów)
>Plus, bo jakoś tak tajemniczo i Leśmianem zapachniało.

Dziękuję, dobry człowieku. Może to samo powietrze sprawia, jako że wiersz powstał był nieopodal Iłży, że ziemia świętokrzyska jakże obficie rodzi mistrzów strof poetyckich A na poważnie - swego czasu pisałem tu co nieco na temat poezji "sztucznie wspomaganej" (chodziło o programy wierszujące), ten wiersz powstał w okresie stymulacji chemicznej, w wieku 16 lat więc dziś raczej niczego podobnego bym nie napisał.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
>ten wiersz powstał w okresie stymulacji chemicznej, w wieku 16 lat więc dziś raczej niczego podobnego bym nie napisał.
Lecz przechowałeś ten wiersz x lat, i ostatecznie dziś go publikujesz.
Hodża (11172 punktów)
>Lecz przechowałeś ten wiersz x lat, i ostatecznie dziś go publikujesz.

Jako ciekawostkę raczej niż tylko z próżności Ostatnio nie mam możliwości spędzać więcej czasu na portalu, więc, aby o mnie nie zapomniano tutaj od czasu do czasu wrzucę jakąś głupotę. Utrzymując w ciągłej czujności moderację


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365