Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gdy byłem w dwóch postaciach...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
19-04-2012 00:08zboj1410 (44 punktów)Gdy byłem w dwóch postaciach...
Ocena -1 na 1
Nie wiem kiedy plemnia skonsolidowała się z jajem ale skutki tego faktu odczuwam nawet w chwili obecnej. Na szczęście jest to stan przejściowy (klatka schodowa). Czy było mi przyjemniej w 2-ch niezależnych formach? I czy tak można istnieć? Czy dopiero w połączeniu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ARGutowski (797 punktów)
> Czy było mi przyjemniej w 2-ch niezależnych formach?

No, to wygląda prawie jak jakiś koan:
pl.wikipedia.org/wiki/Kōan_(zen)

Ale "prawie" robi dużą różnicę...

PS.
Obstawiam szybkie przeniesienie wątku do wiadomego działu.

Pozdrawiam,
ARG


Wyjdź z domu - może przed Twoim blokiem dyskutują racjonaliści!
zboj1410 (44 punktów)

>
Wyjdź z domu - może przed Twoim blokiem dyskutują racjonaliści!


Klatka schodowa jako forma uwięzienia zmierzająca w wyznaczonym kierunku. Przed blokiem tylko wierzący.

"Proszę nie wskrzeszać"
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Czy było mi przyjemniej w 2-ch niezależnych formach?

Źle postawione pytanie. Nie mogło Ci być przyjemniej, bo "Ciebie" jeszcze nie było.
Ani zresztą żadnego innego podmiotu zdolnego do odczuwania "przyjemności".
zboj1410 (44 punktów)
>> Czy było mi przyjemniej w 2-ch niezależnych formach?
>Źle postawione pytanie. Nie mogło Ci być przyjemniej, bo "Ciebie" jeszcze nie było.
>Ani zresztą żadnego innego podmiotu zdolnego do odczuwania "przyjemności".
>

Więc drobne sprostowanie:
"nam"

"Proszę nie wskrzeszać"
19-04-2012 13:54 
 Ocena 1 na 1
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
>Więc drobne sprostowanie: "nam"

Raczej "im"? Punkt dla ARGutowskiego - to jednak koan.
zboj1410 (44 punktów)

>Ani zresztą żadnego innego podmiotu zdolnego do odczuwania "przyjemności".
>

Podmiot był jeden ale nie chce mówić co odczuwał.

Iskierko-czemuż tak krótko istniejesz? "Proszę nie wskrzeszać"
21-04-2012 13:54 
 Ocena 2 na 2
Ratatoskr (4439 punktów)
>> Czy było mi przyjemniej w 2-ch niezależnych formach?
>Źle postawione pytanie. Nie mogło Ci być przyjemniej, bo "Ciebie" jeszcze nie było.
>Ani zresztą żadnego innego podmiotu zdolnego do odczuwania "przyjemności".

To jedno. A dwa, że przed rekombinacją DNA z jaja i plemnika nie było jeszcze nawet twojego wzorca genetycznego. Nawet planu budowy organizmu, nie mówiąc już o nim samym.

www.tokfm.(*)grodzka/2012/02/premier_klamie

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365