Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy demon może być dobry?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
12-05-2012 17:06Ellenka (-1 punktów)Czy demon może być dobry?
Ocena -3 na 3
Któregoś razu rozmawiałam z księdzem o demonach, to już szok, ponieważ przerobiłam kilka takich rozmów i za każdym razem kiedy zaczęłam temat demonów, zaczęto mnie potępiać. Zapytałam, czy demon może być dobry. Oczywiście odpowiedź brzmiała nie, gdyż demon to zło wcielone. A jeśli ma przejawy to chce nas wykorzystać.
Co Wy o tym sądzicie?


Ja wyznaje zasadę "Ciemność nie zawsze oznacza zło, a światłość nie zawsze niesie ze sobą dobro." Niektóre demony były kiedyś aniołami, szlachetnym dobrem, który sprzeciwił się, bo coś mu nie pasowało. I to nie do końca takie proste jak się wydaję. My jako dzieci musieliśmy słuchać się rodziców, ale kiedy coś nam nie pasowało, sprzeciwialiśmy się. Tak samo anioły, w ich wypadku znaczy to wygnanie z nieba. Kilka razy miałam okazję rozmowy z kilkoma demonami, nie zwariowałam i nie, to nie jest iluzja.
Niektóre chcą zmiany i wrócić w szeregi aniołów, inne nie chcą, przez zasady jakie w niebie panują. Prawdziwa przyjaźń i miłość np. braterska ich zmienia na lepsze.

Czy Wy uważacie, że demona musi być zły? Że nie ma prawa zmienić się na lepsze jak człowiek?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

deili (1140 punktów)
A czy Królewna Śnieżka może mieć penisa ?
12-05-2012 17:48 
 Ocena 5 na 5
grzmot (741 punktów)
>A czy Królewna Śnieżka może mieć penisa ?
Wg Anzelma taka z penisem byłaby prawdopodobnie nawet lepsza. Ale możliwe, że nowa użytkowniczka nie do końca ogarnia charakter portalu i po prostu chciała uzyskać pomoc - a ta odpowiedź niewiele jej pomoże.

Do Autorki: Twoje pytanie zakłada istnienie demonów i aniołów, a większość ludzi tutaj ma pogląd przeciwny. Demony i anioły należą do tej samej grupy co elfy, jednorożce, skrzaty i św. Mikołaj. Więc jakiekolwiek rozważanie ich cech może mieć charakter wyłącznie gdybologiczno-rozrywkowy.
12-05-2012 17:55 
 Ocena 2 na 2
Lodowy (1486 punktów)
>A czy Królewna Śnieżka może mieć penisa ?
Oczywiście, że może. Masz coś przeciwko temu? Medycyna zrobiła w tej dziedzinie duże postępy.
13-05-2012 08:51 
 Ocena 3 na 3
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)
>>A czy Królewna Śnieżka może mieć penisa ?
>Oczywiście, że może. Masz coś przeciwko temu? Medycyna zrobiła w tej dziedzinie duże postępy.

Znaczy się - chirurgia imaginacyjna?

If you only have a hammer, you tend to see every problem as a nail.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Jakbyś nie wspomniała, że rozmawiałaś z demonami, to bym nie przenosił do Bazgrołów.
Warto byś się wytłumaczyła.

Pozdrawiam

Ciekawy film "Pochowajcie mnie pod podłogą". O matuszcze ZSRR chyba.
12-05-2012 20:24 
 Ocena 9 na 9
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Jakbyś nie wspomniała, że rozmawiałaś z demonami, to bym nie przenosił do Bazgrołów.
Ja parę razy z demonem rozmawiałem i nie zapomnę tego do końca życia, ale to demon seksu był.

>Warto byś się wytłumaczyła.
O nie! Tu tłumaczyć nie będę. To nie ten portal.

Pozdrawiam

@@@
.
spellbinder (8577 punktów)
>Kilka razy miałam okazję rozmowy z kilkoma demonami

Rozumiem, ja bardzo często prowadzę dyskusję z trollami.
i.czaplicka (5782 punktów)
Demon Drugiego Rodzaju?
Czym sie roznia trele od moreli? -ze jedne sa nagie, a drugie maja wloski (cytuje z pamieci)
12-05-2012 20:59Nie na temat
 Ocena 6 na 6
Michał96 (412 punktów)
>Kilka razy miałam okazję rozmowy z kilkoma demonami

Wybierz inne forum. Albo zmień dilera.
Ellenka (-1 punktów)
Wątek nie jest mój i nie wiem jakim cudem mam to konto. Proszę moderatora o usunięcie wątku oraz konta. Dziękuję.
12-05-2012 22:07 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wątek nie jest mój i nie wiem jakim cudem mam to konto.

To demon zrobił.
Bo to Zły Demon był.


Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany. (św. Faustyna)

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365