Racjonalista - Strona głównaDo treści
Korupcja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-06-2006 19:03kasper (153 punktów)Korupcja
Zdarzenie miało miejsce tydzień temu, tj. 15.06.

Wraz ze znajomym jechaliśmy samochodem do pracy. Słuchając w radiu relacji z meczu Ekwador vs Kostaryka, nie zauważyliśmy patrolu policji z radarem. Oczywiście zostaliśmy zatrzymani. Za przekroczenie prędkości, o 30 km/h, groziło nam około 200 zł i 6 punktów karnych. Mój kolega, kierowca, został poproszony do samochodu policyjnego. Po kilku minutach wrócił z uśmiechem na twarzy. W skrócie, policjant kazał wrzucić za tylnie siedzenie 50 zł i życzył szczęśliwej podróży, dodając: "zbieramy na flaszkę".
Oboje odetchnęliśmy z ulgą, lepsze 50 zł. niż 200 zł.

Kiwam głową, kiedy czytam lub słyszę o wykrytych przypadkach korupcji. Ale kiedy problem dotyczy nas samych, łatwo zmienić zdanie. Przecież to "tylko 50 zł.".

Pozdr.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gosia (9452 punktów)

>Kiwam głową, kiedy czytam lub słyszę o wykrytych
>przypadkach korupcji. Ale kiedy problem dotyczy nas samych,
>łatwo zmienić zdanie. Przecież to "tylko 50 zł.".>

I dlatego korupcja jest równie stara jak świat...
Nie znam człowieka, który byłby wolny od relatywizmu moralnego.Zawsze jest jakiś mandat, jakieś zaświadczenie, jakiś dom w budowie, czy chore dziecko...
I tak łatwo się usprawiedliwić.Przecież JA nie mam wyjścia,siła wyższa, podczas gdy ONI to co innego, łapówkarze i złodzieje...
Pozostaje faktem, że łapówki to zło,ale kto odważy się pierwszy rzucić kamień?
Pozdrawiam.
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
Korupcja jest wtedy, gdy ktoś żąda dodatkowej gratyfikacji za wypełnianie obowiązków. Gdy ktoś odstępuje od wypełnienia obowiązków w zamian za dodatkową gratyfikację, to wtedy mamy do czynienia ze zjawiskiem "załatwienia sprawy"

A tak a propos: czy zasugerowanie urzędnikowi straży miejskiej wypisania mandatu "za zaśmiecanie" zamiast wypisania mandatu za parkowanie w niedozwolonym miejscu i uiszczenie małej zamiast dużej opłaty jest korupcją czy czym?
DawidKarolkiewicz (984 punktów)

>A tak a propos: czy zasugerowanie urzędnikowi straży miejskiej wypisania mandatu "za zaśmiecanie" zamiast wypisania mandatu za parkowanie w niedozwolonym miejscu i uiszczenie małej zamiast dużej opłaty jest korupcją czy czym?

ochroną środowiska?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365