Problem leży w naszej intencji i w naszych oczekiwaniach. Wciąż żądamy tylko dla siebie i za nic w świecie nie chcemy z tego zrezygnować a jest to klucz do wszystkich problemów. Tylko zmiana intencji, zmiana nastawienia człowieka do człowieka i zmiana nastawienia do natury może uratować Europę i świat od kryzysu a może nawet od globalnej wojny. Może nie tylko wojny, bo możliwe że również od alergicznej reakcji całej natury, która eksplozjami żywiołów odreaguje fakt, że siłą wydzieramy jej wszelkie możliwe bogactwa naturalne w ramach realizacji własnych pragnień, egoistycznych pragnień. Już dawno przyszedł czas refleksji i przemyśleń i prawie już minął a my wciąż brniemy w ślepy zaułek i wykonujemy chaotyczne ruchy przeciwne wszystkim mechanizmom którymi rządzi się natura, przeciwko mechanizmom altruistycznym. W całej naturze począwszy od kamieni a skończywszy na ssakach przez całą warstwę roślinną i zwierzęcą w całej naturze obowiązuje tylko jedno prawo, które realizuje nadrzędny cel istnienia, „każdy istnieje aby istnieć mógł inny”, tzn. że nie ma takiego tworu w całej naturze który istniał by sam dla siebie, tak jak człowiek tego oczekuje. |