Racjonalista - Strona głównaDo treści
In vitro zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu Downa ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-08-2012 19:25julian (1206 punktów)
(zablokowany)
In vitro zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu Downa ?
Znalazłem tutaj taki artykuł:
rodzinakat(*)ryzyko-wystpienia-zespou-downa

Analizie poddano przebieg zapłodnienia pozaustrojowego w grupie 34 kobiet. Wszystkie kobiety w grupie badawczej miały powyżej 31 lat. Wszystkie otrzymały preparaty stymulujące pracę jajników. Farmakologiczna indukcja jajeczkowania należy do podstawowych procedur medycznych w in vitro.

Kiedy naukowcy badali kilkudniowe zarodki uzyskane ze sztucznie wspomaganego jajeczkowania, odkrywali w nich błędy genetyczne. Poczęte in vitro dzieci obciążone były chorobami genetycznymi.


Nie jest najnowszy ani na naukowym portalu,ale może jest coś na rzeczy?

Znalazłem na tym portalu katolickim ,z zasady przeciwko aborcji takie zdanie :
Tymczasem badania naukowe i nauczanie Kościoła katolickiego jasno wskazują, że embrion jest dzieckiem
rodzinakat(*)m-si-e-in-vitro-nie-uszczliwia
Ciekawie jakie badania naukowe to dowodzą? O tym już lekarz nie zechciał poinformować.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Znalazłem tutaj taki artykuł:
>rodzinakat(*)ryzyko-wystpienia-zespou-downa

Niepoważny. Niewart komentowania.

>Znalazłem na tym portalu katolickim ,z zasady przeciwko aborcji takie zdanie :
> Tymczasem badania naukowe i nauczanie Kościoła katolickiego jasno wskazują,

Ubóstwiam ten chwyt katolicki, że każdy powinien przyjąć nasze wierzenia, nie jako nasze wierzenia (bo ostatnio jesteśmy tolerancyjni i ekumeniczni i się już tak nie upieramy) ale jako, uważasz pan, naukową prawdę - stosują do czego popadnie, przeciw prezerwatywom, in vitro, związkom partnerskim... i tak dobrze, że odpuścili kwestie teatru, maszyn drukarskich i występów kobiet na olimpiadach, w których to sprawach też ongiś Protestowali z Całą Mocą...

>że embrion jest dzieckiem

Embrion dzieckiem nie jest z definicji. Między embrionem a dzieckiem różnica jest większa niż między dzieckiem a stuletnim starcem. Skoro dziś w Polsce embrion można bezkarnie dzieckiem nazywać, to czemuż nie mówi się o staruszkach poczętych?


Zdenerwowałam się, że prowadzę. (Natalia Pacierpnik, kajakarka górska)
Ania. (14138 punktów)
Zarodki z natury mają wady genetyczne, dlatego ponad 50% zarodków nigdy nie implantuje, a 15-20% zaimplantowanych ulega naturalnemu poronieniu.
Po prostu w badaniach in vitro mają zarodki bez tej naturalnej selekcji, stąd odsetek musi być wyższy niż w przypadku dzieci urodzonych.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365