Racjonalista - Strona głównaDo treści
Złotowłosa i Brunatny Baron

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-09-2012 07:47coreless (16088 punktów)Złotowłosa i Brunatny Baron
Wszyscy chyba znamy tę nigdy nigdzie niepublikowaną baśń braci Grimm. Złotowłosa, pragnąc uchronić swojego synka Bączka przed zemstą baronów, musi zawrzeć pakt ze złowrogim Brunatnym Baronem. Gdy już znajduje się pod jego przemożnym wpływem, wypadki nabierają rozpędu... Czy to jednak nie było tak, że szlachetna, prawa, wprawdzie nie nieomylna, ale niezastąpiona Złotowłosa tak naprawdę zawsze czuła tajemny pociąg do Brunatnego? W takim razie czy rzeczywiście mamy w tej sytuacji do czynienia z gwałtem Brunatnego na prawej, niewinnej, "nie nieomylnej, ale niezastąpionej", a może jednak z realizacją jej długo skrywanych i tłumionych erotycznych fantazji?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Matix (5786 punktów)
Czy mogę teraz zgwałcić jakąś dziewkę, a potem odesłać do tego tematu?
09-09-2012 08:39 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)
>Czy mogę teraz zgwałcić jakąś dziewkę, a potem odesłać do tego tematu?

A w jakim znaczeniu używasz słowa 'mogę'?
09-09-2012 09:41 
 Ocena 3 na 3
Matix (5786 punktów)
Jakaś dziewczyna się do mnie uśmiecha. Myślę sobie, ma na mnie ochotę. Więc ją gwałcę, a potem: "Co płaczesz? Przecież to twoje ukryte marzenie, idź sobie przeczytaj rewelacje corelessa"

Tak w skrócie wygląda ten temat.
coreless (16088 punktów)

Jest w tym coś na rzeczy, o ile umieścimy sytuację na odpowiedniej platformie znaczeniowej (słowo 'gwałt' ma różne znaczenia; za znaczenia, które Ty temu słowu przypisujesz, nie odpowiadam!).
Mimo powyższych zastrzeżeń, Twoja odważna interpretacja wydaje się frapująca i otwiera zupełnie nowe obszary interpretacyjne. Swoją drogą, Złotowłosa powinna przecież była wiedzieć, czym kończą się zazwyczaj bliskie kontakty niewiast z Brunatnym Baronem, a mimo to zdecydowała się na tę grę. Być może nawet flirtowała z nim dużo wcześniej, jeszcze zanim konszachty z nim wyszły na jaw, co wprawiło wierną jej starszyznę w przerażenie, a władców księstw Wschodu i strażników Świątyni - w zdumienie i konsternację.
09-09-2012 11:02 
 Ocena 3 na 3
Matix (5786 punktów)
Zauważyłem, że mężczyźni na tym portalu kiedy tylko jest okazja oznajmiają na różne sposoby swoje fantazyjne poglądy. Wiadomo, że każdy normalny facet chce się pieprzyć z pięknymi kobietami, ale czy to powód żeby z jednego uprzedmiotowienia kobiety (patriarchat religijny) przechodzić w kolejne (worek do ruchania)? W tej kwestii ten portal, a raczej poglądy tutejszych ludzi są dla mnie dalej zagadką, niby antyreligijnie tutaj, a dalej kobieta traktowana jest przedmiotowo tyle że w drugą stronę. Tutaj kobietę się po prostu kupuje, ma być młoda ładna, a jak się zestarzeje to rozwód, ja sobie wezmę nową młodą, bo mam pieniądze, a tamta niech sobie żyje sama, jej już nikt nie zechce. I ten portal ma niby powiązania z ruchem feministycznym? Muszę zatykać nos od smrodu tej hipokryzji. Może gdyby jeszcze tej hipokryzji nie było to bym jakoś przebolał, w końcu to właśnie wstręt do hipokryzji wyciągnął mnie kiedyś z kościoła, ale tu jest kolejna.
coreless (16088 punktów)

O ile dobrze zrozumiałem, uważasz, że Złotowłosa może być w tej relacji stroną bardziej aktywną, niż się wydaje na pierwszy rzut oka?
To ciekawe! Nie jest przecież wcale wykluczone, że całe to jej cierpiętnictwo, prawość i upodlona cnotliwość to tylko przedstawienie na potrzeby ciemnego ludu. Jeśli jest wystarczająco sprytna, może nawet sięgnąć po poparcie wasali Brunatnego Barona, a jego samego zmarginalizować lub nawet wyeliminować. Ale wszystko ma swoją cenę. Może wprawdzie zdobyć wpływowych przyjaciół, ale także narobić sobie wielu potężnych wrogów.
09-09-2012 11:54 
 Ocena 4 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nie masz tu do czynienia z jakąś oficjalną doktryną portalu. Jest na Racjonaliście wiele tekstów i wypowiedzi broniących praw kobiet. A, że świadomość w tym względzie wielu mężczyzn jest żadna, to i znajduje to pewne odzwierciedlenie w komentarzach i tematach (ale głównie forum, nie strona główna).
coreless (16088 punktów)
>Nie masz tu do czynienia z jakąś oficjalną doktryną portalu...

To poddało mi na myśl, że za Złotowłosą może stać po prostu pewien układ, który pcha ją w ramiona Brunatnego Barona. Ciekawe, czy sama Złotowłosa jest częścią tego układu, a może dała się po prostu wmanewrować, czy też - wydelegować do pełnienia pewnej roli? (W końcu nie jest nieomylna, choć niezastąpiona). Mogą też działać na nią pewne czynniki systemowe, dla niej samej nieświadome lub podświadome.

PS.
Czy nie mylisz jednak zbyt pochopnie pojęcia 'erotyczny' z 'seksualny' a 'gwałtu' z 'gwałceniem'?

09-09-2012 14:05 
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)
>Zauważyłem, że mężczyźni na tym portalu...<
Uważam, ze powinienem skorygować.....
Choć nie użyłeś konkretnego kwantyfikatora to pisząc "mężczyźni na tym portalu" - należało by uznać, iż masz na myśli "wszystkich" mężczyzn piszących na forum portalu??
Jeśli tak to należy to skorygować - wierz mi nie wszyscy mają tylko "dwie małe główki" .
BTW
Używanie w wypowiedziach "wielkich" kwantyfikatorów zakłamuje rzeczywistość.


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
coreless (16088 punktów)

No cóż, Złotowłosa to też tylko 'Złotowłosa' a nie 'kobieta w ogóle' (o ile w ogóle jest płci żeńskiej). Z tego, co wiem, nie przepadała też za jazdą konno (to jeśli chodzi o "dwie małe główki"), ale za to pasjami bawiła się piłką (zazwyczaj jedną na raz, ale zawsze tylko i wyłącznie grupowo).
orchidea78 (385 punktów)
We wszystkim można się "doszukiwać drugiego dna".
Wystarczy, że ktoś myśli inaczej-zawsze można rozpatrywać jakieś działanie ,jako zdominowane przez podświadomość (poglądy Freuda),przez wpływ kultury masowej czy wpływ naszego otoczenia.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365