 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-09-2012 02:36 | edna (-5 punktów) | dlaczego?
-7 na 9 | ateizm zdobywa coraz wiecej zwolennikow. To fakt. Ale musicie byc ostrozni, bo ja jako osoba totalnie anty religijna, pomijajac buddyzm , i moze jakies tam inne hinduskie odmiany religii zupelnie nie zagrazajace ludziom, uwazam, ze ateizm moze byc rowniez niebezpieczny i wywolywac, siac nienawisc i wojny ostatecznie. Czytam watki na tym forum i wiele razy spotkalam sie z ateistami, ktorzy zieja nienawiscia do ludzi religijnych. A to nie powoduje zrozumienia i zaprzestania wiary tych ludzi wierzacych, lecz nienawisc i chec zniszczenia was. To tak jakby powiedziec dziecku, ktore czeka na mame, ze nie wroci dzis, wiadomo, dziecko zacznie cie bic i kopac i nienawidzic cie. I wojna. Tylko , ze w tym przypadku dziecko nie rzuca w ciebie zabawkami ale ma do czynienia z smiertelna bronia. Pisze, do Was , bo ostatnio zastanawiam sie nad stosunkiem mojego chlopaka ateisty do wyznawcow islamu, muzulmanow. On ich nienawidzi, nienawidzi tych fundamentalistow islamskich, nienawidzi fundamentalistow wszystkich religii ale zwlaszcza islamska uwaza za najbardziej niebezpieczna. Zaczal publicznie wyrazac nienawisc do nich i ta nienawisc przeraza mnie. Ostatnio pojawilo sie zdjecie w internecie kota przybitego gwozdzmi do krzyza, ktory to niosa nigeryjscy, czy z ghany muzulmanscy zwolennicy wiary, by odpowiedziec na antymuzulmanski film jaki powstal, okropny widok, i co najgorsze oni krzyzuja takie koty badz inne niewinne zwierzeta czesto, nie wiem dlaczego, ale tez straszne bylo to jak przeczytalam komentaz pod ktorym podpisal sie moj partner :oby ktos ukrzyrzowal tak twoja matke huju:martwie sie o mojego chlopaka, i tak moze czasami moglabym powiedziec do chinczykow , ktorzy obdzieraja na zywca zwierzeta ze skory, ale jesli widzisz takie zlo i to co jest w glowach ludzi, w wiekszosci glow, to dlaczego nie mialbys pomyslec , ze jestes w piekle. Wiem, ze to nie odpowiednie slowo, zeby uzyc na tym forum, ale ja odkad pamietam, to idac lasem dostrzegaM NIE TYLKO TE PIEKNE PNACE SIE DRZEWA I ZIELONE KRZEWY ALE TAKZE TE POWALONE, ALBO MARTWA ZWIERZYNE, POZOSTAWIONE MALE SARENKI , BO JAKIS CZLOWIEK USTRZELIL ICH MAME I SA SKAZANE NA GLODOWA SMIERC. Mozecie udowadniac swoje racje ale w tym piekle nie macie szans na stworzenie niczego innego, to jest najokropniejsze miejsce w ktorym sie znalazlam, i wiem, ze gdzies tam jest moja planeta do ktorej wroce i pkaneta Ziemia zostanie prawidlowo uspiona nie raniac nikogo. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
12 na 12 | neurosurgery (2484 punktów) | Steven Weinberg dobrze ujął cały problem słowami: Cytat:Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli - źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii.
Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
|
|
9 na 11 | astrotaurus (12445 punktów) | >ateizm moze byc rowniez niebezpieczny i wywolywac, siac nienawisc i wojny ostatecznie. Na samym wejściu błąd fundamentalny. Ateizm jest brakiem teizmu i niczym więcej. Jako brak jest pusty, nie niesie żadnej idei, w imię której można by nienawidzić czy wojować.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | 2 na 2 | Marek Okrągły (2283 punktów) | > Na samym wejściu błąd fundamentalny. Ateizm jest brakiem teizmu i niczym więcej. Jako brak jest pusty, nie niesie żadnej idei, w imię której można by nienawidzić czy wojować.Dziękuję za kilka mądrych słów, bo też chciałem coś takiego napisać. Ja zresztą mam tym portalu motto podobne do Twojej wypowiedzi. Poza tym wypowiedź tej osoby, której odpowiadasz nosi wiele znamion trollingu 
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
|
|
 | -1 na 1 | edna (-5 punktów) |
>Na samym wejściu błąd fundamentalny. Ateizm jest brakiem teizmu i niczym więcej. Jako brak jest pusty, nie niesie żadnej idei, w imię której można by nienawidzić czy wojować. > Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. A jednak ateisci wojowali np. w okresie rewolucji francuskiej, wlasnie z uzyciem sily odchrzescijaniali Francje, czy tez stalinizm promowal ateizm ,przeciwstawiajac sie reliigii uzywal brutalnych srodkow, czy antyreligijny rezim w Albanii.
|
|
2 na 2 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | > ateizm zdobywa coraz wiecej zwolennikow. To fakt. Ale musicie byc ostrozni, bo ja jako osoba> totalnie anty religijna, pomijajac buddyzm , i moze jakies tam inne hinduskie odmiany religii> zupelnie nie zagrazajace ludziom, uwazam, ze ateizm moze byc rowniez niebezpieczny i wywolywac, siac> nienawisc i wojny ostatecznie.Ktoś może sobie dopasować filozofię ateistyczną do swojego własnego, niecnego celu, ale czy taki strach jest naprawdę zasadny ? Badacz nowych lekarstw na raka nie zakłada, że jego dzieło może być użyte później jako broń biologiczna. Takie myślenie hamuje rozrost i ja, przynajmniej, jestem temu kompletnie przeciwny. > Czytam watki na tym forum i wiele razy spotkalam sie z ateistami,> ktorzy zieja nienawiscia do ludzi religijnych. A to nie powoduje zrozumienia i zaprzestania wiary> tych ludzi wierzacych, lecz nienawisc i chec zniszczenia was. To tak jakby powiedziec dziecku, ktore> czeka na mame, ze nie wroci dzis, wiadomo, dziecko zacznie cie bic i kopac i nienawidzic cie.Jeśli to dziecko (osoba religijna) nie umie zaprzeczyć, że mama nie wróci (uargumentować swojej wiary i nie załamać się z powodu byle błahostki) to już problem tego dziecka. My winniśmy być odpowiedzialni za to, co mówimy, a nie za to, jak zareagują na to inni. > I> wojna. Tylko , ze w tym przypadku dziecko nie rzuca w ciebie zabawkami ale ma do czynienia z> smiertelna bronia.Fundamentalny brak w wychowaniu dziecka, w takim razie ! > Pisze, do Was , bo ostatnio zastanawiam sie nad stosunkiem mojego chlopaka> ateisty do wyznawcow islamu, muzulmanow. On ich nienawidzi, nienawidzi tych fundamentalistow> islamskich, nienawidzi fundamentalistow wszystkich religii ale zwlaszcza islamska uwaza za> najbardziej niebezpieczna.Zaczal publicznie wyrazac nienawisc do nich i ta >nienawisc przeraza mnie.Ja też ostatnio miałem ten problem. Ja jako wyznawca liberalizmu społecznego i pluralizmu kulturowego, śmiałem się z islamofobów (jeśli tego słowa mogę tu użyć), bo co to za różnica, czy koleżanka ma na imię Maria i chodzi w żakiecie, czy Miriam i chodzi w hidżabie. Jednak trzeba zauważyć, że muzułmanie (o ile nie chcą się zasymilować, a zazwyczaj nie chcą), są kompletnie niekompatybilni ze społeczeństwem zachodnim, mają swoje własne prawa, wywożą kapitał za granicę i domagają się specjalnych praw, które, niestety, otrzymują. Wszyscy fundamentaliści są niebezpieczni, ale Ci islamscy najbardziej, bo w przeciwieństwie, do, powiedzmy, katolików, nie mają żadnego jednego głosu, który im powie "stop". Abstrahując już od omylności, czy nieomylności papieża, żadne kolegium kardynałów nie wybierze na papieża ludobójcy, czy chociażby człowieka wojowniczego. Jak chrześcijanie robią coś głupiego i szkodliwego, to papież to (zazwyczaj) potępia. Dodatkowo muzułmanie przywiązują znacznie większą wagę do religii (szariat i te sprawy) niż zachód. Dowodem może być chociażby atak na stronę św. Faustyny, który chyba w mniemaniu islamskich hakerów miał nas wielce oburzyć. > Ostatnio pojawilo sie zdjecie w internecie kota przybitego gwozdzmi do krzyza, ktory to niosa> nigeryjscy, czy z ghany muzulmanscy zwolennicy wiary, by odpowiedziec na antymuzulmanski film jaki> powstal, okropny widok, i co najgorsze oni krzyzuja takie koty badz inne niewinne zwierzeta czesto,> nie wiem dlaczego,Kot nie zaatakuje ich w obronie, podobnie jak cmentarz: www.youtub(*)ure=youtu.be&fb_source=message> ale tez straszne bylo to jak przeczytalam komentaz pod ktorym podpisal sie moj> partner :oby ktos ukrzyrzowal tak twoja matke huju:martwie sie o mojego chlopakaJest chyb odrobinę nazbyt wojowniczy, to prawda. Ty możesz co najwyżej z nim rozmawiać i starać przekonać, że o ile ideę ma niegłupią, to przesadza z realizacją. Chyba większość z nas się tu zgodzi, że za muzułmanami specjalnie nie są, ale nie są też za ich ludobójstwem. > , i tak moze czasami> moglabym powiedziec do chinczykow , ktorzy obdzieraja na zywca zwierzeta ze skory,Ale litości, zwierzęta to nie ludzie. Znęcanie się nad nimi jest kompletnie nie na miejscu, ale oni nie robią tego z powodu jakiejś istniejącej bądź nieistniejącej istoty w niebie, która po śmierci (męczeńskiej) da Ci ileśtam dziewic. Robią to zazwyczaj dla skór i jedzenia, a to dosyć racjonalny powód. > ale jesli widzisz> takie zlo i to co jest w glowach ludzi, w wiekszosci glow, to dlaczego nie mialbys pomyslec , ze> jestes w piekle. Wiem, ze to nie odpowiednie slowo, zeby uzyc na tym forum,Czy ja wiem ? Krótko tu co prawda jestem, ale piekło to ładna metafora. A co do ludzi, to tak, ludzie są z natury gniewni i nie różnią się znowuż tak wiele od zwierząt, o ile nie chcą się różnić. > ale ja odkad pamietam,> to idac lasem dostrzegaM NIE TYLKO TE PIEKNE PNACE SIE DRZEWA I ZIELONE KRZEWY ALE TAKZE TE> POWALONE, ALBO MARTWA ZWIERZYNE, POZOSTAWIONE MALE SARENKI , BO JAKIS CZLOWIEK USTRZELIL ICH MAME I> SA SKAZANE NA GLODOWA SMIERC.Akurat osoby, które polują robią najmniejszą szkodę zwierzynie. Myśliwi polują tylko, jeśli nie zaburzy to specjalnie populacji zwierząt, poza tym mają obowiązek dbać o leża zwierząt i w razie konieczności ich dokarmiać. Małe słodkie sarenki zabijają idioci, a to jest chyba nawet nielegalne. > Mozecie udowadniac swoje racje ale w tym piekle nie macie szans na> stworzenie niczego innego, to jest najokropniejsze miejsce w ktorym sie znalazlam, >i wiem, ze gdzies> tam jest moja planeta do ktorej wroce i pkaneta Ziemia zostanie prawidlowo uspiona nie raniac> nikogo.To dosyć głupie stwierdzenie i zastanawiam się, czy wpis nie jest przejawem trollingu. PS. POLISH, MOTHERFUCKER, DO YOU SPEAK IT ?
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie.
|
|
3 na 3 | KozakZaporoski (198 punktów) | A właściwie to dlaczego zamiast obgadać problemy natury psychicznej twojego chłopaka z nim samym to obwiniasz tutaj w czymś ateizm? To jest wyłącznie twój problem - albo porozmawiaj z chłopakiem albo nie związuj się z takim "nienawistnikiem".
Pisanie takich komentarzy jakie pisze twój chłopak to zwyczajny debilizm i świadczy tylko o tym z jakim człowiekiem jesteś w związku, a nie o problemach środowiska ateistów czy racjonalistów. W końcu idioci i s*******ni też czasem bywają ateistami.
|
|
3 na 3 | Madman (7811 punktów) | >ateizm zdobywa coraz wiecej zwolennikow. To fakt. Ale musicie byc ostrozni,[...] Zwróć uwagę na fakt, że zdecydowanej większości morderstw i innych niegodziwości w całej historii dopuścili się niewierzący w Zeusa. Jeśli Ty też nie wierzysz w Zeusa, musisz być ostrożna...
|
|
 | -2 na 2 | edna (-5 punktów) | >>ateizm zdobywa coraz wiecej zwolennikow. To fakt. Ale musicie byc ostrozni,[...] >Zwróć uwagę na fakt, że zdecydowanej większości morderstw i innych niegodziwości w całej historii dopuścili się niewierzący w Zeusa. Jeśli Ty też nie wierzysz w Zeusa, musisz być ostrożna... Wykorzystujemy tylko niewielki procent naszej inteligencji, gdybysmy mogli wiecej to byc moze znane byly by dowody na istnienie i nieistnienie Boga. Dlatego nie wierze religiom i nie wierze rowniez w zalozenia ateizmu.Faktem jest to, ze zarowno religie jak i ateizm byly w przeszlosci powodem zadawania cierpienia, wojen, morderstw.
|
|
|  | 4 na 4 | Madman (7811 punktów) | >Wykorzystujemy tylko niewielki procent naszej inteligencji, Mów za siebie. >nie wierze rowniez w zalozenia ateizmu. Nie wierzysz w brak wiary? >Faktem jest to, ze zarowno religie jak i ateizm byly w przeszlosci powodem zadawania cierpienia, wojen, morderstw. To nie fakt, tylko Twoja interpretacja.
|
|
|  | 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | . >Faktem jest to, ze zarowno religie jak i ateizm byly w przeszlosci powodem zadawania cierpienia, wojen, morderstw. Żadne tam religie i żaden ateizm. Same ideologie/religie zła jeszcze nie czynią, aby zaistniało zło konieczną jest wiara w nie. Każda wiara ogranicza nas intelektualnie i moralnie, a im jest głębszą to tym bardziej.
Religia jest obrazą ludzkiej godności. W każdym społeczeństwie, religijnym czy też nie, będą ludzie postępujący dobrze, bo są z natury dobrzy, i ludzie postępujący źle, bo są z natury źli. Ale żeby dobrzy ludzie czynili zło, do tego potrzebna jest religia. Steven Weinberg
Komunistyczna religia - z dogmatem, że Boga nie ma - walczyła z chrześcijańską religią - z dogmatem, że Bóg jest. Obie siebie równo warte - z tym, że to komuniści, tego co najgorsze, od chrześcijan się nauczyli - a nie odwrotnie.
@@@ .
|
|
1 na 1 | maruda (5550 punktów) | Założyłaś watek bo niby się obawiasz o chłopaka, ale wychodzi na to że głownie chcesz sobie pojeździć po tym zbrodniczym ateizmie. Jest tylko jeden kłopot, bo przykłady które podajesz łączy może cokolwiek, ale nie łączy ich jedno, wspólna ideologia jak to sugerujesz. Z prostego powodu ateizm nie jest ideologią.
|
|
 | -1 na 1 | edna (-5 punktów) | >Założyłaś watek bo niby się obawiasz o chłopaka, ale wychodzi na to że głownie chcesz sobie pojeździć po tym zbrodniczym ateizmie. Jest tylko jeden kłopot, bo przykłady które podajesz łączy może cokolwiek, ale nie łączy ich jedno, wspólna ideologia jak to sugerujesz. Z prostego powodu ateizm nie jest ideologią. nie obawiam sie o mojego chlopaka, z powodu jak zareagowal na ukrzyzowanego kota przez dzieci z fundamentalnym brakiem dobrego wychowania, w sumie to naturalna reakcja, ja jak to zdjecie zobaczylam to tez pomyslalam , ze osoby ktore to zrobily, powinny zostac w humanitarny spasob uspione, i zadnen z nich nie powinien posiadac prawa do wychowywania dzieci, ale obawiam sie , ze bedzie ograniczal moje dzieci i wpajal im , ze boga nie ma
Mod: Proszono cię już o poprawną pisownię.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|