Racjonalista - Strona głównaDo treści
Afera trotylowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-11-2012 23:07MarcinK (9189 punktów)Afera trotylowa
Ocena 8 na 8

Afera trotylowa dostarcza ostatnio niebywałej rozrywki wszystkim mediom, a szczególnie tym wysoce satyrycznym, jak jedno z moich ulubieńców czyli "terlikowisko". Dziś oto ukazał się wywiad z redaktor Dorotą Kanią (www.fronda(*)zadnych-watpliwosci,23375.html), po którym nieco zwątpiłem w swe zdolności rozumienia polskiego języka. Właśnie pomoc forumowiczów w tej materii jest celem założenia tegoż wątku, gdyż być może brak mi niezbędnych po temu egzegetycznych kwalifikacji.

Konkretnie chodzi mi o ten fragment wywiadu:

Cytat:
Dokumenty, do których dotarliśmy nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Należy oprzeć się przede wszystkim o to, co napisali sami prokuratorzy. Mamy do czynienia ze specjalistycznymi urządzeniami, które nie pozostawiają wątpliwości. Specjaliści uważają, że może być tu bardzo mały margines błędu. Wykrywają to, co widać na ich czytnikach. Jeśli wykryto substancje czy składniki używane do produkcji m.in. materiałów wybuchowych trotylu czy nitrogliceryny, to tutaj wątpliwości nie ma. Te substancje znaleziono na wraku tupolewa, w ziemi, na miejscu badań polskich naukowców, biegłych i prokuratorów. Ze zdumieniem dowiedziałam się, że mamy pół roku czekać na wyniki tych badań. Później prokuratura to jeszcze uściśliła, że mamy czekać pół roku na dostarczenie do Polski próbek tych badań. To jest bardzo istotne, bo próbki pobierano w dwóch zestawach dla Polaków i Rosjan. Rosjanie obydwa zestawy zatrzymali. Nie da się jednak zatrzymać informacji o Smoleńsku. Krążą w internecie protokoły przesłuchań śp. Musia i Wosztyla. One pokazują jaki był faktyczny przebieg wydarzeń: słyszeli, że tupolewa silniki pracowały, tak jakby samolot chciał odlecieć, później były dwie eksplozje, na końcu silniki zamilkły.


Idąc dość wybiórczo:

Cytat:
Mamy do czynienia ze specjalistycznymi urządzeniami, które nie pozostawiają wątpliwości.


No to pięknie - brak wątpliwości, 100% zamach jak w pysk strzelił. W następnym zaś zdaniu:

Cytat:
Specjaliści uważają, że może być tu bardzo mały margines błędu.


Matko Przenajświętsza - jaki margines?

Lećmy dalej - teraz crème de la crème:

Cytat:
Wykrywają to, co widać na ich czytnikach.


Wot technika

I trochę dalej:

Cytat:
Później prokuratura to jeszcze uściśliła, że mamy czekać pół roku na dostarczenie do Polski próbek tych badań.


Te Putiny to próbki z czytnika zwinęły? JezusieMario

Niestety ta prawicowa nowomowa wykracza poza moje możliwości rozumienia. Może ktoś wyciągnie rękę i da radę to na polski przetłumaczyć? Oczywiście to nie jedyne kwiatki i to wszystko w jednym akapicie.

Odnośnie zawartości cukru w cukrze oraz wykrywalności trotylu polecam również:

wo.blox.pl(*)iceryna-i-rozne-pysznosci.html

Żeby zachęcić:

Cytat:
To charakterystyczne, że kiedy już do nich dotarło, jak bardzo się wygłupili, zrobili ucieczkę do przodu - dalej brnąc w chumanistykę. "Trotylu nie znaleziono, ale znaleziono materiały, które mogły wchodzić w skład trotylu" - oświadczył Wróblewski, najwyraźniej nieświadomy, że trotyl składa się wyłącznie z trotylu. To nie jest mieszanka, to związek chemiczny (ciekawe swoją drogą, czy ktoś w "Rzeczpospolitej" rozumie różnicę).

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
> Cytat:
dalej brnąc w chumanistykę.

Jezusiemaryjojózefieświęty. W CO???
Nie, nie mam do Ciebie pretensji, widzę, że tak jest w oryginale...
06-11-2012 08:59 
 Ocena 11 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>> Cytat:
dalej brnąc w chumanistykę.

>Jezusiemaryjojózefieświęty. W CO???
>Nie, nie mam do Ciebie pretensji, widzę, że tak jest w oryginale...

Tak ma być. Chumanista to człowiek dumny z tego, że nie rozumie, dlaczego prąd płynie dwoma kablami, a nie jednym.

Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
Kiełczewski (439 punktów)
..
>Tak ma być. Chumanista to człowiek [color=navy]dumny z tego, że nie rozumie, dlaczego prąd płynie dwoma kablami, a nie jednym[
Prąd elektryczny płynie niestety jednym kablem,a tym drugim tylko wraca do elektrowni.To chyba każdy"Chuma-
nista" zrozumieć powinien.Więc proszę więcej tolerancji dla Chumanistów.







'
06-11-2012 08:03
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
> Afera trotylowa dostarcza ostatnio niebywałej rozrywki wszystkim mediom, a szczególnie tym wysoce
>satyrycznym, jak jedno z moich ulubieńców czyli "terlikowisko". Dziś oto ukazał się wywiad z
>redaktor Dorotą Kanią
>(www.fronda(*)zadnych-watpliwosci,23375.html)

NAJNAJNAJPiękniejsze:

Cytat:
Jeśli wykryto substancje czy składniki używane do produkcji m.in. materiałów wybuchowych trotylu czy nitrogliceryny, to tutaj wątpliwości nie ma. Te substancje znaleziono na wraku tupolewa, w ziemi, na miejscu badań polskich naukowców, biegłych i prokuratorów.




>Odnośnie zawartości cukru w cukrze oraz wykrywalności trotylu polecam również:
>wo.blox.pl(*)iceryna-i-rozne-pysznosci.html
>Żeby zachęcić:
Cytat:
To charakterystyczne, że kiedy już do nich dotarło, jak bardzo się wygłupili, zrobili ucieczkę do przodu - dalej brnąc w chumanistykę. "Trotylu nie znaleziono, ale znaleziono materiały, które mogły wchodzić w skład trotylu" - oświadczył Wróblewski, najwyraźniej nieświadomy, że trotyl składa się wyłącznie z trotylu. To nie jest mieszanka, to związek chemiczny (ciekawe swoją drogą, czy ktoś w "Rzeczpospolitej" rozumie różnicę).


...tak samo zresztą związkiem, a nie mieszanką, jest nitrogliceryna.

Rozumieć chyba należy, że we wraku znaleźli takie substancje i składniki wchodzące w skład trotylu i nitrogliceryny, jak materiały oznaczane w specjalistycznym żargonie symbolami C, N, O i H...

Strach pomyśleć, co będzie, kiedy Złowieszczy monotlenek diwodoru odnajdą - bo przecież z niego uzyskuje się surowiec do produkcji ładunków termojądrowych...

Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
06-11-2012 11:23 
 Ocena 10 na 10
MarcinK (9189 punktów)

>Cytat:
Jeśli wykryto substancje czy składniki używane do produkcji m.in. materiałów wybuchowych trotylu czy nitrogliceryny, to tutaj wątpliwości nie ma. Te substancje znaleziono na wraku tupolewa, w ziemi, na miejscu badań polskich naukowców, biegłych i prokuratorów.

>

Się by można gupio spytać "Na co wątpliwości?" no aleć to chyba już zaawansowana lemingoza by była.

>...tak samo zresztą związkiem, a nie mieszanką, jest nitrogliceryna.
>Rozumieć chyba należy, że we wraku znaleźli takie substancje i składniki wchodzące w skład trotylu i nitrogliceryny, jak materiały oznaczane w specjalistycznym żargonie symbolami C, N, O i H...

Ja mam lepsze:

Pu - pluton
Ti - tytan
N - azot

Noć przecie zamach jak w pysk strzelił

>Strach pomyśleć, co będzie, kiedy Złowieszczy monotlenek diwodoru odnajdą - bo przecież z niego uzyskuje się surowiec do produkcji ładunków termojądrowych...

Szczęśliwie mamy Macierewicza - on to zjonizuje i zagęści i po krzyku
06-11-2012 11:33 
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ja mam lepsze:
>Pu - pluton
>Ti - tytan
>N - azot
>Noć przecie zamach jak w pysk strzelił

To nie koniec:

Th - tor
U - uran
S - siarka
K - potas




Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
06-11-2012 11:42 
 Ocena 3 na 3
MarcinK (9189 punktów)

>To nie koniec:
>Th - tor
>U - uran
>S - siarka
>K - potas
>

Słusznie - z niemiecka lepiej - przecie to nie Polak jeno Kaszub, a i dziadek gdzieś tam się zaplątał
Jacek_G (35558 punktów)
Piękne to wszystko, jesli można tak powiedzieć: radosna trotylowa twórczość własna.
A ja się zastanawiam - do jakich absurdów, domysłów nie mających absolutnie nic wspólnego z chemią, techniką pomiarową oraz procedurami badania wypadków lotniczych jest w stanie zabrnąć człowiek, który już raz sobie coś a priori założył i teraz pozostała mu już tylko kwestia udowodnienia tego?
Jak się okaże, że ten trotyl jednak był (a okaze się, bo jak mówi archeolog Marek Poznański z Ruchu Palikota, który sam znajdował tam zapalniki i skorupy pocisków z czasów II wojny oraz późniejszych manewrów) + ciała, fotele wraku itd zostały wymieszane z błotem - to już mamy wątek zamachu "pewny" na mur-beton

Ciekawiostką jest to, że Poznanski pytany o to, czy informował służby o swoich znaleziskach powiedział, że wszystko na bieżąco było dokumentowane. Z żalem dodaje "Pan Macierewicz nie chciał skorzystać z moich informacji, mimo że pasują do jego układanki, bo jestem z innej partii politycznej. To kuriozalne"

Trudno nie dopowiedzieć, czemu nie chciał: przecież Poznański je wszystkie podrobił aby sobie tylko przypisać chwałę, a może nawet kiedyś przeskoczyć PiS w sondażach..
pozdrowienia
06-11-2012 11:39 
 Ocena 3 na 3
MarcinK (9189 punktów)
>który już raz sobie coś a priori założył i teraz pozostała mu już tylko kwestia udowodnienia tego?

Tego nawet udowodnić nie trzeba - wystarczy, że są "domysły", "zapytania" czy "wątpliwości"

>to już mamy wątek zamachu "pewny" na mur-beton

Mur beton był jak nam Tusk z Putinem zabili jedynego niezależnego prezydenta w III RP. A to już było wiadomo 10 kwietnia.

>Ciekawiostką jest to, że Poznanski pytany o to, czy informował służby o swoich znaleziskach powiedział, że wszystko na bieżąco było dokumentowane. Z żalem dodaje "Pan Macierewicz nie chciał skorzystać z moich informacji, mimo że pasują do jego układanki, bo jestem z innej partii politycznej".

Gdzie tam pasują - jakie błoto? Zamach, Panie, zamach
06-11-2012 11:54 
 Ocena 2 na 2
Jacek_G (35558 punktów)
> Tego nawet udowodnić nie trzeba - wystarczy, że są
> "domysły", "zapytania" czy "wątpliwości"
Z tym "nie trzeba" to nie do końca: była przeciez konferencja naukowa, na której prof. Binienda i dr Nowaczyk przedstawiali swoje założenia oraz wyniki analiz. Później opisany w Gazecie Polskiej korowód, w którym niby ustawiali się do Biniendy funkcjonariusze naszego państwa, aby te założenia dokładnie uzyskać. Ponoć chcieli, umiawiali się.. ale w końcu się nie pojawiali, niechybnie znów spisek jakisik.
> jak nam Tusk z Putinem zabili jedynego niezależnego
> prezydenta w III RP. A to już było wiadomo 10 kwietnia.
I znów czuję się powołany do funkcji adwokata diabła: trzeciej i pół
> Gdzie tam pasują - jakie błoto? Zamach, Panie, zamach
Tja.. i już mieliśmy nadzieję, kiedy ówczesna ministra zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że błoto przekopano do 1m i jest ok.. teraz trzeba tam znów jechać i całe to błoto rewitalizować aby śladów bo żadnych niewybuchach ni tyrotylu nikt nie znalazł..
06-11-2012 12:06 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)

>Z tym "nie trzeba" to nie do końca: była przeciez konferencja naukowa,

Z tą "naukową" to pojechałeś

> Później opisany w Gazecie Polskiej korowód, w którym niby ustawiali się do Biniendy funkcjonariusze naszego państwa, aby te założenia dokładnie uzyskać. Ponoć chcieli, umiawiali się.. ale w końcu się nie pojawiali, niechybnie znów spisek jakisik.

Matactwo, spisek etc. To wraże siły są.

>I znów czuję się powołany do funkcji adwokata diabła: trzeciej i pół

Chwilowo chyba nawet mieli czwartą

>Tja.. i już mieliśmy nadzieję, kiedy ówczesna ministra zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że błoto przekopano do 1m i jest ok.. teraz trzeba tam znów jechać i całe to błoto rewitalizować aby śladów bo żadnych niewybuchach ni tyrotylu nikt nie znalazł..

Żeby tylko te Putiny tego błota nie wymyły bo co to będzie
Irracja (4721 punktów)
... a nie było czasem wzmianki o znalezieniu śladów mąki, cukru, proszku do pieczenia?... może jakiś płyn do naczyń, lub szyb?... skoro byliśmy sojusznikami USA na Bliskim Wschodzie to może Al-Kaida jakąś "brudną bombę" odpaliła?... jak ma być "teoria spiskowa" to spiskujmy na całego...
>
Selanos (12869 punktów)
Ja proponuję wnieść śladowe ilości trotylu w liczbie ton pięciu do budynku Sejmu w momencie obrad i przy pełnej frekwencji. Ludzi tym wybuchem nie zabijemy.
doppelganger (3218 punktów)
Taki trochę śmiech przez łzy:

Polska, rok 2032. Wykład prof. M. z fizyko-hitorii na polskich uczelniach o temacie: "Ruski elektromagnes i sztuczna mgła a kłamstwo smoleńskie."


16-11-2012 11:34 
 Ocena 6 na 6
MarcinK (9189 punktów)
>Taki trochę śmiech przez łzy:

Tu pozostaje tylko śmiech. Jak tylko Prawi i Sprawiedliwi odzyskają dla nas Niepodległość to zaraz skończy się ta parodia śledztwa:



Zaraz podjęte będą zdecydowane działania:



I błyskawicznie uda się dojść do Prawdy:


A winnych ukarać:




Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365