 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-11-2012 02:04 | Selanos (12869 punktów) | Materiał na plakaty
16 na 18 | Po raz kolejny podczas dyskusji na temat ateizmu usłyszałem, że ateizm jest odpowiedzialny za Hitlera i Stalina. Po raz kolejny musiałem tłumaczyć, że ateizm to nie jest jakiś system filozoficzny albo kodeks moralny, tylko bardzo krótkie stwierdzenie: boga nie ma. No i nie wiem już który raz z kolei mówiłem o tym, że Hitler był katolikiem, a Stalin chociaż był niewierzący, to prawie że został batiuszką, czy jak tam się ichniejsi księża nazywają. W każdym razie miał iście chrześcijańskie wychowanie. Mam już tego serdecznie dość. Może powinniśmy obalić mit Hitlera-ateisty? Niestety, Stalin-chcący-zostać-księdzem to kiepski materiał, ale Hitler i kler nie dość, że robi wrażenie, to jeszcze jest świetnie udokumentowany w postaci fotografii. Może powinniśmy zrobić ściepkę narodową i pokazać kilka w formie plakatów? Chociaż raz moglibyśmy zmienić się z ofiar negatywnej kampanii, w jej twórców. Kler po raz pierwszy miałby prawdziwy powód do narzekania na "wojujących ateistów". Kilka przykładów:     | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Materiał na plakaty | > >Ja sobie wyobrażam: duże zdjęcie, chwytliwy podpis, centrum miasta...  > A to nie będzie obraza uczuć?Na początek będzie to propagowanie, a może wręcz zachwalanie faszyzmu. A takie działania są u nas konstytucyjnie zabronione. Jeśli idzie o plakat czy bilbord, to obstawałbym przy swoim haśle ukutym na bazie aktualniejszych, ciągle jeszcze medialnie żywych zdarzeń. |
#17 3 na 5 | Testosteron87 (22 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | Benedykt XVI rzucił właśnie takie oskarżenie w stronę ateistów. Prawda jest jednak taka, że Watykan stał murem za nazistami, tępił natomiast komunizm, gdyż właśnie dążył do zmniejszenia wpływu Watykanu. Podczas wojny domowej w Hiszpanii okazało się, kto jest przyjacielem Watykanu, gdy z prośby papieża Mussolini, oraz III rzesza stanęły po stronie tradycjonalistów (gdzie przeważali nacjonaliści i naziści). Z tego co pamiętam wojsko Mussoliniego nie zostało opłacone a III rzeczy tylko częściowo. Przypominam także, że Mussolini był przyjacielem Watykanu i posiadał symboliczny klucz do Stolicy Apostolskiej. Z czasów współczesnych warto wspomnieć o A. Stepinacu, który został beatyfikowany przez Jana Pawła II. |
#18 -1 na 5 | 876543 (243 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | No i nie wiem już >który raz z kolei mówiłem o tym, że Hitler był katolikiem, a Stalin chociaż był niewierzący, to >prawie że został batiuszką, czy jak tam się ichniejsi księża nazywają. W każdym razie miał iście >chrześcijańskie wychowanie.
Dawno mnie tu nie było i ledwo wchodzę, od razu trafiam na fragment, który zabija śmiechem. Komiksami chcesz udowodnić że Superman istnieje? Hitler katolik?
Pierwsze zdjęcie np. pochodzi ze Słowacji. Naturalnie historia tego kolaboranckiego kraju i ks. Tiso jest dla Ciebie dowodem na katolicyzm Hitlera. Gratuluje wiedzy. Tak trzymać. Jesteś o krok od odkrycia że ziemia jest płaska i stoi na 4 krokodylach z których 2 są zielone a dwa fioletowe. |
| 876543 (243 punktów) | Odp: Materiał na plakaty |
> Dawno mnie tu nie było i ledwo wchodzę, od razu trafiam na fragment, który zabija śmiechem. Komiksami chcesz udowodnić że Superman istnieje? Hitler katolik?> Pierwsze zdjęcie np. pochodzi ze Słowacji. Naturalnie historia tego kolaboranckiego kraju i ks. Tiso jest dla Ciebie dowodem na katolicyzm Hitlera. Gratuluje wiedzy. Tak trzymać. Jesteś o krok od odkrycia że ziemia jest płaska i stoi na 4 krokodylach z których 2 są zielone a dwa fioletowe.A zapomniałem na śmierć. Wczoraj uścisnąłem rękę ateiście więc jestem taki jak Ty i tez nie wierze w Boga. |
#20 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | . > Dawno mnie tu nie było i ledwo wchodzę,Ledwo Pan wchodzi i już Pan .....? > Hitler katolik?Nie wiem po czym poznać katolika, (szczególnie gdy "katoliccy" zależnie od własnych potrzeb danej chwili, a niezależnie od deklaracji zainteresowanych - raz ją nadają a drugim razem odbierają), ale warto poczytać zawartość tego wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,474361/z,0Miłego dnia. @@@ . |
#21 3 na 5 | farmer (22440 punktów) | Odp: Materiał na plakaty |
> A zapomniałem na śmierć. Wczoraj uścisnąłem rękę ateiście więc jestem taki jak Ty i tez nie wierze w Boga.Kto wie. Wyobraź sobie że polanie głowy wodą czyni z człowieka katolika i podobno nie można tego nijak usunąć. Na wszelki wypadek proponuje szare mydło. |
#22 7 na 9 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Materiał na plakaty | > Dawno mnie tu nie było i ledwo wchodzę, od razu trafiam na fragment, który zabija śmiechem. Komiksami chcesz udowodnić że Superman istnieje?<Jeżeli umiesz czytać to sobie poczytaj. www.amazon(*)01193/ref=cm_cr_pr_product_topJeżeli umiesz tylko oglądać obrazki, to sobie obejrzyj ten:  A jak nic nie potrafisz, to spadaj. |
#23 4 na 4 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Materiał na plakaty | > Pierwsze zdjęcie np. pochodzi ze Słowacji.<Witamy specjalistę na forum.  |
#24 -1 na 5 | 876543 (243 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | > A jak nic nie potrafisz, to spadaj.Potrafię byc krytyczny i nie przyjmuje niczego zanim nie pomyśle Kwaśniewski jak każdy polityk był czasami na mszy - katolik? Komorowski zapalił ostatnio świeczkę Hanuke - Żyd? Cała ideologia racjonalizmu jest oparta na przeinaczeniach i zafałszowaniach. Wystarczy troszkę pomyśleć i już widać dziury w całym. Osoby które mówią że Hitler to katolik są zwyczajnie naiwne. |
#25 2 na 2 | 876543 (243 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | > >Pierwsze zdjęcie np. pochodzi ze Słowacji.<> Witamy specjalistę na forum.>  Drugi od lewej - Jozef Tiso Słowacja A który z nich to Hitler? Bo jakoś monitor mi zaparował i nie widzę. |
#26 5 na 5 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Materiał na plakaty | > Dawno mnie tu nie było i ledwo wchodzę, od razu trafiam na fragment, który zabija śmiechem. Komiksami chcesz udowodnić że Superman istnieje? Hitler katolik?<Bądź pozdrowiony anonimowy pielgrzymie, na tym forum. Twój argument który zaraz wyciągniesz "zobaczcie sobie na youtube" nie przekona tych niedowiarków. Ale faktów nie zmienisz. Hitler był członkiem krk, nosił znamię na duszy i nigdy z niego nie wystąpił. Nigdy nie został też ekskomunikowany. Raz został upomniany, nie za gazowanie żydów, w żadnym razie. Za świadkowanie na ślubie Goebbelsa. Goebbels zawarł małżeństwo z rozwódką i to..o zgrozo, z protestantką. Został za to ekskomunikowany. Hitler był osobą wierzącą, co nie znaczy że uznawał autorytet Kościoła,że chodził do spowiedzi i komunii zwanej świętą. Czy akurat wierzył w Chrystusa? W "Mein Kampf" pisze że tak. Ale podoba mi się że bronisz pogaństwa. Jesteś prawdziwym Polakiem i bronisz wiary ojców. To chrześcijanie tu przyszli i zmusili ich wierzyć w Jezusa. |
#27 7 na 7 | wojtek. (1061 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | > Potrafię byc krytyczny i nie przyjmuje niczego zanim nie pomyśle Śmiem wątpić. > Kwaśniewski jak każdy polityk był czasami na mszy - katolik? Jeśli kiedykolwiek Aleksander Kwaśniewski był ochrzczony, to owszem, według Kościoła katolickiego jest katolikiem. > Komorowski zapalił ostatnio świeczkę Hanuke - Żyd? A prezydent Komorowski przyjął w jakimś oficjalnym obrzędzie Judaizm? > Cała ideologia racjonalizmu jest oparta na przeinaczeniach i zafałszowaniach. Kiedy ktoś Twojego pokroju zarzuca racjonalizmowi przeinaczanie i fałszowanie, to znaczy, że z racjonalizmem wszystko jest w najlepszym porządku. > Wystarczy troszkę pomyśleć i już widać dziury w całym. Jeśli piszesz o specyficznym, pokrętnym, katolickim myśleniu, to z pewnością masz rację. > Osoby które mówią że Hitler to katolik są zwyczajnie naiwne. Masz jakiekolwiek pojęcie o temacie na który zabierasz głos? Wiesz w ogóle kto jest katolikiem? Jest nim każdy ochrzczony w obrządku katolickim. Adolf Hitler został ochrzczony w katolickim kościele, pozostanie więc katolikiem niezależnie tego co robił i mówił. Poczytaj sobie iprzestań bredzić chociaż na ten temat. |
#28 1 na 1 | hubin (2274 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | > to dlaczego nie taką?Bo to promowanie faszyzmu by było. Obchody 11 listopada zresztą przekonują mnie, że znakomita częśc społeczeństwa nie widzi nic niestosownego w tych fotografiach.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi! |
#29 2 na 2 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Materiał na plakaty |
> Bo jakoś monitor mi zaparował i nie widzę.A odparował na tyle, że już da radę przeczytać coś powyżej wysmolił? > Pierwsze zdjęcie np. pochodzi ze Słowacji. |
#30 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Materiał na plakaty | . > >>>A jak nic nie potrafisz, to spadaj.> Potrafię byc krytyczny i nie przyjmuje niczego zanim nie pomyśleCzcza deklaracja oparta tylko na mocno zawyżonej samoocenie. My tu Pana czytamy i coś zupełnie odwrotnego podziwiamy. > Kwaśniewski jak każdy polityk był czasami na mszy - katolik?> Komorowski zapalił ostatnio świeczkę Hanuke - Żyd?Byłem na nabożeństwach w kościołach, synagogach i meczetach i co z tego wynika. Nic! Zostałem ochrzczony i wziąłem ślub w kościele katolickim i co z tego wynika. Nic! Piszę i publikuję prawie od półwiecza teksty wolnomyślicielskie i antyklerykalne i co z tego wynika? Moim zdaniem - sporo! Hitler był ukształtowany w katolickiej rodzinie. Wypowiadał się pro-kościelnie, był człowiekiem znanym z czynienia potwornego zła. W czasie gdy żył nie został ekskomunikowany nawet pomimo głoszenia ewidentnych herezji. Co z tego wynika? Moim zdaniem wiele!A nawet bardzo wiele i to nie tylko o Hitlerze, ale o całym Kościele. > Cała ideologia racjonalizmu jest oparta na przeinaczeniach i zafałszowaniach.Cała ideologia chrześcijańska, to nie tylko kłamstwa przeinaczenia i zafałszowania, to także: >  Klapki na oczach chomąto na szyi i wio przed siebie. Czyli - Alleluja i do przodu! Ideologia racjonalizmu jest tu opisana, ale potrzeba wybitnego intelektualisty katolickiego aby cokolwiek zrozumiał z tego, a Panu jeszcze do tego bardzo daleko. > Wystarczy troszkę pomyśleć i już widać dziury w całym.Tyle tylko, iż Panu samodzielne myślenie jest całkowicie obce. Hitler był heretykiem, który na bazie chrześcijaństwa i religii germańskich tworzył własną religię, ale pozostał do śmierci nominalnym i faktycznym członkiem Świętego Kościoła Katolickiego. > Osoby które mówią że Hitler to katolik są zwyczajnie naiwne.Osoby temu przeczące mają klapki wiary na oczach i religijne chomąto na szyi. PS. Zapoznał się Pan z poleconym tu wątkiem www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,528608#w536688 ?Zapewne nie, gdyż to Pańskiej wierze przeczy. @@@
Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie. . |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|