Racjonalista - Strona głównaDo treści
Reforma Polski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-12-2012 21:31kordikos (22 punktów)Reforma Polski
Pytanie: jakbyście przejęli władzę w kraju, to jakie zmiany byście wprowadzili?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>Pytanie: jakbyście przejęli władzę w kraju, to jakie zmiany byście wprowadzili?

Unieważnienie Konkordatu i faktyczne oddzielenie Kościoła od państwa.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Obniżenie podatku dochodowego, VAT. Likwidacja obowiązku: ubezpieczeń społecznych, edukacji. Niefinansowanie opieki zdrowotnej i edukacji z podatków. Umożliwienie firmom ubezpieczeniowym konkurowanie z ZUS i NFZ. Zniesienie wszystkich ulg i przywilejów podatkowych. Uproszczenie prawa prowadzące do likwidacji przerośniętej administracji pańswowej. Deklaracja podatkowa w postaci jednej rubryki "dochód". Państwo wyłącznie w roli władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej bez absolutnie żadnych udziałów w działalności gospodarczej. Zniesienie zakazu obrażania uczuć religijnych. Karanie więzieniem rodziców za obrzezanie lub zabronienie ratującej życie transfuzji krwi dzieci. Ściganie i konfiskata majątku organizacji doprowadzających do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez obiecanie rzeczy, których nie da się udowodnić. Zniesienie przywilejów emerytalnych policji i wojska w zamian za taki poziom wynagrodzenia, który sprawi że będą chcieli pracować bez prawa do emerytury. Samofinansowanie ZUS. Rozwiązanie konkordatu i opodatkowanie wszystkich związków wyznaniowych na równi z firmami. Zniesienie limitu prędkości na autostradach. Podwyższenie limitów prędkości poza zabudowanym. Zaostrzenie kar wykroczenia drogowe.
Tyle w pierwszym miesiącu.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365