Szanowni Państwo! Zapraszam serdecznie na pierwsze spotkanie Oddziału Wrocławskiego PSR w 2013 roku, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 stycznia, o godz. 18:00 w INS Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro). Otworzy je wykład Kai Bryx Irracjonalny język polski. Następnie przejdziemy do dyskusji Jak chcemy mówić w naszym języku? Celem wykładu będzie pokazanie na wybranych przykładach, jak głęboko w warstwę językową sięgają irracjonalne przekonania na temat rzeczywistości i jak mówiąc po polsku nieświadomie powtarzamy te narzucone myślowe schematy, często zupełnie sprzeczne z naszymi poglądami na świat. Będzie też mowa o tym, że język można świadomie kształtować, a czy tego chcemy i do jakiego stopnia, okaże się podczas debaty. Spotkanie ma charakter otwarty, wstęp wolny. Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx Przewodnicząca Oddziału Wrocławskiego PSR |