Racjonalista - Strona głównaDo treści
Juruś Owsiak

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
15-01-2013 11:28Legion (587 punktów)Juruś Owsiak
Ocena -7 na 11
www.parano(*)/page__pid__538563#entry538563

Już nawet paranoicy od zielonych ludzików poznali się na tym całym WOŚP i przekrętach związanych z tą akcją. Jak to mówią: ''Prawda jest jak oliwa...''. Żal mi najbardziej oszukanych dzieci i seniorów. Czy jest może jednak nadzieja i w Polsce jest jednak świecka fundacja dobroczynna, na którą warto wpłacać?
PS: Nie jestem paranoikiem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hubin (2274 punktów)

>PS: Nie jestem paranoikiem.
?

www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe
Czy zauważył Pan jakieś nieprawidłowości?
- czy to tylko typowo krajowe pobrzękiwania życiowych niedojdów, którym brak życiowych osiągnięć każe obrzucać insynuacjami innych?

Czekam aż specjaliści od zielonych ludków, świętej książki i inni przedstawią bilans swoich osiągnięć wraz ze sprawozdaniem finansowym.
Nie wspieram WOŚPu z uwagi na własne poglądy, ale jak na fundacje które znam są wyjątkowo klarowni i odwalają dobrą robotę.
Odnośnie ich działań nie mam żadnych zastrzeżeń, mogę się jedynie nie zgadzać z kierunkiem ich działań i doborem sponsorów, to jednak nie moja sprawa.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
15-01-2013 11:54
 Ocena 16 na 16
Alicja Duda (25557 punktów)
>PS: Nie jestem paranoikiem.
To po co zakładasz watek na temat wypowiedzi innego paranoika.
WOŚP jest wyjątkowo transparentna. Kontrolowana jest też wyjątkowo. Kupione przez WOŚP sprzęty są widoczne w każdym szpitalu. Wyliczono, że z każdej złotówki oddanej na WOŚP 96 groszy trafia na cel zbiórki. Jest to chyba rekord świata w działalności charytatywnej.
Amerykanie wyliczyli, że wszelkie zbiórki charytatywne gdy mają "wydajność" około 50% i to jest bardzo dobrze. Caritas ma "wydajność" szacowaną na max30%. Ale część Caritasów nie podaje nawet przybliżonych danych i nie wiadomo czy cokolwiek trafia na cel zbiórki.

Ta skuteczność i transparentność jest solą w oku wszystkich zajmujących się taką działalnością. Owsiak nie ma auta za 300 tysięcy pensję tez ma śmiesznie małą a to boli.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
15-01-2013 17:43 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Ta skuteczność i transparentność jest solą w oku wszystkich zajmujących się taką działalnością. Owsiak nie ma auta za 300 tysięcy pensję tez ma śmiesznie małą a to boli.

Ma więcej niż średnią krajową, więc nie jest to śmiesznie mało.
15-01-2013 12:06
 Ocena 12 na 12
Meretseger (61860 punktów)

>PS: Nie jestem paranoikiem.
Naprawdę?
15-01-2013 12:54 
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>>PS: Nie jestem paranoikiem.
>Naprawdę?<
...jeden wyraz (jedno zdanie), jeden pytajnik, a tyle treści. Mniam, mniam

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Jako osobę osobiście zawdzięczającą życie WOŚP, każde takie wypociny naprawdę mnie wzburzają. Każdy, kto atakuje tą organizację, de facto życzy mi i pokrewnym mi ludziom śmierci. Nie powiem publicznie, co bym z takimi ludźmi czynił.
Dariusz Godyń (2403 punktów)
> Czy jest może jednak nadzieja i w Polsce jest jednak świecka fundacja dobroczynna, na
>którą warto wpłacać?
>PS: Nie jestem paranoikiem.

Może Legion ma lepszy pomysł na fundację dobroczynną? Ja nie słyszałem o dobroczynnej działalności naszego portalowego kolegi. Tak to u nas już jest, że kiedy ktoś odnosi sukcesy, robi coś dobrego natychmiast zaczynają ujadać małe kundelki.
16-01-2013 19:36 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Może Legion ma lepszy pomysł na fundację dobroczynną? Ja nie słyszałem o dobroczynnej działalności naszego portalowego kolegi. Tak to u nas już jest, że kiedy ktoś odnosi sukcesy, robi coś dobrego natychmiast zaczynają ujadać małe kundelki.

Ja mam pomysł. Skopiuję cele Owsiaka, ale moje koszt będą o połowę niższe. Ile mi wpłacisz?
16-01-2013 20:08 
 Ocena 1 na 1
Dariusz Godyń (2403 punktów)

>Ja mam pomysł. Skopiuję cele Owsiaka, ale moje koszt będą o połowę niższe. Ile mi wpłacisz?

Z informacji, które posiadam z każdej zebranej złotówki Owsiakowi pozostają 4 grosze, powiadasz, że jesteś w stanie zrobić taką akcję za 2 grosze, powodzenia.
16-01-2013 22:08 
 Ocena 2 na 2
hubin (2274 punktów)

>Ja mam pomysł. Skopiuję cele Owsiaka, ale moje koszt będą o połowę niższe. Ile mi wpłacisz?

Sam sobie Pan wypłaci skoro to taki raj na ziemi, z tego co Pan Pisał jest Pan przedsiębiorcą zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby dobrać odpowiednich ludzi i zrealizować.

Zrealizowanie dowolnego projektu od a do z w naszym kraju to jest mordęga, nawet małego, Owsiak robi to od 21 lat z powodzeniem, udostępniając jednocześnie sprawozdania, pod kątem transparentności i talentu organizacyjnego zarzucanie mu czegoś wydaje mi się co najmniej nie fair.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Sam sobie Pan wypłaci skoro to taki raj na ziemi, z tego co Pan Pisał jest Pan przedsiębiorcą zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby dobrać odpowiednich ludzi i zrealizować.

Jakie znaczenie ma bycie lub nie bycie przedsiębiorcą? Przecież do zorganizowania fundacji ten fakt jest bez znaczenia.

>Zrealizowanie dowolnego projektu od a do z w naszym kraju to jest mordęga, nawet małego, Owsiak robi to od 21 lat z powodzeniem, udostępniając jednocześnie sprawozdania, pod kątem transparentności i talentu

Nic nie zarzucam. Po prostu oferuję to samo za pół ceny. Ile wpłacisz?
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Jeżeli ktoś przy fundacji operuje sformułowaniem "cena", to nikt zdrowomyślący nie powinien wpłacić złamanego szeląga, bo albo osoba organizująca taką zbiórkę nie pojęcia o tym, co czyni, albo to jest zwykła hucpa. A raczej polskie prawo nie ogranicza możliwości założenia fundacji, więc proszę spokojnie napisać sobie statut i przystąpić do dzieła rejestracji, ale przy braku rozróżnienia "ceny" i "kosztów", to marnie to widzę.
17-01-2013 15:26 
 Ocena 2 na 2
hubin (2274 punktów)

>Jakie znaczenie ma bycie lub nie bycie przedsiębiorcą? Przecież do zorganizowania fundacji ten fakt jest bez znaczenia.

Przedsiębiorczość to cecha charakteru, zakładam że skuteczny przedsiębiorca to zarówno twórca przedsiębiorstwa jak i twórca fundacji (niekoniecznie fundator). W przypadku fundacji jest to nawet trudniejsze bo na samym wstępie ma Pan dość skomplikowane przepisy. Przedsiębiorcą jestem od lat natomiast Fundacje współorganizowałem dwie i w mojej ocenie jest to bardzo niewdzięczne zadanie.

>Nic nie zarzucam. Po prostu oferuję to samo za pół ceny. Ile wpłacisz?

Jeżeli oferuje Pan to samo za pół ceny należy się zastanowić kto Panu za to zapłaci.
"Klientami" Owsiaka jest spora część społeczeństwa, musiałby Pan ich przekonać, że za pół ceny dostaną to samo lub więcej niż u Owsiaka. Umiejętność zdefiniowania grupy docelowej i określenia produktu to już umiejętności przedsiębiorcy.

Owsiak stworzył sprawnie działającą organizację, rynek, produkt, jest w tym wszystkim skuteczny, a że nie robi tego za bułkę z kefirem to chyba jest zrozumiałe dla każdego człowieka myślącego. Po tylu latach zapewne wielu byłoby chętnych wejść w jego buty, ale nieliczni potrafili zrobić to co on.

Sama Pana deklaracja to mniej więcej na poziomie, ja też mógłbym dziś być Janem Kulczykiem...


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365