Racjonalista - Strona głównaDo treści
Aferę drogową na ~4000MLN Euro czas zacząć ;]

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
30-01-2013 20:05Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Aferę drogową na ~4000MLN Euro czas zacząć ;]
Zasada 'domniemania winy': A tylko się okaże, że ktoś z PO/PSL znów się po cmentarzach spotykał - a jeden/klika kozioł ofiarny to może być tym razem za mało: link: www.tvn24.(*)nawet-4-mld-euro,303387,s.html

Fakt, że drogi/stadiony budowaliśmy ~najdrożej w Europie chyba nie był przypadkiem..
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
W 2010 roku Polska poinformowała Komisję Europejską o podejrzeniach, iż pośród firm budujących polskie drogi dochodziło do zmowy cenowej. Wówczas KE w ogóle nie zareagowała.
Śledztwo w sprawie zmowy cenowej nie zakończyło się jeszcze, nie ma wniosków do sądu, że o wyroku sądowym nie wspomnę, aż tu nagle KE zastąpiła polski sąd i wydała wyrok.

Można przypuszczać, że niebawem KE wstrzyma wypłaty z wszelkich funduszy, bo w Polsce toczą się przeróżne śledztwa/postępowania sądowe.



Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Można przypuszczać, że niebawem KE wstrzyma wypłaty z wszelkich funduszy, bo w Polsce toczą się przeróżne śledztwa/postępowania sądowe.

I bardzo dobrze. Dofinansowanie dostała moja konkurencja, a ja mam przez to gorzej.
31-01-2013 00:14 
 Ocena 1 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Typowo polskie myślenie: modli się, żeby sąsiadowi krowa zdechła, a gdy zdechnie to się cieszy.
Swoją drogą ciekawe, że taki zatwardziały zwolennik tzw. wolnego rynku, wielce krytykujący Unię Europejską wyciąga łapki po kasę z tejże Unii i za nic ma wolny rynek, gdy myśli o własnych korzyściach.



Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
31-01-2013 00:44 
 Ocena 1 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Swoją drogą ciekawe, że taki zatwardziały zwolennik tzw. wolnego rynku, wielce krytykujący Unię Europejską wyciąga łapki po kasę z tejże Unii i za nic ma wolny rynek, gdy myśli o własnych korzyściach.

Dofinansowania zaburzają wolny rynek. W takie sytuacji mam wyjście: próbować przetrwać i sięgnąć po pieniądze, lub nie sięgnąć i przegrać. Wyobraź sobie, że nie złożyłem wniosku, więc Twój zarzut jest bezpodstawny. Lepiej dla mnie i dla wszystkich byłoby gdyby żadnych dofinansowań nie było. Pieniądze są trwonione w najlepszym razie na budowane pospiesznie stadiony i płatne autostrady. W gorszych przypadkach na tworzenie firm, które zaraz później znikają.
Wkrótce kwota składek Polski do UE przekroczy kwotę otrzymanych dopłat. Wtedy będziemy dopłacać do interesu za to, że otrzymaliśmy wcześniej pieniądze, które nie były efektywnie wydane.
Poza tym wytłumacz mi jaki sens ma dawanie pieniędzy zebranych z wielu firm ze sobą konkurujących tej jednej? Przecież to nie ma sensu. Wprowadzana jest nierównowaga i pogorszenie konkurencyjności.
Gdyby jeszcze realizowano za to cele nieopłacalne, ale dofinansowanie pojedynczych firm w branży która się rozwija i silnie konkuruje bez dopłat?
31-01-2013 01:51 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Wyobraź sobie, że nie złożyłem wniosku
Nawet nie złożył wniosku, ale płacze, że inni dostali dofinansowanie z funduszu, o który się nie ubiegał. Paradne.

Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
31-01-2013 01:57 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>Wyobraź sobie, że nie złożyłem wniosku
>Nawet nie złożył wniosku, ale płacze, że inni dostali dofinansowanie z funduszu, o który się nie ubiegał. Paradne.

Miałem wydać kilka tysięcy albo poświęcić kilka tygodni pracy wiedząc, że inni dostaną dofinansowanie mając przewagę w kryteriach które są brane pod uwagę?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365