Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowicka = marszałkini PO-PiSu..

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-02-2013 10:58Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Nowicka = marszałkini PO-PiSu..
Ocena 1 na 1
Za odwołaniem Nowickiej NIE głosowały PO-PiS (przeciw-w ogóle) = za zablokowaniem kandydatury Grodzkiej. Te głosy zdecydowały, w teatrze obłudy udział wzięli jeszcze PSL-SLD, poza paroma wyjątkami wyłamującymi się anty-demokratycznej dyscyplinie wbrew zasadzie autonomii klubów RP.

Wanda Nowicka dała się podle rozegrać politycznie - ONA - kobieta tak zasłużona 'sprawie'. To jest przykre, bo nie wierzę, że chodziło jej tylko o stołek - wyrzuty sumienia w niejawnym rozdzieleniu 'na gębę' ~250,000 zł wraz z całym prezydium.

Pomijając aspekty merytoryczne i formalne (autonomiczna decyzja klubu do wyznaczania/zmiany swojego wicemarszałka) - wybór Grodzkiej mógłby być przełomem w postrzeganiu Polski na Świecie - darmową kampanią wizerunkową wartą miliony.. a w 'efekcie motyla' może nawet miliardy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Nowicka powinna sama złożyć rezygnację i wyjść z klubu. Gdyby tak się nie stało Palikotowcy powinni być konsekwentni i ją usunąć.
maciejo (3492 punktów)
>Za odwołaniem Nowickiej NIE głosowały PO-PiS (przeciw-w ogóle) = za zablokowaniem kandydatury Grodzkiej. Te głosy zdecydowały, w teatrze obłudy udział wzięli jeszcze PSL-SLD, poza paroma wyjątkami wyłamującymi się anty-demokratycznej dyscyplinie wbrew zasadzie autonomii klubów RP.

>Wanda Nowicka dała się podle rozegrać politycznie - ONA - kobieta tak zasłużona 'sprawie'. To jest przykre, bo nie wierzę, że chodziło jej tylko o stołek - wyrzuty sumienia w niejawnym rozdzieleniu 'na gębę' ~250,000 zł wraz z całym prezydium.

Gdyby pozostałe kluby głosowały za odwołaniem Nowickiej to musiałyby również przyznać, że ich marszałkowie także nie zasługują na piastowanie tego stanowiska. Przyczyna jest wspólna dla wszystkich - nagrody dla prezydium sejmu. Wszystkie pozostałe partie mniej bądź bardziej zacięcie broniły swoich ludzi i nie mogły dziś postąpić inaczej. Nie uważam by główną przyczyną było zablokowanie kandydatury Grodzkiej (może poza PiS i SP tutaj pewnie obie przyczyny są równorzędne).

>Pomijając aspekty merytoryczne i formalne (autonomiczna decyzja klubu do wyznaczania/zmiany swojego wicemarszałka) - wybór Grodzkiej mógłby być przełomem w postrzeganiu Polski na Świecie - darmową kampanią wizerunkową wartą miliony.. a w 'efekcie motyla' może nawet miliardy...

... biliony, biliardy...
paula17 (495 punktów)
>Za odwołaniem Nowickiej NIE głosowały PO-PiS (przeciw-w ogóle) = za zablokowaniem kandydatury
>Grodzkiej. Te głosy zdecydowały, w teatrze obłudy udział wzięli jeszcze PSL-SLD
Nie prawda. Co, PO i PiS namówiły SLD do głosowania razem z nimi? A może po prostu w interesie Leszka Millera i reszty SLD leży wyeliminowanie Ruchu Palikota? Bzdura, po prostu PO nie chciało głosowania nad Grodzką, PSL też (i pewnie ze względu na koalicję), SLD nie dojdzie dalej niż te kilka % jeśli RP będzie w polityce a SP z tego samego powodu co PiS.

>Wanda Nowicka dała się podle rozegrać politycznie - ONA - kobieta tak zasłużona 'sprawie'. To jest przykre, bo nie wierzę, że chodziło jej tylko o stołek
Mi w jej przemówieniu brakowało tylko deklaracji przejścia do Platformy i 'dobrze mi tu z Wami'. I sztucznego uśmiechu. Dobrze że chociaż się nie śmiała.

> wyrzuty sumienia w niejawnym rozdzieleniu 'na gębę' ~250,000 zł wraz z całym prezydium.
Wyrzutów sumienia nie ma przecież. Powiedziała, że przyznałaby się do winy gdyby złożyła rezygnację. Pozostaje kwestia dlaczego przed kamerami w dniu ujawnieniu tej quasi-afery, pomijając jej speszenie, powiedziała że nie że co że jak ona już to oddała na cele charytatywne! Później na tydzień nie pokazywała się przed kamerami co albo świadczy o tym że z czymś się czuła niezręcznie albo o tym że była po prostu chora. Osobiście w chorobę wątpię.

>wybór Grodzkiej mógłby być przełomem w postrzeganiu Polski na Świecie - darmową kampanią wizerunkową wartą miliony.. a w 'efekcie motyla' może nawet miliardy...
Otóż to, ludzie by zaczęli myśleć - co tam, że nie ma ustawy od związkach partnerskich, co tam, że za aborcję idzie się do paki, co tam, że Kościół Katolicki trzyma rządzących, bez względu na lewicowość-prawicowość rządów, za mordy, co tam, że krzyże, religia w szkołach i kler na uroczystościach państwowych - co tam! Mają transseksualistkę jako wicemarszałkinię, no ja nie mogę, prawdziwa ostoja laicyzmu.
Muszę Ci przyznać... ludzie zjeżdżaliby się z całej planety żeby zobaczyć jaki to mamy tolerancyjny i rozwinięty mentalnie kraj ahh, aż się łezka kręci w oku na myśl o tej, wartej miliony (mało! miliardy!), kampanię.

Ponad to gdybyś poczekał do 12:05 z tematem i osądami to byś się dowiedział, że pani Nowicka chce zostać w Ruchu Palikota. Możliwe, że to jakaś przykrywka ale z pewnością wyklucza definitywne przekreślenie, co najmniej budzi wątpliwości co do zmiany orientacji politycznej.

Przyznam, że zdziwiłam się czemu Janusz się zdecydował na takie ostre zagranie, mógł przystąpić na oddanie tych pieniędzy na cele charytatywne i cicho i po dobroci usunąć p. Nowicką, oszczędziłby jej wstydu i poniżenia na cały kraj, sam uniknąłby kompromitacji i przegranej walki politycznej. A wystarczyło zaproponować coś w zamian, porozmawiać z szacunkiem i nie byłoby kłopotów. No, ale może chodziło tu o rozgłos?
makoshika (1454 punktów)
Głosami koalicji "premiowej" POPiS / PSL / SLD Wanda Nowicka została oficjalnie przyjęta do mafii. Pozostaje już tylko wizyta w Episkopacie ((
08-02-2013 14:27 
 Ocena 1 na 1
paula17 (495 punktów)
>Głosami koalicji "premiowej" POPiS / PSL / SLD Wanda Nowicka została oficjalnie przyjęta do mafii. Pozostaje już tylko wizyta w Episkopacie ((
Poczytaj coś o mafii, zapoznaj się z historią Cosa Nostra czy nawet przeczytaj/oglądnij "Ojca chrzestnego" zanim uznasz czyjeś przynależnictwo do mafii. Względnie normalny człowiek po swoim, być może kontrowersyjnym przemówieniu, zostaje uznany winnym członkostwa w strukturze mającej na celu opętańczy zysk, władzę i stosowanie przemocy, zastraszanie i czerpanie zysków na nieszczęściu innych. Bez procesu, bez rozpatrzenia okoliczności, bez złagodzenia kary. Noż, kuźwa, właśnie jestem po "Procesie" Kafki i myślałam że to wyssane z palca wszystko. A tu masz.

Po jednym wystąpieniu oceniasz człowieka więc albo nie masz zielonego pojęcia czym jest mafia a komuś ją przypisujesz albo masz łatwość obrzucania innych błotem. <struga_marchewke>
makoshika (1454 punktów)

>Poczytaj coś o mafii, zapoznaj się z historią Cosa Nostra czy nawet przeczytaj/oglądnij "Ojca chrzestnego" zanim uznasz czyjeś przynależnictwo do mafii. Względnie normalny człowiek po swoim, być może kontrowersyjnym przemówieniu, zostaje uznany winnym członkostwa w strukturze mającej na celu opętańczy zysk, władzę i stosowanie przemocy, zastraszanie i czerpanie zysków na nieszczęściu innych. Bez procesu, bez rozpatrzenia okoliczności, bez złagodzenia kary. Noż, kuźwa, właśnie jestem po "Procesie" Kafki i myślałam że to wyssane z palca wszystko. A tu masz.
>Po jednym wystąpieniu oceniasz człowieka więc albo nie masz zielonego pojęcia czym jest mafia a komuś ją przypisujesz albo masz łatwość obrzucania innych błotem. <struga_marchewke>

Gdybyś cokolwiek zrozumiała z historii Cosa Nostra (a nawet "Ojca chrzestnego"), to spostrzegłabyś, jakimi subtelnymi metodami kaperowano jej nowych członków. O wiele bardziej subtelnymi niż 40 000 zł "premii" za nic (bo za poprawne wykonywanie obowiązków w moim pojęciu premia się nie należy).
Być może powinienem rzeczywiście ująć "mafię" w cudzysłów, ale przez głowę mi nie przeszło, że ktoś pomyśli, iż naprawdę posądzam Wandę Nowicką o "przynależnictwo" (co to jest, u licha?) do Cosa Nostra. Wystarczy, że przyjmując premię od Kopaczowej idealnie wkomponowała się w układ wzajemnych politycznych zależności, który pozbawia swobody decydowania. Ten zaciągnięty dług będzie musiała wcześniej czy później spłacić. Jak w mafii, bo Don Corleone na początku też tylko "wyświadczał przysługi".
08-02-2013 17:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Głosami koalicji "premiowej" POPiS / PSL / SLD Wanda Nowicka została oficjalnie przyjęta do mafii. Pozostaje już tylko wizyta w Episkopacie ((

p. Nowicka zrobiła bardzo wiele dla prawdziwego równouprawnienia ludzi w Polsce. Nie powinna odchodzić tylko dlatego że p. Palikot postanowił potraktować ją jak zderzak do wymiany
makoshika (1454 punktów)

>p. Nowicka zrobiła bardzo wiele dla prawdziwego równouprawnienia ludzi w Polsce. Nie powinna odchodzić tylko dlatego że p. Palikot postanowił potraktować ją jak zderzak do wymiany

Pani Wanda Nowicka przyjęciem 40 000 zł "premii" (za co? ja pytam) zaprzepaściła w moich oczach cały swój dotychczasowy dorobek. Jest dla mnie miarą przyzwoitości czy od takich ludzi jak Kopacz przyjmuje się gratyfikacje finansowe. Mam gdzieś czy wcześniej już tak bywało i czy wcześniej wszyscy marszałkowie te premie brali. Po Wandzie Nowickiej spodziewałem się czegoś całkowicie odmiennego. Wyszło na to, że jej walka o równouprawnienie dotyczyła tego, żeby kobiecie też można było wziąć kasę tak, jak wytrawnym sejmowym samcom - Wenderlichowi czy Kuchcińskiemu.
szarley (54913 punktów)
>Pani Wanda Nowicka przyjęciem 40 000 zł "premii" (za co? ja pytam) zaprzepaściła w moich oczach cały swój dotychczasowy dorobek.

To znaczy że w Polsce niewielu ludzi w strefie publicznej ma Twój szacunek. dowiedz sie jakie premie dostaje dyrektor państwowej kopalni węgla, dyspozytor w państwowej dyspozycji sieci energetycznej kurator oświaty czy zwykły wójt. Jakie nagrody dostawał JP jako dyrektor państwowego Polmosu?

O premiach w sektorze prywatnym nie wspominam , ponieważ teoretycznie nie są wypłacane z państwowych pieniedzy. Teoretycznie ...
>
makoshika (1454 punktów)
>>Pani Wanda Nowicka przyjęciem 40 000 zł "premii" (za co? ja pytam) zaprzepaściła w moich oczach cały swój dotychczasowy dorobek.
>To znaczy że w Polsce niewielu ludzi w strefie publicznej ma Twój szacunek. dowiedz sie jakie premie dostaje dyrektor państwowej kopalni węgla, dyspozytor w państwowej dyspozycji sieci energetycznej kurator oświaty czy zwykły wójt. Jakie nagrody dostawał JP jako dyrektor państwowego Polmosu?
>O premiach w sektorze prywatnym nie wspominam , ponieważ teoretycznie nie są wypłacane z państwowych pieniedzy. Teoretycznie ...

Jako były dyrektor,a obecnie prezes zarządu małej spółki, wiem jakie premie i za co może dostawać kadra menedżerska, nie musisz mnie pouczać. Na mój szacunek nie zasługuje nikt, kto uważa, że Sejm to taki Polmos, tylko pod mniejszą kontrolą. W ogóle co to za porównanie: z jednej strony przedsiębiorstwa, a z drugiej parlament? Czy parlament wypracowuje jakiś zysk do podziału, a jego zarząd nim dysponuje (na dodatek bez zgody walnego zgromadzenia, czyli akcjonariuszy?)?!
Twoja obrona Wandy Nowickiej jest nie do obrony, bo parlament to nie przedsiębiorstwo.
08-02-2013 19:36 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Jako były dyrektor,a obecnie prezes zarządu małej spółki, wiem jakie premie i za co może dostawać kadra menedżerska, nie musisz mnie pouczać.

Wiec wiesz ile wynosi w państwowych spółkach (czasem też nieprzynoszących zysku) "kredkowe" "barbórka" "karta górnika" .... Ile Państwo dopłaca do ulg kolejarzy, energetyków. Ile zarabiają i jakie mają premie działacze związkowi. A co do kadry menedżerskiej to chyba Ty właśnie nie wiesz jak jest w państwowych firmach gdzie po kilku tygodniach prezesowania milionowe odprawy to norma.

Powtórzę : żeby mieć dobre prawo, trzeba w sejmie dobrych prawników, a za te pieniądze można mieć nieudaczników lub "społeczników" typu Maciorewicz

Jedno mnie cieszy w Twojej wypowiedzi "wiem jakie premie i za co może dostawać kadra menedżerska" Skoro w Twojej firmie na premie trzeba zasłużyć, to cieszę się że takie spółki istnieją
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Nie cierpię populizmu.

Sprawa o marginalnym znaczeniu. Nowicka otrzymała premię zgodnie z prawem, jeżeli Palikotowi nie podoba się to prawo to niech spróbuje je zmienić, w końcu jest parlamentarzystą, zamiast udawać świętszego od papieża.

Ten facet robi wszystko żeby nie zdobyć mojego głosu. Populizm, obłuda, histeryczne reakcje na medialne duperele, robienie wideł z igieł, koleś próbuje dorównać katolewicy.
szarley (54913 punktów)
"~250,000 zł wraz z całym prezydium."

Ludzie obudźcie się! Górnik w KGHM dostaje "nagrodę barbórkową" w wysokości ok 12 000 brutto (x 25 000 górników) , a jedna z najważniejszych osób w państwie dostaje 50 000 ? Znaj proporcją Mocium Panie!

"wybór Grodzkiej mógłby być przełomem w postrzeganiu Polski na Świecie"

jako kraju w którym o powołaniu wicemarszałka decyduje zmiana płci a nie meritum?

Nie przeszkadza mi zmiana płci pani Grodzkiej!!!!!!! Miała do tego pełne prawo, ma pełne prawo ubiegać sie o najwyższe funkcje państwowe ale zmiana płci nie jest argumentem ani za ani przeciw, Tu sie powinno liczyć co kto ma w głowie a p. Nowicka jest kimś kogo baaaaaardzo szanuję
08-02-2013 17:43 
 Ocena 1 na 1
paula17 (495 punktów)
>Ludzie obudźcie się! Górnik w KGHM dostaje "nagrodę barbórkową" w wysokości ok 12 000 brutto (x 25 000 górników) , a jedna z najważniejszych osób w państwie dostaje 50 000 ? Znaj proporcją Mocium Panie!
Nie znam się ale KGHM to nie firma prywatna? A do sejmu idzie się w służbie państwu z powołania? Służbie? Powołania? Pozostaje kwestia tego że co innego dostać 50 tys. pieniędzy obywateli a co innego samemu wziąć sobie 50 tys. pieniędzy obywateli. O tym, że nikogo o tym nie poinformowali to inna kwestia. Jeszcze inna kwestia to to że "jedna z najważniejszych osób w państwie" dostaje 40 tys. z pieniędzy podatników a nawet nie pamiętam jak się nazywa wiem tylko, że jest z PSL-u. Ot, ważna osoba. Ktoś inny może powiedzieć że sam musiałby pracować i odkładać zarobione pieniądze przez 2 lata żeby uzbierać te wymarzone 40 tysięcy na zrobienie sobie nowych cycków czy rekonstrukcję twarzy po wypadku a pan którego-nazwiska-nie-pamiętam-ważna-osobistość uznał że należy mu się 40 000 złotych z ciężko zarobionych podatków mojej babci za... za to... o, mam! - za to że jest wicemarszałkiem!
Wyobraź sobie człowieka który rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy, odkłada wszystko co zarabia ale jest zrozpaczony wizją kolejnych 2 lat takiego marnego życia. Włącza telewizor i widzi że pan X (jak on ma do cholery na nazwisko?!) właśnie uznał, że chce dostać 40 000 złotych. Za to że z powołania służy państwu.
Zgadzam się z tym, że premier powinien zarabiać więcej niż te kilkanaście tysięcy złotych ale gdybym się właśnie dowiedziała że miesiąc temu podniósł sobie wynagrodzenie do 70 000 złotych to bym się co najmniej zirytowała. Gdyby wniósł to najpierw do sejmu uznałabym że zasługuje na 100 000 złotych.
szarley (54913 punktów)
>Nie znam się ale KGHM to nie firma prywatna? A do sejmu idzie się w służbie państwu z powołania? Służbie?

Skarb Państwa ma w KGHM pakiet kontrolny.

Jeśli do Sejmu idzie się z powołania to znaczy że powołanie powinno dotyczyć tylko ludzi bogatych?
Nie! to też zawód. Chcę mieć dobrze naprawiony samochód, muszę dobrze zapłacić. Chcę mieć dobre prawo , muszę zatrudnić do jego stanowienia dobrych prawników. Poseł zarabia tyle że każdej ekspedientce czy stolarzowi wydaje sie to kosmosem, ale ŻADEN dobry adwokat nie zrezygnuje z praktyki dla tej "służby"

Odwołanie bardzo mądrej posłanki - p. Nowickiej dla fantazji Palikota jet błędem.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365