 |
Mniej wojskowych kapelanów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-02-2013 19:55 | bafiozo (717 punktów) | Mniej wojskowych kapelanów
1 na 1 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
17 na 17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Rok temu też ogłaszali podobne redukcje: wiadomosci(*)oscio,1,5058581,wiadomosc.htmlPorównując ze sobą treść wiadomości z 2012 i 2013 wychodzi: 2012 - 144 kapelanów w Ordynariacie i "ponad 90 parafii" po redukcjach liczby kapelanów i parafii dziś podają: 2013 - 193 kapelanów w wojsku i 100 parafii. Nie rozumiem logiki tych redukcji, lecz może lepiej niech minister zostawi ten Ordynariat komuś innemu, bo jeszcze się okaże, że po kolejnych redukcjach liczba kapelanów przekroczy dwieście... No chyba że to materia taka oporna i sama się pleni wraz z wycinaniem  Być może jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tego zjawiska, może liczba kapelanów w Ordynariacie =/ liczbie kapelanów w wojsku lub że dziennikarze coś pokręcili, lecz nie wygląda to w obecnej postaci za dobrze...
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Cytat:Siemoniak zadeklarował wówczas, że redukcję z 344 do 176 etatów traktuje "jako cel minimum". (źródło) Cytat:Obecnie w wojsku służy 193 kapelanów. (źródło) Ja widzę, że minister zapowiedział na początku 2012 roku redukcję etatów kapelanów z 344 do 176, na początku 2013 roku jest ich 193, czyli nastąpiła redukcja z 344 do 193 i zapowiedziana jest dalsza redukcja 0 50%. Owszem, nie został zrealizowany "cel minimum" 2012 roku, czyli redukcja z 344 do 176, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd, że było 144 a jest 193, czyli że wzrosło o 34%, gdy tymczasem zmalało o 78%.
Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
|
|
|  | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Proponuję czytać ze zrozumieniem.
Do liczby etatów ordynariatu wchodzą np. także sprzątaczki. W obu wiadomościach podana jest aktualna liczba kapelanów i na tym ja się oparłem.
|
|
| |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Zwracam honor, masz rację. Swoją drogą ciekawe czy w MON-ie mają faktyczne dane czy tylko szacunki. Bo w MEN-ie to już nad tym "ukatolicyzowaniem" chyba w ogóle nie panują, podobnie jak nie wiadomo ile dokładnie idzie z budżetu państwa na KK.
Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
|
|
| | |  | | slik (20011 punktów) | >Swoją drogą ciekawe czy w MON-ie mają faktyczne dane czy tylko szacunki. Bo w MEN-ie to już nad tym "ukatolicyzowaniem" chyba w ogóle nie panują, podobnie jak nie wiadomo ile dokładnie idzie z budżetu państwa na KK.
Mam wrażenie, że ten bałagan jest celowy
|
|
| | | |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Mam wrażenie, że ten bałagan jest celowy To chyba nie tyle celowość, co raczej niefrasobliwość. Wyobrażam sobie taką analogię wydatkową człowiek/państwo: mam gdzieś ile wydaję na gorzałę/mam gdzieś ile wydaję na KK. Różnica polega na tym, że człowiek musi w końcu poszukać kasy na zapłacenie za gorzałę, a państwo wydatki na KK wpisze sobie w deficyt budżetowy i tyle.
Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | slik (20011 punktów) | >>Mam wrażenie, że ten bałagan jest celowy >To chyba nie tyle celowość, co raczej niefrasobliwość. Ta technika stosowana jest w wydatkach Państwa na kościół. Urzędnicy udają ze nie wiedzą, lub na prawdę nie wiedza ile wydają na gusła i czary w Państwie która ma świeckość wpisaną do Konstytucji
|
|
 | 4 na 4 | Marek Matejewski (3695 punktów) | > Rok temu też ogłaszali podobne redukcje:> wiadomosci(*)oscio,1,5058581,wiadomosc.htmlPrzed tygodniem również Rzeczpospolita pisała o naszych kapelanach... Na uwagę zasługuje fragment: Cytat:Zamiast obiecanej redukcji są zmiany organizacyjno-etatowe. Zmiany przyniosły na koniec 2012 r. oszczędności dla budżetu resortu ok. 553 tys. zł. Poza tym, w grupie "zwolnionych" są ci najwyżsi rangą - pułkownicy i podpułkownicy, którzy w zdecydowanej większości odeszli na emeryturę. Wypłacać ją będzie nadal MON (emerytury żołnierzom wypłaca z budżetu państwa Ministerstwo Obrony Narodowej, także wojskowi kapelani mogą na nią przechodzić po 15 latach służby). W świetle powyższego nie bardzo rozumiem jak minister te oszczędności wyczarował, jeśli Ci "zwolnieni" będą teraz przez dekady otrzymywać emerytury z MON. Przy tym jakie to będą emerytury - ano pułkownikowe! Średnio 6000 zł po 15 latach tytanicznego odprawiania nabożeństw w koszarach!
|
|
 | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
>2012 - 144 kapelanów w Ordynariacie i "ponad 90 parafii" >2013 - 193 kapelanów w wojsku i 100 parafii. Hydra lernejska, niech ja zakwitnę. Utniesz jedną głowę, a w to miejsce 2 lub 3 odrastają...
|
|
3 na 3 meercat (934 punktów) (zablokowany) | >Podobno MON chce zmniejszyć liczbę kapelanów w wojsku o 30%.
Moim zdaniem w wojsku nie powinno być kapelanów, jeśli poważnie traktujemy przykazanie "Nie zabijaj". No właśnie... In vitro potępione, aborcja potępiona a armia błogosławiona. Jak to możliwe ?!
I żadnego głosu w tej sprawie, bo każdy byłby atakiem na Kościół. A hipokryzja triumfuje.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|