Racjonalista - Strona głównaDo treści
Egzorcysta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-03-2013 01:39romaro (25211 punktów)Egzorcysta
Ocena 6 na 6
O kieszonkowych demonach, potteromanii i piekielnym kotku Hello Kitty, mamiącym umysły i rozbudzającym dziecięcą sferę seksualną, usłyszeli rodzice od ks. dr. Marka Wasąga podczas wywiadówki w Myczkowie. Według niego nawet plakat filmu "Kung Fu Panda" nawołuje do złego.
Na koniec cytuje pismo i fragmenty dotyczące wychowania: "Karcenia chłopcu nie żałuj. Gdy go rózgą uderzysz, nie umrze. Gdy go rózgą uderzysz, od potępienia zachowasz jego duszę."

Dyrektorka tłumaczy księdza:
- Słów dotyczących karcenia dzieci nie odbieram jako nawoływania do stosowania kar cielesnych. Celem wykładu było ukazanie rodzicom, jakie zagrożenia czyhają na dzieci we współczesnym świecie - twierdzi dyrektorka i dodaje - Potraktowałam księdza jako autorytet w dziedzinie okultyzmu. Wysłuchałam tego wykładu, mam swoje przemyślenia, choć zaskoczyły mnie niektóre wiadomości. Sama kupiłam wnukom kocyk z Hello Kitty, nie wiedziałam, jakie znaczenie ma wizerunek kotka.

wyborcza.p(*)opcu_nie_zaluj__Uderzysz_.html

To teraz pani dyrektorka już wie. Powinna schować szkolny klęcznik, co to ksiądz go używał. Nigdy nie wiadomo jaki berecik wyszykuje w przyszłości księdzu doktorowi od diabłów pon boczek. Gdzieś czytałem, że pewna uczennica została wyrzucona z klasy za to, że zbezcześciła swoimi kolanami klęcznik, na którym JPII, w czasie wizyty w jednej ze szkół, modlił się o taką właśnie Polskę - Polskę, w której nie jeden dureń, o ile wie do czego ręce służą, staje się dla wielu autorytetem.

Jedna dyrektorka modlić dzieciom się każe przed posiłkiem. Teraz druga widzi problem w kocyku. Nawet bluzgi w szkole w kontekście doktrynalnym są omawiane. Dlaczego MEN pozostawia te dzieci na pastwę egzorcystów, którzy już za same machanie dwoma dechami, kulkami i sprężynkami w wariatkowie powinni się znaleźć? Szkoła to nie Hollywood. Obawa rodziców - "Boimy się, że dzieci zaczną postrzegać te zabawki czy książki oczyma księdza" - jest w pełni uzasadniona.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

astrotaurus (12445 punktów)
Pomieszanie z poplątaniem! Trzy kwiatki:
1.
Jak się dowiadujemy, o wygłoszenie takiego wykładu księdza poprosiła sama dyrektorka szkoły Teresa Preisner.
Dyrektorka prosi o wykład o okultyzmie. A gdzie znowu podział się rozdział boskiego i cesarskiego? Tu nie zadziałała dyrektorka szkoły (cesarskie), ale otumaniona katoliczka (boskie - czytaj: katolickie)

2.
Mariola Kiełboń z rzeszowskiego kuratorium oświaty: - Organizacja współpracy z rodzicami, pedagogizacja, organizacja spotkań, wybór prelegentów to odpowiedzialność dyrektora szkoły. Myślę, że rodzice mieli prawo, a nie obowiązek uczestniczyć w spotkaniu z prelegentem, w tym przypadku z księdzem. W przypadku gdy nie zgadzają się z tezami, powinni się zwrócić do odpowiednich władz kościelnych - radzi.
Ciemnota wyłazi poza wszelkie dopuszczalne granice, a kuratorka (oświaty!!) odsyła do biskupa.

3.
Elżbieta Bielenda, psycholog dziecięcy: nie zabraniać, tłumaczyć
Rolą nauczyciela, w tym przypadku księdza, nie jest straszenie i demonizowanie, lecz przestrzeganie przed wypaczonymi treściami.
"Nauczyciel" od nauczania wypaczonych treści ma przestrzegać...


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Mortimer (1359 punktów)
Cytat:
Około 80 proc. ludzi przynajmniej raz miało do czynienia z jakąkolwiek formą okultyzmu. Mieliśmy sytuację, że w gospodarstwie zachorowało w jednej chwili całe bydło. Nawet weterynarz nie pomógł. Ale zauważyliśmy porozrzucane na podwórku łupy z jaj. Okazało się, że to zawistni sąsiedzi działali magicznie na zwierzęta


No tak! Weterynarz, choć wykształcony człek, nie mógł pomóc, gdyż wszystkiemu winne okazały się ŁUPY Z JAJ. Nauka odchodzi na drugi plan w konfrontacji z magicznymi sposobami sąsiadów. Nie wiem do jakich umysłów trafiają słowa tego księdza, ale są to na pewno umysły ogarnięte naukami KRK (jakżeby inaczej).

Cytat:
Mieliśmy przykład osoby, która została zniewolona duchowo z powodu leków homeopatycznych. Pacjentka przez stosowanie homeopatii dostała paraliżu nóg. Dopiero modlitwa o uwolnienie pomogła i kobieta po wielu latach cierpienia wróciła do zdrowia


Biedny Samuel Hahnemann. Nie sądził, że leki homeopatyczne będą zniewalały duchowo ludzi, którzy będą je stosowali. Ale w sumie pathos to główne założenie Kościoła, więc skoro istnieje, jako człon w nazwie, to czemu by nie podciągnąć to pod religię. Modlitwa lekiem na całe zło... Gdzie lekarz nie może, tam księdza pośle

Cytat:
Wasąg wspomina również o książkach o Harrym Potterze. Według niego po tej lekturze pojawiają się nerwice lękowe, nocne koszmary i zwidy. Ostrzega również przed grą w "Diablo" i wymawianiem sformułowań typu: "Niech cię licho weźmie" czy "Idź do diabła". Oprócz Harry'ego Pottera i gier złe są także Pokemony, czyli kieszonkowe demony, książki z serii "Witch", lalki Barbie, koniki Pony, obrazki z potworami dodawane do chrupek, trupie czaszki na ubraniach i Batman. Okazuje się, że zły jest też wizerunek Hello Kitty.


Sądzę, że według tego duchownego, dzieci powinny bawić się kupką piasku przed domem. Albo lepiej w domu, bo na zewnątrz dziecko ma większe szanse zostać wciągnięte w "szatańskie" zabawy urządzane przez rówieśników. Księdzu odpowiadałoby wychowanie Josefa Fritzla, który więził swą córkę w piwnicy przez ponad 20 lat. Podsumowując: dziecko ma być w domu, pozbawione telewizora, komputera, komórki, zabawek itp. Braku spotkań z kolegami/koleżankami itp.

Dowiadujemy się potem od bardzo mądrego księdza, że kotek Hello Kitty wziął się stąd, iż zrozpaczony ojciec chorej na raka córki (o imieniu Kitty), zawarł pakt z diabłem! Stąd nazwa - HELL 'o' KITTY. Brak słów, no brak słów.

Następnie ksiądz nawołuje do łojenia dzieci ile wlezie.

Gratulacje dla pani dyrektor, która pozwoliła księdzu na wykład w szkolnej placówce.

Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
10-03-2013 12:30 
 Ocena 1 na 1
Xion (501 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
i Batman.

Uff, całe szczęście, że chociaż Spidermana i Supermana oszczędził!
10-03-2013 12:42 
 Ocena 3 na 3
Mortimer (1359 punktów)
Czasu mu pewnie nie starczyło. Albo nie miał do kogo mówić, bo wszyscy wyszli pukając się po głowach.

A Reksio to pewnie pies Belzebuba, jak nic!

Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
10-03-2013 17:19 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>A Reksio to pewnie pies Belzebuba, jak nic!
Reksio lubił się bawić z czarnym (jak smoła piekielna!), większym od siebie psem. Przecież to jasny symbol podporządkowania Reksia demonowi!


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
Olek Mularski (3178 punktów)
Czepiają się islamistów, że ścinają głowy, a gdyby dać im więcej władzy, to pewnie znów by stosy płonęły. Nie są nic lepsi i równie prymitywni. Wierzyć w czary w XXI wieku będąc dorosłym to trzeba być półgłówkiem! To dowód na to, że kościół nadal stosuje średniowieczną doktrynę i uznając wszelkie rozrywki i przyjemności za grzech, a jedyną drogą do świętości jest dla nich umartwianie się i oszczędzanie uciech za życia. Nawet zabawek dzieciom odmawiają, najchętniej widzieliby rzesze małolatów modlących się całymi dniami w kościołach!

Najgorsze jest jednak to, że piorą ludziom mózgi, strasząc ich rzekomym opętaniem przez diabła. Skoro są tacy durni, to niech zachowają tę głupotę dla siebie i się nią z nikim nie dzielą, a już na pewno nie przymusowo!

Jedyne co jest w tym wszystkim dobre, to negacja skuteczności terapii alternatywnych (bez względu na sposób w który to robią.
12-03-2013 13:02 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Czepiają się islamistów, że ścinają głowy, a gdyby dać im więcej władzy, to pewnie znów by stosy płonęły. Nie są nic lepsi i równie prymitywni. Wierzyć w czary w XXI wieku będąc dorosłym to trzeba być półgłówkiem! To dowód na to, że kościół nadal stosuje średniowieczną doktrynę i uznając wszelkie rozrywki i przyjemności za grzech, a jedyną drogą do świętości jest dla nich umartwianie się i oszczędzanie uciech za życia. Nawet zabawek dzieciom odmawiają, najchętniej widzieliby rzesze małolatów modlących się całymi dniami w kościołach!
Faktycznie poziom prymitywizmu praktycznie ten sam. Co do wiary w czary podejrzewam, że księża nie są aż tak głupi. Innymi słowy to nie wiara tylko chłodna kalkulacja. Zakażmy ludziom wszystkiego, oprócz tego co odpowiada naszym celom. A odbieranie zabawek dzieciom, nic dziwnego, szczęśliwe dziecko nie ma o co prosić wyimaginowanej bozi. To samo tyczy się dorosłych, z wyjątkiem tego, że im to nie zabawek się zabrania.
Irracja (4721 punktów)
    ... ciekawe, ciekawe. "Specjalista od okultyzmu przestrzega przed okultyzmem (konkurencyjnym)"...

    ... ale najciekawszy jest ten fragment o braku ust u Hello Kitty
Cytat:

Jak widać, kotek nie ma ust! Dlaczego? Dlatego że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść. Dziecko jest nieświadome" - mówił Wasąg.


    ... teraz wiadomo dlaczego tak ważna dla nich jest nauka religii, już od przedszkola...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
12-03-2013 12:12 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>fragment o braku ust u Hello Kitty
No faktycznie, kotek nie ma pyszczka



Nic, tylko się zastrzelić...


Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365