Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gdzie jest kabaret?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-03-2013 10:18astrotaurus (12445 punktów)Gdzie jest kabaret?
Ocena 9 na 9
W kabarecie czy w Sejmie?
Może kolejne zgrzyty między elementarną wolnością słowa, a ochroną religijnej pychy coś dadzą. Mało było sprawy Dody? Niech Limo dołoży swoje.
Sam skarżący Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski to kuriozalna narośl na Sejmie państwa bezstronnego religijnie, ale może ciekawe owoce samoośmieszenia wyda.... choć nie jestem pewien czy kartoflane zadęcie można w ogóle naruszyć....
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

10-03-2013 11:25
 Ocena 11 na 11
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Może kolejne zgrzyty między elementarną wolnością słowa, a ochroną religijnej pychy coś dadzą. Mało
>było sprawy Dody? Niech Limo dołoży swoje.
>Sam skarżący Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski to kuriozalna narośl na Sejmie państwa
>bezstronnego religijnie, ale może ciekawe owoce samoośmieszenia wyda.... choć nie jestem pewien czy
>kartoflane zadęcie można w ogóle naruszyć....
Już sama nazwa Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski mówi wiele na temat państwa w którym żyjemy. Wyraźnie też pokazuje jaki rodzaj państwa marzy się pisowcom. O ile sądzę, że zespół ten ośmiesza się już samym istnieniem, to wątpię aby dalsze narażanie się na śmieszność zmieniło coś w postępowaniu jego twórców. Nie zdziwiłbym się gdyby nastąpiła już u nich całkowita impregnacja umysłu na wszelkie idee wstrętne ich wizji kraju.
romaro (25211 punktów)
>Już sama nazwa Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski mówi wiele na temat państwa w którym żyjemy.
Jeżeli dodamy do tego fakt, że pomysł i projekt Przeciwdziałania Ateizacji Polski narodził się w otoczeniu radio maryjnym, a wprowadzony do sejmu przez grupę polityków zasiadających w ławach poselskich z nadania Rydzyka, to mamy prawdziwy obraz państwa.
10-03-2013 11:43 
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Jeżeli dodamy do tego fakt, że pomysł i projekt Przeciwdziałania Ateizacji Polski narodził się w otoczeniu radio maryjnym, a wprowadzony do sejmu przez grupę polityków zasiadających w ławach poselskich z nadania Rydzyka, to mamy prawdziwy obraz państwa.
I jest to obraz więcej niż niepokojący. Skoro jedna z największych polskich partii zaczyna walkę z kabaretami to co będzie następne ? Humor jest przecież jedną z lepszych broni w walce z religijnym zadęciem. Osobiście jednak uważam, że problemem nie jest sama działalność czy istnienie takiego zespołu, ale to że wyborcy są skłonni głosować na osoby prezentujące takie poglądy. Krótko mówiąc Zespół ds. Przeciwdziałania... jest tylko symptomem choroby toczącej Polskę.
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>W
>kabarecie czy w Sejmie?

>Może kolejne zgrzyty między elementarną wolnością słowa, a ochroną religijnej pychy coś dadzą. Mało
>było sprawy Dody? Niech Limo dołoży swoje.
>Sam skarżący Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski to kuriozalna narośl na Sejmie państwa
>bezstronnego religijnie, ale może ciekawe owoce samoośmieszenia wyda.... choć nie jestem pewien czy
>kartoflane zadęcie można w ogóle naruszyć....
>
-Nie sądzę, aby jakiekolwiek argumenty, przedstawiane logicznie i spokojnie, odwołujące się do równości, wolności słowa i tolerancji, były w stanie pokonać to "kartoflane zadęcie". Tym bardziej, gdy mamy do czynienia z religijnymi durniami, którzy nie rozumieją nawet przesłań własnej religii, które sami określają jako "wartości chrześcijańskie". Po raz kolejny zacytuję jedno z nich:
"Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie." Tak więc zamiast nieść swój krzyż, czerpać siłę z cierpienia, dawać przykład chrześcijańskiej postawy innym wiernym, chrześcijańscy talibowie o wiele chętniej widzą się w roli inkwizytorów. Niech trwają w swoim zadęciu, niech się ośmieszają i zniechęcają do siebie wszystkich w miarę rozumnych. Nie negocjować z nimi, krytykować, ośmieszać, kpić i walczyć o swoje.


Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
10-03-2013 11:44 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Niech trwają w swoim zadęciu, niech się ośmieszają i zniechęcają do siebie wszystkich w miarę rozumnych. Nie negocjować z nimi, krytykować, ośmieszać, kpić i walczyć o swoje.



Prawicowcy i cwaniaki, pod pozorem obrony ludzi biednych, na pochodach narodowo-religijnych robią niezły biznes, wzdłuż pochodów stawiając stragany z patriotycznymi broszurami, książkami pisanymi w duchu religijnym i innymi pierdołami w tym stylu.
slik (20011 punktów)
To warto zobaczyć:
www.youtube.com/watch?v=Qzl05ad5aBM
"Spowiedź" według kabaretu Limo" - dziwne, że tu nie było protestów - czyżby z powodu sutanny Abelarda?
11-03-2013 10:07 
 Ocena-1 na 1
Słoik (-161 punktów)
(zablokowany)
> dziwne, że tu nie było protestów

Tamten kabaret też nie był jakoś wyjątkowo "brutalny", ale to pewnie tak akurat i się zamaniło, to się obrazili.
Irracja (4721 punktów)
    ... ojjj, ludzie, ludzie. Toż już za komuny znano odpowiedź na pytanie "dlaczego sejm jest okrągły". "Bo czyż ktoś widział cyrk kwadratowy?" A wy się dziwicie, że walczą z konkurencją, jaką jest kabaret...

    ... a przy okazji. To oni, (po 23.oo) oglądali TVP? Przecież porządny katolik to o tej porze już grzecznie śpi - no chyba że adoruje księdza w kościele...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
MadameDeVoltaire (1428 punktów)
Nie dopatrzyli się wymaganej ilości wartości chrześcijańskich w tym programie, to bardzo poważna sprawa chciałam oznajmić i szanowny Zespół słusznie się nią zajął.

>zgrzyty między elementarną wolnością słowa, a ochroną religijnej pychy

A narodowcy mówią, że nie ma wolności słowa, bo "nie wolno obrażać lewactwa"! Cały czas tu ostatnio piszę o narodowcach, ale zagłębiłam się w ich nauczanie i nie mogę po prostu tego tłumić w sobie, boli.

Co to wgl za poroniony pomysł, żeby uczucia religijne chronić przepisami w kodeksie karnym? Za swoje słowa nie powinno się odpowiadać karnie, nie tylko jeżeli obrażają uczucia religijne, jeżeli obrażają cokolwiek innego też nie, żeby być konsekwentnym.

bang bang, shot you dead
filip34 (64 punktów)
Macie gdzieś linka do tego nagrania? Bo na YouTube jest zablokowane.
meercat (934 punktów)
(zablokowany)
>Macie gdzieś linka do tego nagrania? Bo na YouTube jest zablokowane.

Mam nadzieje, ze ten klip jednak wypłynie. Teraz się wkurzyłam, bo na zdrowy rozsądek powinien na YT BYĆ. Tak rozumiem wolność jaką daje internet: że mogę się z kontrowersyjnymi treściami natychmiast zapoznać.
12-03-2013 18:48 
 Ocena 2 na 2
meercat (934 punktów)
(zablokowany)
>>Macie gdzieś linka do tego nagrania? Bo na YouTube jest zablokowane.

Jednak jest. Wiara w Internet odzyskana. Nie w moim guście. W stylu antyreligijnych, ale nie antyreligijny. Zadymiarski. Szkoda.

youtu.be/3OgkJh2Lub4

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365